Teatr Akt – Sztuka Obrzeży

Teatr Akt - Sztuka Obrzeży

W ramach Sztuki Obrzeży Teatr Akt zaprasza na akcje uliczne i spektakle plenerowe:

Motyle 7.05.2015 godz. 14.00 Plac Szembeka godz, 16.00 PKP Rembertów
Sen kustosza 8.05.2015 godz. 20.00 ul. Łaziebna 9
Śmietnik 9.05.2015 godz. 15.00 Plaża ul. Łaziebna 9
Płonące laski 4 9.05.2015 godz. 20.00 ul. Łaziebna 9

Sztuka Obrzeży to prezentacje sztuki teatralnej powstającej poza dominującymi trendami w teatrze instytucjonalnym i tzw. offowym. W ramach programu zaprezentowane zostaną dokonania Teatru Akt w dziedzinie teatru ulicznego, plenerowego i plastycznego na scenie. Miejscem działalności kulturalnej będzie obrzeże dużego miasta / Olszynka Grochowska /, teren o doniosłym znaczeniu historycznym, dla którego podjęcie funkcji kulturalnej stanowiłoby szansę dalszego rozwoju. Po prezentacjach spektaklu scenicznego Ziemia jałowa organizatorzy chcą zaprosić na majowy przegląd spektakli plenerowych, który będzie okazją do spotkania z teatrem ulicznym.
Akt-owskie prezentacje rozpocznie akcja uliczna Motyle na Placu Szembeka i w Rembertowie.
W ramach cyklu znajdą się dwa wieczorne spektakle Sen kustosza i Płonące laski 4, a także Śmietnik przeznaczony głównie do młodej widowni.
Prezentacje odbędą się w plenerze Teatru Akt i na pobliskiej plaży przy ulicy Łaziebnej.
Projekt Sztuka obrzeży współfinansuje m.st Warszawa.
Informacje o teatrze i przeglądzie na www.teatrakt.pl

Program:
Motyle 7.05.2015 godz. 14.00 Plac Szembeka godz, 16.00 PKP Rembertów

Nieudolny łowca motyli próbuje złapać ciekawe okazy do swej kolekcji. Bajecznie kolorowe, nienaturalnej wielkości, Motyle nie są jednak łatwą zdobyczą. Działanie improwizowane w kontakcie z przechodniami-widzami.

Sen kustosza 8.05.2015 godz. 20.00 ul. Łaziebna 9

Widzowie, zaproszeni przez zabawnego Kustosza do jego Muzeum Wyobraźni stają się świadkami szczególnego aktu tworzenia. Artyści wyczarowują, nie tylko wiele znanych i nieznanych dzieł malarstwa, ale pozwalają im ożyć i jeszcze raz opowiedzieć swe niezwykłe historie.
Kolejno wyłaniające się przestrzenne obrazy ewoluują na oczach widzów, zaskakują, wzruszają, a czasem śmieszą. Przenoszą widzów w przeszłość i przyszłość, do rajskiego ogrodu i paryskich kafejek, na pole bitwy i arenę cyrkową.
W przewrotnej wyobraźni Artysty wszystko jest możliwe, dlatego i tu rzeczywistości mieszają się i wzajemnie przenikają tak, aby w końcu stworzyć nowe, nieco absurdalne i na pewno wyjątkowe dzieło.
Teatr Akt od lat zafascynowany poetyką teatru ulicznego, cyrku, sztuki mimu czy tańca w pełni wykorzystuje wszelkie walory tych sztuk, aby na swój sposób stworzyć ciekawe, pełne ekspresji, plastyczne widowisko.

Śmietnik 9.05.2015 godz. 15.00 Plaża ul. Łaziebna 9

Śmietnik jest miejscem spotkania ludzi i bezużytecznych przedmiotów. Z tej konfrontacji wynikają zaskakujące sytuacje, których motorem jest wyobraźnia ludzka. Dzięki niej przedmioty zmieniają przeznaczenie, odżywają w nich wspomnienia, nabierają swoistego uroku. Spektakl jest formą przewrotnej zabawy z przedmiotem i publicznością. Widzowie aktywnie uczestnicząc w zabawie, współtworzą Śmietnik, a czasem stają się jego głównymi bohaterami.

Płonące laski 4 9.05.2015 godz. 20.00 ul. Łaziebna 9

Spektakl w zabawny i przewrotny sposób opowiada o odnajdywaniu radości życia w prozaicznych zdarzeniach dnia codziennego. To lekka, sentymentalna opowieść, na którą składają się humorystyczne sceny i efektowne popisy, przykład klasycznej sztuki ulicy, bogatej w grę ognia, świateł, dobrej muzyki i wartkiej akcji. Animację ognia, ekspresyjny taniec, barwne i dynamiczne obrazy przeplatają sceny ukazujące odrobinę nostalgii, która pojawia się wraz z każdą dobrze przeżytą chwilą. Spektakl przyjmowany jest równie dobrze na prestiżowych festiwalach teatralnych, jak i w małych miejscowościach. Podobnie, jak w większości przedstawień aktorzy Teatru Akt posługują się uniwersalnym językiem ciała, gestów i mimiki.

7 – 9 maja

Teatr Akt

Wstęp wolny!

HK
Latest posts by HK (see all)

Komentarze