Teatr Akt zaprasza na Sztukę Obrzeży

Teatr Akt zaprasza na Sztukę Obrzeży

W ramach Sztuki Obrzeży podczas majowego weekendu Teatr Akt zaprasza na spektakle plenerowe i sceniczne:
Poza czasem 30 kwietnia godz. 20.00
http://teatrakt.pl/pl/spektakle/poza-czasem
Płonące laski 4 1 maja godz. 20.00
http://teatrakt.pl/pl/spektakle/plonace-laski
Kwiaty zła 2,3 maja godz. 19.00
http://teatrakt.pl/pl/spektakle/kwiaty-zla

Na spektakle plenerowe wstęp wolny, na Kwiaty zła bilety w cenie 20zł dostępne przed spektaklem.

Sztuka Obrzeży to prezentacje sztuki teatralnej powstającej poza dominującymi trendami w teatrze instytucjonalnym i tzw. offowym. W ramach programu kontynuujemy prezentacje Teatru Akt w dziedzinie teatru ulicznego, plenerowego i plastycznego na scenie. Miejscem działalności kulturalnej jest obrzeże dużego miasta / Olszynka Grochowska /, teren o doniosłym znaczeniu historycznym, dla którego podjęcie funkcji kulturalnej stanowiłoby szansę dalszego rozwoju.
Poza czasem 30 kwietnia godz. 20.00
To metafora podróży w czasie i przestrzeni, która prowadzi w głąb własnej wyobraźni. Podejmujemy ją nieświadomie każdego dnia, poszukując wartości i dociekając sensu istnienia. Podróżując doświadczamy, poznajemy, pokonujemy słabości, a potem nigdy nie pozostajemy już tacy sami. Zderzają się tu nowe doświadczenia z refleksją nad przemijaniem. Wędrówka poza czasem to chwila, w której możemy się zatrzymać i dostrzec drugiego człowieka obok nas.

Fantazyjna opowieść utrzymana jest w malowniczej stylistyce steampunk, łączącej styl retro z fantastyką naukową. Teatr ruchu, pantomima, taniec i elementy nowego cyrku w połączeniu z muzyką graną na żywo składają się na ekspresyjne widowisko.
Płonące laski 4 1 maja godz. 20.00
Spektakl w zabawny i przewrotny sposób opowiada o odnajdywaniu radości życia w prozaicznych zdarzeniach dnia codziennego. To lekka, sentymentalna opowieść, na którą składają się humorystyczne sceny i efektowne popisy, przykład klasycznej sztuki ulicy, bogatej w grę ognia, świateł, dobrej muzyki i wartkiej akcji. Animację ognia, ekspresyjny taniec, barwne i dynamiczne obrazy przeplatają sceny ukazujące odrobinę nostalgii, która pojawia się wraz z każdą dobrze przeżytą chwilą. Spektakl przyjmowany jest równie dobrze na prestiżowych festiwalach teatralnych, jak i w małych miejscowościach. Podobnie, jak w większości przedstawień aktorzy Teatru Akt posługują się uniwersalnym językiem ciała, gestów i mimiki.
Kwiaty zła 2,3 maja godz. 19.00
Poezja Charlesa Baudelaire’a, głównie zbiór Kwiaty zła,
wzbogacona o teatralne środki wyrazu i ekspresji artystycznej będzie próbą ukazania piękna w rzeczach, które na pierwszy rzut oka piękne nie są. Wizje spektaklu odzwierciedlą poszukiwanie sensu sztuki, roli artysty w odkrywaniu sacrum, odkrywanie absolutnego piękna w świecie „spleenu i ideału” poety. Wrażenia artystyczne dopełni lokalizacja miejsca przedstawień / siedziba Teatru Akt na zapuszczonych terenach Olszynki Grochowskiej /, współgrająca z turpistyczną poetyką wierszy. Punktem wyjścia spektaklu będzie zdarzenie u schyłku życia Charlesa Baudelaire’a, kiedy w marcu 1866 roku upada w kościele Saint-Loup w Namur w Belgii. Następstwem tego wypadku jest częściowy paraliż i niewyraźna mowa z zachowaniem jasności umysłu. Ta egzystencja ciągnie się jeszcze rok w zakładzie leczniczym w Paryżu. Rok z życia Baudelaire’a to cierpienie, na które można spojrzeć przez pryzmat twórczości; „Cierpi pan to prawda; ale kto wie , czy to cierpienie nie stworzy pańskiej wielkości i czy nie jest panu równie potrzebne jak innym-szczęście” / wypowiedź Madame Cosmelly z noweli Panna Fanfarlo/.

Kreacja zespołowa Teatru Akt

Występują: Agnieszka Musiałowicz, Marta Suzin, Marek Kowalski,Tomasz Musiałowicz, Janusz Porębski, Krzysztof Skarżyński

Muzyka: Robert Jędrzejewski

Obsługa światła: Adam Sztorc

Obsługa muzyki: Heniek Małolepszy

Kurator spektaklu: Marek Kowalski

Współpraca plastyczna: Urszula Kubicz – Fik. Julie Esther

Konsultacje choreografii – Tomasz Dusiewicz

Grzybu

Komentarze