Teatr na Leżakach – Widowisko Muzyczne Łojdyrydy

Teatr na Leżakach - Widowisko Muzyczne Łojdyrydy

Kolejna odsłona cyklu „Teatr na leżakach”! Koce, leżaki, zimne napoje, lato i urokliwa sceneria Parku Żeromskiego na Żoliborzu!

Prochownia Żoliborz i Teatr Pijana Sypialnia zapraszają na pokaz widowiska „Łojdyrydy”. Wystąpi aż 25 artystów – aktorów, śpiewaków, tancerzy i muzyków. Wstęp wolny! Zabierajcie znajomych, aparatay fotograficzne i wpadajcie do jedynego takiego teatru w Warszawie.

Pamiętajcie o kocach, żeby wygodnie zasiąść w trakcie spektaklu!

Link do fragmentów spektaklu:

Scenariusz spektaklu „Łojdyrydy”, to historia mieszkańców dwóch sąsiadujących miejscowości: Kopydliny i Samborza. Narratorem opowieści i przewodnikiem jest Jacuś – rezolutny chłopak, który wspomina lata swojego dzieciństwa. Przywołuje klimat rodzinnych stron i powołuje na nowo do życia postaci z przeszłości: „jednego na dwie wsie” Sołtysa, znachorkę Szeptuchę czy prowadzącą bar w remizie panią Jolantę. Poznajemy także nieszczęśnika Dudę, który zbiera pieniądze na pogrzeb swojej przedwcześnie zmarłej „na jakieś dziwne schorzenie” żony. W tle rozgrywa się batalia zwaśnionych wiosek o figurę świątka o niezidentyfikowanej tożsamości.

SCENARIUSZ – Karolina LICHOCIŃSKA, Sławomir NARLOCH
CHOREOGRAFIA – Izabela MASSALSKA / Mariusz ŻWIERKO
MUZYKA / PRZYGOTOWANIE WOKALNE ZESPOŁU – Daniel ZIELIŃSKI
REŻYSERIA / SCENOGRAFIA – STANISŁAW DEMBSKI

23 lipca, godz. 20:00
Prochownia Żoliborz
Park Żeromskiego
Wstęp wolny!

HK
Latest posts by HK (see all)

Komentarze