TEATR NAD WISŁĄ // Aktorzy Teatru Polskiego „Emigranci”

TEATR NAD WISŁĄ // Aktorzy Teatru Polskiego "Emigranci"

Tym razem w Teatrze nad Wisłą wystąpią Aktorzy Teatru Polskiego w sztuce w reżyserii Piotra Cyrwusa „Emigranci”. Pomost 511 zaprasza na dawkę kultury w niezwykle urzekających okolicznościach przyrody!

Tytułowi emigranci, intelektualista AA i przeciętny zjadacz chleba XX, wynajmują wspólnie skromne mieszkanie w bliżej nieokreślonym kraju. Być może żyją na obczyźnie, a może nie musieli nigdzie wyjeżdżać, by czuć się obco… Połączeni przez przypadek – dążący do niezależności, a jednak skazani na wspólne bytowanie – prowadzą ze sobą i przeciwko sobie okrutną grę pozorów.

Sztuka Sławomira Mrożka dotyka problemu naszej tożsamości. Emigracja od kilku stuleci wpisana jest w historię naszego kraju – również tę najnowszą. Po 25 latach zmieniły się powody i formy emigracji. Znanym rozterkom towarzyszą nowe pytania. Co oznacza dla nas patriotyzm? Jaką wartość ma tradycja i odrębność kulturowa? Czy przestajemy „być”, a chcemy już tylko „mieć”? Czy potrafimy czerpać z doświadczeń historycznych? Czy coś zmieniło się w hierarchii naszych wartości?

Autor: Sławomir Mrożek
Przekład i reżyseria: Piotr Cyrwus
Scenografia: Jan Kozikowski
Reżyseria światła: Mirosław Poznański
Inspicjent : Katarzyna Zbrojewicz

***
Czas trwania spektaklu: ok. 1 godzina 40 minut
Wstęp wolny

***

Po spektaklu zapraszamy na relaks nad Wisłą i „Parkiet po teatrze”!

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze