TEATR NAD WISŁĄ // Andrzej Seweryn „Wokół Szekspira”

TEATR NAD WISŁĄ // Andrzej Seweryn "Wokół Szekspira"

Kolejny wtorek, kolejny Teatr nad Wisłą. Będzie jednak jak zwykle wyjątkowo i oryginalnie. Zapraszamy na monodram „Wokół Szekspira” w wykonaniu Andrzeja Seweryna. Leżak, niebo pełne gwiazd i świetny spektakl… Piękny początek tygodnia!

Andrzej Seweryn – wybitny aktor i reżyser – i najpiękniejsze fragmenty bohaterów arcydzieł Szekspira – Hamleta, Makbeta, Otella i wielu innych. To nie tylko popis wielkiego aktora i kunszt Szekspira, ale także zaproszenia skierowane do Publiczności, aby stała się współtwórcą tego wieczoru. Zaproszenie – dla koneserów Szekspira i dla tych, którzy znają go mniej – do interpretacji i reinterpretacji tych znanych tekstów, które jednak cały czas stanowią wyzwanie dla wrażliwości i inteligencji; są niezwykle aktualne, szczególnie, że podane są w zupełnie nowym przekładzie Piotra Kamińskiego. Spotkanie z Andrzejem Sewerynem będzie także okazją do uzyskania odpowiedzi na pytanie, co w Szekspirze najbardziej fascynuje jego jako aktora i nie-aktora..

„Wydarzenie” można polecić zarówno znawcom twórczości Szekspira, jak i tym, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z jego dziełami. Ci pierwsi usłyszą w nim ulubione monologi i dialogi szekspirowskie w nowych przekładach i w nowych, odkrywczych interpretacjach. Ci drudzy – znajdą zachętę do kontynuowania pasjonującej podróży w świat dramatów geniusza ze Stratfordu.

Wykonanie: Andrzej Seweryn

***

Wstęp wolny
Pomost 511

bulwar Flotylli Wislanej, Warszawa


***

Po spektaklu zapraszamy na relaks nad Wisłą i „Parkiet po teatrze”!

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze