Teatr nad Wisłą – inauguracja cyklu

Teatr nad Wisłą - inauguracja cyklu

Podobnie jak w zeszłym roku organizatorzy zapraszają fanów teatru pod gołym niebem w każdy wtorkowy wieczór lata!

Spektakle w nadwiślańskiej scenerii wystawią warszawskie i nie tylko teatry i grupy teatralne. Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia.

Cykl zainaugurują aktorzy, tancerze i muzycy Teatr Pijana Sypialnia widowiskiem „Wyjowisko”.

„Wyjowisko”, to komedia muzyczna. Do karczmy przybywają komedianci. Jeden z nich zakochuje się w ślicznej karczmarce. Sielska atmosfera i wspólne zabawy zostają zakłócone przez watahę wilków, która osacza biesiadujących. Postanawiają przezwyciężyć strach i odeprzeć atak nieproszonych gości. Według krytyków miesięcznika „Teatr” spektakl był jednym z najlepszych w Polsce w kategorii OFF, w sezonie 2012/2013. Zdobył też nagrody na prestiżowych festiwalach w całym kraju – m.in. na legendarnej Biesiadzie Teatralnej w Horyńcu Zdroju.

TWÓRCY:
Choreografia: Mariusz Żwierko
Szef muzyczny: Daniel Zieliński
Reżyseria: Stanisław Dembski
Występują aktorzy i orkiestra Teatru Pijana Sypialnia.
Teatr Pijana Sypialnia to zawodowy i niezależny projekt absolwentów i uczniów studia aktorskiego, które działa przy teatrze. Zjawisko Pijanej Sypialni określa się mianem „teatru vintage” lub „teatrem warszawskim” Ich widowiska wyróżniają się muzyką na żywo wykonywaną przez orkiestrę, chór i solistów. Są laureatami festiwali teatralnych w całym kraju. Zostali zaproszeni na Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych w Krakowie, gdzie prezentują się najlepsze teatry tego typu z całego świata. W Warszawie znani z występów w zupełnie nieteatralnych miejscach. Grają na ulicy, starych podwórkach, a nawet… w barach mlecznych.

16 czerwca, godz 20:30 – 22:30
Pomost 511
Bulwar Flotylli Wiślanej
Wstęp wolny!

HK
Latest posts by HK (see all)

Komentarze