Teatr nad Wisłą: „Klancyk z Lema” ft. Wojciech Orliński

Teatr nad Wisłą Klancyk z Lema ft. Wojciech Orliński

Wtorkowy, letni wieczór, najlepsza atmosfera, piękny widok na rzekę, leżak, drink w dłoni i doskonały spektakl! Zapraszamy na: „Klancyk z Lema feat. Wojciech Orliński”.

Będzie to specjalny wieczór teatralny, podczas którego improwizacja spotka się z kosmicznym życiem Stanisława Lema. Gościem spektaklu będzie autor książki „Lem. Życie nie z tej ziemi” Wojciech Orliński, który wybierze i przeczyta fragmenty o życiu autora Cyberiady. Następnie aktorzy Klancyka zagrają na ich podstawie serię scen nawiązujących do fragmentów na tyle, na ile podpowie to im ich wyobraźnia. Skojarzenia improwizatorów splotą się z prawdziwymi fragmentami życia tworząc wyjątkowe, momentami dziwne, ale na pewno niepowtarzalne wydarzenie.

Czas trawnia: ok. 1 godz.

01 Sierpnia 2017, wtorek
Godzina: 20:30
Miejsce: Pomost 511, bulwar Flotylli Wiślanej

Po spektaklu zapraszamy na parkiet po teatrze!

O Klancyku
Teatr Improwizowany Klancyk! od dziesięciu lat gra komediowe spektakle powstające na żywo, bez scenariusza. Na scenie tworzy świat wyobraźni, który rodzi się między nimi a publicznością i nigdy się nie powtórzy.

O książce
„Lem. Życie nie z tej ziemi” to pierwsza w Polsce biografia autora Cyberiady. Korzystając z niepublikowanych dotąd źródeł, Orliński wyjaśnia duże i małe, poważne i zabawne tajemnice z życia pisarza. Jak Lem przeżył Holocaust? Czy kiedykolwiek uwierzył w komunizm? Co sobie kupił za honorarium z Obłoku Magellana? O co chodziło w Solaris i dlaczego Andrzej Wajda w końcu jednak nie nakręcił ekranizacji? Jak korespondencyjna przyjaźń z Philipem K. Dickiem przerodziła się w nienawiść, w wyniku której Dick wysłał słynny donos na Lema do FBI? Czym się różniły pierwotne wersje Fiaska, Głosu Pana i Kongresu futurologicznego od tego, co Lem ostatecznie wysłał wydawcy? Gdzie i kiedy Lem spróbował narkotyków i jakie miał przy tym doznania? Jak w PRL wyglądał zakup samochodu, domu, „New York Timesa”, wejściówki na Kasprowy Wierch, stacyjki do fiata czy marcepanowego batonika? I co to właściwie jest sztamajza?

Wydawcami książki są Wydawnictwo AGORA i Wydawnictwo Czarne

Wstęp wolny

Uwaga!
1. prosimy o nie wnoszenie własnych napojów na teren wydarzenia
2. miejsca można zajmować dopiero w momencie, kiedy obsługa ustawi widownię; prosimy o nie ustawianie leżaków samemu
3. nie przyjmujemy rezerwacji miejsc na spektakle
4. miejsca w pierwszych rzędach mogą być zarezerwowane dla partnerów wydarzenia – są wtedy oznaczane kartką „rezerwacja”

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze