Teatr nad Wisłą – Klub Komediowy. Fabularny Przewodnik po Ostatnich Pożegnaniach

Teatr nad Wisłą - Klub Komediowy. Fabularny Przewodnik po Ostatnich Pożegnaniach

Zachód słońca, zimne napoje, spektakl pod gołym niebem – przed Wami kolejny wtorkowy wieczór z cyklem Teatr nad Wisłą. Tym razem – Klub Komediowy!

Fabularny przewodnik po ostatnich pożegnaniach

W serii scen przeplatanych piosenkami widzowie wybiorą się na wieczorną przechadzkę alejkami starego cmentarza. Towarzyszyć im będzie roztargniony literat, którego z nastroju zadumy wyrwą nieoczekiwane spotkania. Nie do końca będzie jasne, czy postaci, które spotka to ludzie z krwi i kości czy może duchy ruin biblioteki, na której przed laty powstała nekropolia. Jak zapewnia jeden z grabarzy – gospodarz tego miejsca, można tu spacerować spokojnie, o ile pamięta się o zasadzie „nie rozmawiajmy o tym, że wszyscy umrzemy”. Przechadzka taka to nie tylko okazja, by zdemaskować ukrywającego się pod literackim motywem Chłopca z Bahdaja czy wysłuchać lamentu lekko nadpsutej Atmosfery wierszy Leśmiana. Cmentarz to także miejsce, gdzie można siedząc okrakiem na grobie przekąsić coś lekkiego w Topos Barze, wypożyczyć coś ze zbiorów Zmarzniętej Bibliotekarki lub zstąpić do katakumb, gdzie telefony pozostają poza zasięgiem na wieki.

Tekst: Michał Sufin i Błażej Staryszak
Reżyseria: Aneta Groszyńska i Michał Sufin
Muzyka: Jerzy Rogiewicz

Obsada: Weronika Nockowska, Katarzyna Kołeczek, Agata Sasinowska, Matylda Damięcka, Maciej Nawrocki, Bartłomiej Magdziarz, Mateusz Lewandowski, Grzegorz Kwiecień

 

Klub Komediowy – pierwszy i jedyny Klub Komediowy w Polsce. Codziennie grają spektakle, które są różnymi formami komedii na żywo.
W repertuarze: teatry improwizowane (Klancyk, Hofesinka, Hulaj, Humbuk) stand-up (Stand Up Polska), kabaret literacki (Fabularny przewodnik po), skecz show (Niektóre Długopisy Piszą Wolniej), koncerty, spektakle teatralne i inne inicjatywy sceniczne, które są nowością na warszawskiej scenie teatralnej i klubowej. Klub prezentuje formaty i spektakle, które są ich oryginalnymi produkcjami. Działają na Placu Zbawiciela w Warszawie.

30 czerwca, godz 20:00
Pomost 511
Bulwar Flotylli Wiślanej
Wstęp wolny!

HK
Latest posts by HK (see all)

Komentarze