Teatr nad Wisłą – Magda Navarette i Piotr Steczek

Teatr nad Wisłą - Magda Navarette i Piotr Steczek

Lipcowy wieczór, zachód słońca i zapomniane piosenki „Derwida” czyli walce, fokstroty, slowstepy i tanga z lat 50-tych… Tym razem w cyklu Teatr nad Wisłą uczta dla wszystkich tęskniących za melodiami z duszą i charakterem!

Widowisko muzyczne Magdy Navarrete i Piotra Steczka „Warszawski Lutosławski” odkryje zapomnianą i owianą tajemnicą twórczość kompozytora!

Ukryty pod pseudonimem „Derwid“ pisał w latach 50-tych i 60-tych przepiękne piosenki: walce, fokstroty, slowstepy czy tanga, które dziś muzycy postanowili ponownie pokazać polskiej publiczności.
Płyta i spektakle zabierają słuchaczy w niezwykłą podróż do „tamtych lat“, a retro piosenki niczym wehikuł czasu przenoszą w atmosferę potańcówek i popołudniowych „fajfów“. Gdzie niegdyś rozbrzmiewały utwory „Derwida“ śpiewane przez Sławę Przybylską, Mieczysława Fogga czy Irenę Santor.

„Warszawski Lutosławski” to spotkanie świata klasyki i rozrywki, szlachetnego brzmienia i nowoczesności. Magda Navarrete i Piotr Steczek – doświadczeni i znakomici muzycy postanowili uchylić wieko “starych skrzyń” i przybliżyć Polakom tę jakże fascynującą stronę twórczości kompozytora. Stworzyli projekt, który swoim brzmieniem nawiązuje do tradycji kiedy orkiestry grały na żywo, bez przeprodukowanych, komputerowych brzmień.

„Warszawski Lutosławski” to kwintet smyczkowy, intrumety akompaniujące, kontrabas i perkusjonalia w opracowaniach Piotra Steczka, a także retro głos Magdy Navarrete.

Po spektaklu bawimy się dalej . Legendarny Dj Kura zadba o tańce na parkiecie, korzystamy z letnich wieczorów!

21 lipca, godz. 20:00
Pomost 511
Bulwar Flotylli Wiślanej
Wstęp wolny!

HK
Latest posts by HK (see all)

Komentarze