Teatralnie na Placu Defilad

Teatralnie na Placu Defilad
Fragment spektaklu "Krum" w reż. K. Warlikowskiego. Fot. TR Warszawa

Projekcje filmowe wybitnych spektakli teatralnych TR Warszawa zostaną pokazane w ramach projektu Plac Defilad, którego autorzy próbują stworzyć w tym historycznym i zaniedbanym miejscu otwartą, wielofunkcyjną przestrzeń, dostępną dla każdego, oferując mieszkańcom różne, kulturalne wydarzenia. 

TR Warszawa współpracuje z organizatorami od początku.

Dzieki tej współpracy będziemy mogli zobaczyć projekcje trzech, kultowych już  spektakli: „Bzika tropikalnego”, „Krumu” i „Burzy”. Jak dowiedzieliśmy się w siedzibie Placu Defilad, w każdą środę przy wejściu do PKiN-u (przy Teatrze Studio) zostanie ustawiony wielki ekran, na którym zostaną pokazane przedstawienia. W razie deszczu pokazy przeniosą się do Cafe Kulturalnej lub Baru Studio. Start już w najbliższą środę. Poniżej program:

16 lipca, godz. 21.30. – „Bzik tropikalny” – warszawskim debiut Grzegorza Jarzyny. Spektakl okrzyknięto wydarzeniem, jednym z najgłośniejszych debiutów teatralnych i najciekawszą inscenizacją Witkacego w Polsce od wielu sezonów.

23 lipca, godz 21.30. – „Burza” – ostatnia sztuka Szekspira przygotowana przez Krzysztofa Warlikowskiego, autora głośnego Hamleta i Oczyszczonych, laureata m.in. Złotego Yoricka i Nagrodę im. Konrada Swinarskiego.

30 lipca, godz. 21.30. – „Krum” Hanocha Levina w reżyserii Krzysztofa Warlikowskiego, jedna z najlepszych światowych inscenizacji głośniej sztuki, nawiązująca do biblijnej przypowieści o synu marnotrawnym. 

Wstęp na pokazy jest wolny. Szczegóły znajdziemy tutaj.

źródło: wawalove.pl
Grzybu

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.