Teatr XL „Jadwiga” – Teatr nad Wisłą

Teatr XL "Jadwiga" - Teatr nad Wisłą

W kolejny letni wtorkowy wieczór organizatorzy zapraszają na komedię „Jadwiga” TEATR XL! Premierowy spektakl odbył się w czerwcu na Stadionie Narodowym, a teraz zobaczycie go nad Wisłą!

W „Jadwidze” z iście brazylijską fantazją przenikają się dwa światy,zapewniając widzowi potężną dawkę śmiechoterapii, ale i prowokując do przemyśleń.

„Jadwiga” osadzona jest we współczesnych realiach. Jacek – mężczyzna w średnim wieku, próbuje wyrwać się z tłamszącej go relacji z rodzicielką czyli tytułową Jadwigą. Poczucie winy, podsycane przez piekielną mamuśkę nie pozwala mu jednak na odcięcie pępowiny. Całe życie spędzone pod dyktando uczyniło z mężczyzny bezwolnego synusia mamusi. I pewnie wszystko toczyłoby się po staremu czyli zgodnie z wizją pani Jadwigi. Niestety Jacek wbrew jej woli zakochuje się w apetycznej Marlenie i chce „pójść na swoje”. Pikanterii całej historii doda fakt, że zaborczą o syna rodzicielkę próbuje uwieść Antoni, listonosz łowca majątków.

Duet Andre de la Cruz i Victoria Vascari spotyka sie na deskach Teatru XL ponownie i z sukcesem. Sprawne i dowcipne dialogi autorki przeniesione na scenę przez reżysera, którego spektakle wyróżniają się latynoskim temperamentem i odwagą światowych produkcji.

reżyseria: Andre de la Cruz
autorka: Victoria Vascari
kostiumy i rekwizyty: Diana Karamon
scenografia: Dorota Chwedorowicz, Magdalena Los
projekty graficzne: Magdalena Los
opracowanie muzyczne: Andre de la Cruz
obsada:
Jadwiga-Miriam Aleksandrowicz,
Antoni- Robert Kibalski,
Marlena- Izabela Górska,
Jacus- Patryk Pawlak

Po teatrze bawimy się dalej… korzystamy z letnich wieczorów!

Do tańca porwie Was:
Zbyszek Draska ( Panowie z Twardej)

Mecenas Teatru nad Wisłą: Totalizator Sportowy
www.totalizator.pl
Partner: m.st. Warszawa

11 sierpnia, godz. 20:00
Pomost 511
Bulwar Flotylli Wiślanej
Wstęp wolny!

HK
Latest posts by HK (see all)

Komentarze