TEATROTEKA FEST | Nowe Kadry Teatru

TEATROTEKA FEST Nowe Kadry Teatru

Już za tydzień, 8 lutego, w warszawskim Teatrze Collegium Nobilium rozpocznie się festiwal TEATROTEKA FEST – przegląd 25 ciekawych i oryginalnych ekranizacji najlepszych polskich tekstów dramatycznych ostatnich lat. Na wszystkie projekcje wstęp wolny.

W pięć festiwalowych dni zobaczycie spektakle, które od kilku lat produkuje Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych. „Teatroteka” to pomysł, jak przy wsparciu technologii WFDiF stworzyć ekranizacje najlepszych polskich i współczesnych tekstów dramatycznych. Pod okiem doświadczonych twórców swoje prace realizowali i realizują młodzi reżyserzy oraz scenografowie.

Festiwal TEATROTEKA FEST, który już za siedem dni rozpoczyna się w warszawskim Teatrze Collegium Nobilium, będzie okazją aby zobaczyć je wszystkie. Te, które zdążyły już zostać nagrodzone na światowych festiwalach, jak i takie, które nie miały jeszcze swojej premiery.

Festiwal to także spotkania twórców prezentowanych spektakli i rozmowy – o ich pracach oraz o współczesnym polskim dramacie. Te drugie będą się ogniskowały wokół „hasła dnia” towarzyszącego projekcjom. Za ich przygotowanie i poprowadzenie odpowiedzialni są studenci Wydziału Wiedzy o Teatrze AT pod kierunkiem dziekana Tomasza Platy. W czterech planowanych spotkaniach wezmą udział nie tylko wybrani twórcy spektakli, ale także publicyści, krytycy oraz znawcy teatru i filmu, m.in. prof. Marcin Napiórkowski, Waldemar Raźniak – reżyser spektaklu „Kobieta w lustrze”, Mariusz Bieliński – reżyser i autor „Nad”, aktorka Katarzyna Herman, Artur Pałyga – autor „Żyda” i Małgorzata Sikorska-Miszczuk – autorka „Walizki”.

Wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalowe jest bezpłatny. Jedynymi biletami, jakie otrzymają  widzowie, będą bilety do festiwalowej kawiarni, które osoby oglądające spektakle wymienią na kawę i ciastko.

Odliczając dni do pierwszego spektaklu zaprezentowanego podczas TEATROTEKA FEST, polecamy zwiastuny wszystkich 25 festiwalowych spektakli.

Informacje o Festiwalu, programie i konkursie znajdują się na stronie www.teatroteka.com.pl. TEATROTEKA FEST jest także obecna na portalu e-teatr, e-teatr.tv oraz w mediach społecznościowych. Festiwalowe spektakle oceniać będą zawodowi krytycy oraz młodzi adepci z Nowej Siły Krytycznej – ich recenzje każdego dnia publikowane będą na stronie www.e-teatr.pl.

Śledźcie ich na Facebooku, na którym publikują nie tylko zapowiedzi, zdjęcia i najświeższe wieści, ale także materiały zza festiwalowych kulis.

Zobaczmy się na widowni Teatru Collegium Nobilium i poznajmy wspólnie Nowe Kadry Teatru!
__________________________

Organizatorami TEATROTEKA FEST są: Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych oraz Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza. Współorganizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie Autorów ZAiKS. Partnerem Festiwalu jest Onet. Festiwal odbędzie się pod honorowym patronatem ZASP – Stowarzyszenia Polskich Artystów Teatru, Filmu, Radia i Telewizji oraz Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Festiwal współfinansowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Projekcje festiwalowe odbywać się będą od 8 do 12 lutego w przystosowanym specjalnie do potrzeb festiwalu Teatrze Collegium Nobilium (Warszawa, ul. Miodowa 22/24). Wstęp na wszystkie pokazy i spotkania będzie bezpłatny.

Festiwal TEATROTEKA FEST adresowany jest do osób powyżej 16-tego roku życia.

TEATROTEKA FEST
Nowe Kadry Teatru | 8-12.02, Warszawa
festiwal współczesnej polskiej dramaturgii

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze