Temat Rzeka – 4 Dzień Tygodnia – Rubber dots

Temat Rzeka - 4 Dzień Tygodnia - Rubber dots

Koncerty na żywo powracają do Tematu Rzeka! W każdy czwartek – 4 Dzień Tygodnia, który prezentować będzie największe odkrycia polskiej sceny alternatywnej.

Rubber dots od 2010 roku regularnie koncertują i nagrywają nowe utwory. („Rubber dots” 2011) i dwie epki („LowTek” oraz „…—” 2013). Mają na swoim koncie występy na festiwalach Audioriver, Open’er, Selector, Coke Live czy Spring Break a także wspólne koncerty z Crystal Fighters i Karin Park.
Album „MKultura” wydany w 2014 r. to spójny koncept, zawierający niepokojące i nostalgiczne kompozycje. W progresywnych utworach udało sie zachować ruch – dzięki nierównym bitom, przesterom i brudnemu elektronicznemu brzmieniu. Zespół ucieka od piosenkowego schematu czego dowodem jest ostatni opublikowany utwór – „BACKEMO”, celowo pozbawiony treści w warstwie tekstowej. Słowa w pozostałych numerach inspirowane są poezją futurystyczną, obrazami manierystycznymi oraz okresem Wielkiej Emigracji i historiozoficzną spuścizną Hotelu Lambert.

[Mkultra] To nowy kierunek w twórczości duetu – i kierunek bardzo dobry. Jeśli Rubber dots go utrzymają, na rodzimym rynku muzyki elektronicznej mogą konkurencję pozamiatać. Choć nie wiem, czy już tego nie zrobili…’ // 'odrębna jakość ciemnych klubowym brzmień’, 'awangarda nowej muzycznej rzeczywistości.

– Paweł Gzyl, Onet

„MKULTRA” to świetna płyta, potwierdzająca, że rodzimy electro-pop jest już potężna siłą (przynajmniej artystyczną) na światowej scenie nowych brzmień.

-Marcel Frączek, WAFP

Zachowuj się na plaży: Have Fun & Keep Clean!

4 czerca, godz 20:30
TEMAT RZEKA
Plaża przy Moście Poniatowskiego
Wstęp wolny!

HK
Latest posts by HK (see all)

Komentarze