Temat Rzeka – Barefoot Projekt Czysta Plaża

Temat Rzeka - Barefoot Projekt Czysta Plaża

20 czerwca w Temacie Rzeka ściągamy buty i bosą stopą wyruszamy sprzątać plażę.

Każdy może do dołączyć – organizatorzy czekają na wolontariuszy. Wystarczy zarejestrować się na stronie www.czystapolska.org.pl lub przyjść do namiotu Stowarzyszenia Czysta Polska. Daj dobry przykład innym i pomóż nam w porządkach!

Na wszystkich, którzy przyłożą stopę do sprzątania, oprócz worków na śmieci i rękawic będą czekać atrakcyjne konkursy i animacje. Pełnoletni wolontariusze, którzy aktywnie włączą się w porządki, otrzymają pamiątkową koszulkę. Po zakończeniu sprzątania będzie także można zrobić sobie zdjęcie ze swoimi znaleziskami. Nie zabraknie również gier, konkursów i zabaw, takich jak mega Twister dla grupy 15 osób, boule na plaży, hula-hop czy kolorowych tatuaży. Wszystko po to, żeby połączyć edukację ekologiczną z przyjemnym relaksem.

Barefoot Projekt Czysta Plaża to polska edycja międzynarodowej akcji Barefoot Beach Rescue Project. Inicjatywa ta powstała w 2007 roku w Stanach Zjednoczonych, solidaryzując lokalne społeczności wokół przywracania naturalnej równowagi wybrzeżom. Do tej pory tysiące wolontariuszy włączyło się w oczyszczanie plaż z ton śmieci.
W ramach tegorocznej akcji w czerwcu, lipcu i sierpniu posprzątane zostaną zarówno nadmorskie miejscowości, jak i plaże miejskie, tak by można było po nich spacerować bosą stopą.

20 czerwca, godz 11:15
TEMAT RZEKA
Plaża przy Moście Poniatowskiego, Warszawa
Wstęp wolny!

HK
Latest posts by HK (see all)

Komentarze