To się przyda: Polski Bus uczy kultury

To się przyda: Polski Bus uczy kultury

Sam korzystam czasami z Polskiego Busa, bo nie da się ukryć że jest tanio i wygodnie, ale muszę przyznać że to co się tam dzieje jest zadziwiające. Ludzie chyba nie zdają sobie sprawy że ilość miejsc i biletów zarezerwowanych jest jednakowa i dochodzi do ciekawych sytuacji. Ludzie się tłoczą i wciskają, że nie wspomnę o 'rezerwowaniu kolejki’ co przekłada się na to że 3 osoby idą zanieść bagaż a potem czwarta woła żeby wsiadali. Dzicz.

– 18 sierpnia na naszych profilach społecznościowych zainicjowaliśmy autorską akcję PolskiBus.com Coolturalna Podróż. Jest to całkowicie nowa inicjatywa, będąca zapowiedzią cyklu filmików, które w zabawny sposób przypomną jak ważne jest między innymi szanowanie innych współpasażerów podczas wspólnej podróży – mówi Wirtualnej Polsce Piotr Pogonowski, Dyrektor Marketingu i Komunikacji PolskiBus.com. – Pierwszy odcinek w całości poświęciliśmy na przypomnienie kilku zasad, których przestrzeganie sprawi, że każdy z pasażerów będzie mógł poczuć się komfortowo już na samym początku podróży, czyli w momencie wsiadania do autokaru oraz oddawania bagażu – dodaje.

Postawiono też słupki odgradzające przed autokarami odjeżdżającymi z przystanku Dworzec Autobusowy Metro Wilanowska w Warszawie. Z tego co mówi przewoźnik, metoda ta działa bo ludzie już nie stoją skupieni w masie tylko zaczynają przypominać kolejkę.

Kiedyś stałem przed PB i obok mnie stał chłopak o kulach. Między nami a wejściem do busa było kilkanaście osób i teraz zagadka: czy ktoś chłopaka przepuścił? Oczywiście że nie! Musiałem się zdrowo nakrzyczeć żeby wreszcie nabrali ogłady i przepuścili go do wejścia i zajęcia wygodnego siedzenia. Mój kolega też miał na to sposób, po prostu krzyczał ze będzie zapładniał bo taki był tłok i ludzie ustępowali.

Niemniej jednak sytuacja jest poważna bo to wyjątkowy brak kultury. Czyżby Polskim Busem jeździli głównie polaczki-cebulaczki? Serio, prosimy o numeracje siedzeń i problem z głowy, drogi przewoźniku.

Grzybu

Komentarze