True Cost – premiera filmu x debata „Prawdziwa cena fast fashion”

True Cost - premiera filmu x debata "Prawdziwa cena fast fashion"

Organizatorzy zapraszają na premierę filmu „The True Cost” oraz panel dyskusyjny pt. „Prawdziwa cena fast fashion, debata o kosztach społecznych taniej mody. Czy nosząc ubrania ze sklepów sieciowych powinniśmy mieć wyrzuty sumienia?”

W dyskusji udział wezmą:
Dorota Wróblewska – producentka pokazów i promotorka mody, kultury i sztuki,
Cezary Szymanek – redaktor naczelny Bloomberg Businessweek Polska oraz Sukces,
Katarzyna Guzek – rzecznik prasowy Greenpeace Polska,
dr Anna Paluszek – Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie i Clean Clothes Polska

Po debacie organizatorzy zapraszają na premierę filmu True Cost, długo oczekiwany, amerykański film dokumentalny, opowiadający o tym, kto płaci prawdziwą cenę za łatwy, jak nigdy wcześniej, dostęp do tzw. szybkiej mody. Film „The True Cost” w reżyserii Andrew Morgana to dokument, który na zawsze zmienia spojrzenie na modę. Międzynarodowa premiera filmu miała miejsce 26 maja br., obraz ten poruszył widzów na całym świecie, w tym także największe autorytety świata mody m.in. Stellę McCartney, Annę Wintour i Toma Forda, a także gwiazdy kina – Colina Firtha czy Anne Hathaway.

„The True Cost” to opowieść o ubraniach. Ceny odzieży maleją na świecie od dziesięcioleci, podczas gdy koszty społeczne produkcji ubrań wzrosły dramatycznie. Powtarzające się katastrofy w fabrykach odzieży; niewolnicze warunki pracy; choroby dzieci na skutek spryskiwania pól bawełny pestycydami; masowe samobójstwa hodowców bawełny w Indiach; tony odpadów, zalegających na śmietniskach krajów
rozwijających się. Ten przełomowy dokument, pokazuje nam nieznane oblicze mody i zachęca do postawienia sobie pytania: kto tak naprawdę płaci za możliwość posiadania przez nas taniej odzieży?

Program:

19.00 Debata „Prawdziwa cena fast fashion, debata o kosztach społecznych taniej mody. Czy nosząc ubrania ze sklepów sieciowych powinniśmy mieć wyrzuty sumienia?”
20.15 Premiera filmu „True Cost”

26.08
g. 19.00
Plażowa
Wybrzeże Szczecińskie 1

Dystrybutorem filmu w Polsce jest organizacja Fashion Revolution Poland.

26 sierpnia, godz. 19:00
Plażowa
Wybrzeże Szczecińskie 1
Wstęp wolny!

HK
Latest posts by HK (see all)

Komentarze