Tydzień Hiszpański na Ursynowie

Ubiegłoroczny „Tydzień Włoski na Ursynowie” cieszył się wśród mieszkańców dzielnicy wielkim zainteresowaniem, dlatego też tym razem cykl „Tydzień Hiszpański na Ursynowie” odbędzie się w dniach 17 – 24 października br.

„Tydzień Hiszpański na Ursynowie” to wydarzenie kulturalne, skierowane do wszystkich mieszkańców Ursynowa. Ma na celu przybliżenie kultury, tradycji oraz zwyczajów naszych południowych przyjaciół. W programie wydarzenie m.in.: projekcje filmów, koncerty oraz wykłady.

plakata3_420x297mm_tydzien_hiszpanski_na_ursynowie_v8_7_ostateczny-01-495x700

TYDZIEŃ HISZPAŃSKI NA URSYNOWIE:

Poniedziałek 17 października godz. 19.00
Projekcja filmu pt. JULIETA, Hiszpania 2016 ǀ 96′ reż.: Pedro Almodovar
Multikino Ursynów, al. KEN 60
bezpłatne karty wstępu do odbioru w ursynowskim ratuszu w dniu 14.10 w godz. 18.00 – 20.00
Julieta właśnie straciła męża, a córka, skończywszy 18 lat, uciekła z domu bez słowa wyjaśnienia. Matka szuka jej na wszystkie sposoby.

Wtorek 18 października godz. 19.00
Projekcja filmu pt. ŻYCIE TO JEST TO, Hiszpania, Francja, USA 2011 ǀ 95′ reż. Álex de la Iglesia
Multikino Ursynów, al. KEN 60
bezpłatne karty wstępu do odbioru w ursynowskim ratuszu w dniu 17.10 w godz. 18.00 – 20.00
Roberto to spec od marketingu i autor powszechnie znanego hasła reklamowego Coca-Coli sprzed lat. Dziś jednak nikt o tym nie pamięta, a sfrustrowanego Roberto nikt nie chce zatrudnić. Nieoczekiwanie szansa na zmianę złej passy pojawia się, gdy mężczyzna spada z rusztowania w ruinach rzymskiego amfiteatru w Kartagenie. Zawieszony pomiędzy życiem a śmiercią, z prętem wbitym w głowę, staje się natychmiast pożywką dla dziennikarzy, podczas gdy ekipy ratunkowe głowią się, jak go uwolnić. Zdesperowany Roberto postanawia wykorzystać sytuację: zatrudnia agenta, by zbić fortunę na ekskluzywnych wywiadach i zapewnić rodzinie lepszą przyszłość. Sprzeciwia się temu jego kochająca żona (nominowana do Nagrody Goya Salma Hayek). Tymczasem żądny sukcesu agent dochodzi do wniosku, że uratowanie jego klienta to koniec lukratywnego biznesu…

Środa 19 października godz. 19.00
Projekcja filmu pt. MAMA Hiszpania 2015 ǀ 111′ reż.: Julio Médem
Multikino Ursynów, al. KEN 60
bezpłatne karty wstępu do odbioru w ursynowskim ratuszu w dniu 18.10 w godz. 18.00 – 20.00
Gdy Magda dowiaduje się, że choruje na raka piersi, zmienia gruntownie swoje życie.

Czwartek 20 października godz. 19.00
Spotkanie autorskie z Anną Kochnowicz – Kann i jej książką pt. BARCELONA NA ZAWSZE
Wypożyczalnia nr 139, al. KEN 21
wstęp wolny
Spotkanie autorskie z Anną Kochnowicz- Kann i jej najnowszą książką. ”Barcelona na zawsze” to ostania część trylogii barcelońskiej. Jak odnaleźć szczęście, szczególnie gdy uważasz, że na nic dobrego nie zasługujesz? Niezwykle emocjonalna opowieść o nieustannym dokonywaniu wyborów, które nie zawsze są oczywiste. O przyjmowaniu konsekwencji podjętych decyzji. A także o tym, że na poprawę błędów nigdy nie jest za późno.

Piątek 21 października godz. 18.00
Koncert operowy pt. CARMEN – OPEROWE FASCYNACJE HISZPANIĄ wg. G. Bizeta
Dom Kultury Imielin, ul. Dereniowa 6
bezpłatne karty wstępu do odbioru w placówce kultury od dnia 20.10 od godz. 18.00
Wykonawcy:
Carmen – Ewa Banasiak,
Don Jose – Jarosław Wewióra,
Escamillo – Aleksandr Bardasov,
Micaela – Beata Witkowska-Glik,
Trio fortepianowe Arte Creatura w składzie:
Andrzej Rudny – skrzypce, Rafał Gudyka – fortepian, Joanna Majcherczyk – wiolonczela,
Narrator – Jakub Bergel
Carmen – operowe fascynacje Hiszpanią wg. G. Bizeta to koncert, podczas którego wykonane zostaną arie, duety i wybrane sceny z jednej z najbardziej znanych oper repertuaru światowe-go. Zarysowana historia przeniesie słuchacza w świat XIX wiecznej Sewilli i wspaniałej muzyki G. Bizeta.

Sobota 22 października godz. 11.00
Wykłady w ramach Wolnego Uniwersytetu Ursynowa
Urząd Dzielnicy Ursynów, al. KEN 61
wstęp wolny
godz. 11.00 wykład pt. Korona Gór Ameryki Łacińskiej wygłosi dr Wojciech Lewandowski
godz. 13.00 wykład pt. Picasso w Warszawie wygłosi Aleksandra Krasowska

Sobota 22 października godz. 18.00
Koncert pt. Enamorada w wykonaniu Eli Walczak z zespołem The Enamorada oraz parą taneczną
Natoliński Ośrodek Kultury, ul. Na Uboczu 3
bezpłatne karty wstępu do odbioru w placówce kultury od dn. 20.10 od godz. 18.00
Recital ENAMORADA to podróż muzyczna po Polsce i Hiszpanii to połączenie kilku stylów muzycznych hiszpańskich i polskich. Przepiękne nastrojowe piosenki Buena Vista Social Club oraz znane polskiej publiczności utwory Juanesa Tengo la camisa negra czy Rosario Flores Guentame gue te paso i polskie autorskie piosenki Eli Walczak, nadają temu koncertowi niezwykłą wartość.
Ela Walczak to aktorka, która przez ostatnie kilka lat podróżowała po Hiszpanii zbierając materiały do swoich projektów muzycznych. Dzięki temu powstał recital Enamorada, spektakl i książka pod tym samym tytułem, koncert Liftinfg suerte & fado i monodram muzyczny Projekt Miłość. Recital Enamorada jest niezwykły, bo towarzyszą mu niezwykli wykonawcy Ariel Ramirez z Argentyny, współpracujący od kilku lat z polskimi muzykami. Koncertujący w Anglii, Brazylii, Peru, Boliwii czy w Urugwaju, Katarzyna Morena Frant, przepiękna tancerka flamenco wielokrotnie nagradzana m.in. w Japonii za swój talent oraz zespół The Enamorada.

Niedziela 23 października godz. 16.00
Koncert pt. SEVILLANA, MALAGENA I FANDANGO CZYLI MUZYCZNY ŚWIAT DON KICHOTA
Dom Sztuki SMB „Jary”, ul. Wiolinowa 14
wstęp wolny
Wykonawcy: Marcelina Sowa, Stefan Narojek, Mikołaj Tabako, Joanna Schindler-Linette
Pełna humoru, adresowana głównie do dzieci opowieść o przygodach bohatera arcydzieła Miguela de Cervantesa. Najmłodsi widzowie zostaną wciągnięci do wspólnej zabawy. Wysłuchają też recytacji różnorodnych utworów muzycznych ze skarbca kultury hiszpańskiej.

Niedziela 23 października godz. 18.00
Projekcja filmu dokumentalnego pt. FLAMENCO, FLAMENCO (Hiszpania, 2010) reż.: Carlos Saura
Dom Sztuki SMB „Jary”, ul. Wiolinowa 14
wstęp wolny
W filmową podróż w świat muzyki flamenco i malarstwa hiszpańskiego zabiera widzów wybitny reżyser Carlos Saura. Poprzedzi ją prelekcja filmoznawcy i muzykologa Jana Topolskiego oraz krótki występ tancerki Małgorzaty Wołyńczyk i gitarzysty/wokalisty Andrzeja Lewockiego.

Poniedziałek 24 października godz. 19.00
Koncert pt. Corazón Flamenco
Multikino Ursynów, al. KEN 60
Wykonawcy: Magda Navarette – śpiew, taniec; Anna Iberszer – taniec, Andrzej Lewocki – gitara, Mateusz Sieradzan – cajón.
Corazón Flamenco to projekt najlepszych w Polsce artystów zajmujących się tą niezwykłą sztuką. Zespół to niesamowite, muzyczne spotkanie czterech osób – ich nieokiełznanego temperamentu, pasji i wieloletniego doświadczenia scenicznego. Zespół odkrywa przed publicznością wachlarz brzmień muzyki i tańca flamenco, począwszy od pięknych choreografii Anny Iberszer oraz wykonań wokalnych Magdy Navarrete. Corazón Flamenco to czysta energia, pasja i prawdziwe Flamenco.
Bezpłatne karty wstępu na koncert Corazón Flamenco będzie można zamówić: poprzez zgłoszenie w formie e-maila wysłanego na adres bilety.kultura@ursynow.pl – w tytule e-maila należy wpisać FLAMENCO oraz NAZWISKO i IMIĘ osoby, która odbierze karty wstępu.
Zgłoszenia będą przyjmowane od 13 do 18 października.
W przypadku liczby zgłoszeń większej niż liczba dostępnych kart, zostanie przeprowadzone losowanie. Wylosowane osoby zostaną zawiadomione e-mailem w dniu 19 października.
Jednej osobie przysługuje prawo do jednego zgłoszenia na które przypadać będą dwie jednoosobowe karty wstępu.
Osoby, które otrzymają odpowiedź e-mailową będą mogły odebrać karty wstępu w Urzędzie Dzielnicy na podstawie dokumentu potwierdzającego tożsamość w terminach podanych w przesłanej informacji.
Nieodebrane karty trafią ponownie do dystrybucji i będą dostępne w Multikinie w poniedziałek 24 października od godz. 18.00
Informacja o liczbie nieodebranych kart wstępu zostanie wywieszona w dniu 24 października o godz. 8.00 w Urzędzie Dzielnicy Ursynów, al. KEN 61.

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze