Tydzień Małżeństwa 2017

Tydzień Małżeństwa 2017

7 lutego, na tydzień przed Dniem św. Walentego w Warszawie, rozpoczną się obchody Tygodnia Małżeństwa. Tydzień Małżeństwa to wydarzenie pokazujące sens i piękno trwałego związku małżeńskiego. Idea obchodów rozwinęła się w Stanach Zjednoczonych i od lat dziewięćdziesiątych realizowana jest w wielu krajach na świecie. W Polsce po raz pierwszy zagościła z inicjatywy Gdańskiego Oddziału Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich.

Termin obchodów przypada każdorazowo w dniach 7-14 lutego, w nawiązaniu do popularnego święta walentynek. Większość wydarzeń warszawskich odbędzie się w Centrum Myśli Jana Pawła II, ul Foksal 11.

Tydzień małżeństwa to świętowanie na różnych płaszczyznach, uwzględniających rozmaite aspekty życia. W programie są: otwarte warsztaty i wykłady wspierające rozwój więzi małżeńskiej, wydarzenia pozwalające w atmosferze wspólnej zabawy odnowić i rozszerzyć relacje, wyjście do kina lub muzeum, a także rozegranie scenariusza gry przygodowej lub udział w krótkim kursie tańca.

Celem obchodów Tygodnia Małżeństwa jest promocja dobrej jakości relacji małżeńskiej i budowanie społeczeństwa opartego na szczęśliwym życiu rodzinnym.

W współtworzenie tego przedsięwzięcia włączają się różne instytucje, zarówno te, które angażują się bezpośrednio na rzecz mądrego budowania trwałych i dojrzałych relacji małżeńskich – jak ośrodki wsparcia psychologicznego i duszpasterstwa rodzin, jak i takie, które kreują przyjazny klimat Miasta Stołecznego Warszawy, oferując np. parom małżeńskim możliwość bezpłatnej wizyty w teatrze lub restauracji.

Współorganizator: Centrum Myśli Jana Pawła II
Lider projektu: Stowarzyszenie Psychologów Chrześcijańskich, Oddział Gdański
Patronat: Prezydent m. st Warszawy
Sponsor główny: Energa
Program i zapisy: http://tydzienmalzenstwa.pl/warszawa

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze