Tydzień Seniora na Ursynowie

Już po raz piąty Ursynów zaprasza Seniorów na wiele atrakcji w ramach Tygodnia Seniora na Ursynowie. Będą koncerty, recitale, koncerty na ekranie, spektakl muzyczny, spotkanie z książką, a nawet… przejazd zabytkowym autobusem. Wstęp jest bezpłatny.

  • 12-14 listopada (wtorek, środa, czwartek), godz. 10.00.  WYCIECZKA  – SZEMRANA WARSZAWA. Przejazd zabytkowym autobusem „Ogórkiem” szlakiem przestępczej i szemranej Warszawy. Wyjazd sprzed Urzędu Dzielnicy Ursynów, al. KEN 61. Zapisy telefoniczne na wycieczki w dniu 09.11 od godz. 12.00 do 15.00 lub do wyczerpania miejsc, tel. 22 443 71 29. Jedna osoba może zgłosić do udziału w wycieczce maksymalnie dwie osoby.

Mroczna wycieczka szlakiem, pokrytych patyną czasu, historii Szemranej Warszawy. Podczas wycieczki dowiecie się jak wyglądał świat przestępczy stolicy i czym się charakteryzował. Porozmawiamy o zapomnianych już zawodach przestępczych takich jak doliniarz, pajęczarz, szopenfeldziarz, hołociarz, kasiarz, czy potokarz. Poznacie niejedno słowo z przestępczej gwary i każdy po tej wycieczce będzie potrafił postukać po blatnemu. Nie zabraknie też legendarnych postaci półświatka takich jak Tata Tasiemka, Felek Zdankiewicz, czy Czarna Mańka. O trudach zawodu kata opowiemy na Starówce, a na Pradze poznacie tajniki słynnej receptury grunwaldzkiej, dzięki której o każdej porze dnia i nocy można było tam zakupić element baśniowy w płynie. Wszystko oczywiście podane lekko i z humorem. Przygotowaliśmy też całą masę niespodzianek, dzięki którym poczujecie mroczną stronę Warszawy na własnej skórze. W programie m.in. zwiedzanie Muzeum Polskiej Wódki.
Część wycieczki do pokonania pieszo.
Czas trwania wycieczki ok. 5 godz.

SZEMRANA WARSZAWA 3—————————————————————————————————————–

  • 12 listopada (wtorek), godz.18.00. KONCERT MICHAŁA BAJORA – Moje włosko-francuskie fascynacje. Przeboje włoskie i francuskie. Artyście na scenie towarzyszyć będzie zespół muzyczny. Multikino Ursynów, al. KEN 60.

Kiedy przed laty rówieśnicy Michała Bajora słuchali Beatlesów, on również zafascynowany, nucił ich ponadczasowe piosenki. Ale równolegle wsłuchiwał się w utwory włoskich i francuskich wykonawców. Festiwale w San Remo czy piosenki Piaf i Aznavoura, były dla niego wyznacznikiem gustu dobrej estrady. Od kolorowych włoskich po mądre francuskie przeboje. Po te ostatnie artysta sięgał w swoim muzycznym życiu wielokrotnie. Tym razem Michał Bajor postanowił przemieszać swoje muzyczno włosko-francuskie fascynacje, które w większości pierwszy raz nagrał na płycie i zbudował z nich koncert. To bardzo zróżnicowany recital, od przejmującej “Je sui malade” Dalidy, przez kolorowe “Couleur cafe” Gainsburga, czy roztańczone “Quando, quando”, aż po dramatyczny “Hymn miłości“ Edith Piaf. Piosenki w świetnych, większości nowych tłumaczeniach Rafała Dziwisza, ale i utwory z oryginalnymi tekstami włosko-francuskimi. W stylowych aranżacjach Wojciecha Borkowskiego z udziałem wspaniałych muzyków.
W ZWIĄZKU ZE SPECYFICZNYM I KAMERALNYM CHARAKTEREM RECITALU MICHAŁA BAJORA UPRZEJMIE PROSIMY O NIE PRZYPROWADZANIE NA KONCERT MAŁYCH DZIECI PONIŻEJ 6 ROKU ŻYCIA.

Wstęp na podstawie bezpłatnych kart
Aby wziąć udział w losowaniu dwóch jednoosobowych kart wstępu na koncert MICHAŁA BAJORA, w terminie 7 – 9 listopada wyślij zgłoszenie na adres: bilety.kultura@ursynow.pl
W tytule e-maila wpisz BAJOR oraz NAZWISKO i IMIĘ osoby która będzie odbierać karty wstępu.
Jeśli Twoje zgłoszenie zostanie wylosowane, 10 listopada otrzymasz e-mail z informacją o terminach odbioru kart wstępu w Urzędzie Dzielnicy Ursynów. Karty odbierzesz na podstawie dokumentu potwierdzającego tożsamość. Jeśli nie możesz przyjść osobiście, upoważnij pisemnie do odbioru inną osobę.
Nie zostałeś wylosowany?
12 listopada sprawdź, ile kart nie zostało odebranych – informacja dostępna na facebook.com/warszawa.ursynow/ oraz wywieszona w Urzędzie od godz. 10.00. Nieodebrane karty wstępu zostaną rozdane 12 listopada od godz. 16.00 w Urzędzie Dzielnicy.
UWAGA!
1. E- mail wysłany w innym terminie, niż podany w informacji, nie będzie brany pod uwagę.
2. Jedna osoba może wysłać maksymalnie jeden e-mail. W przypadku wysłania więcej niż jednego e-maila na to samo wydarzenie, żadne ze zgłoszeń nie będzie brało udziału w losowaniu.
3. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres uznany za konieczny do celu w jakim zostały zebrane tzn. realizacji losowania bezpłatnych kart wstępu na ww. przedsięwzięcie kulturalne (zgodnie z wymogami obowiązujących przepisów i regulacji prawnych); Dane osobowe mogą być przechowywane dłużej, w przypadku, gdy taki wymóg określają przepisy lub regulacje prawa oraz w celu ustalenia, wykonywania lub obrony praw administratora.
4. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych będzie skutkować odmową udziału w losowaniu bezpłatnych kart wstępu na koncert MICHAŁA BAJORA w dniu 12.11.2019 r.

MICHAŁ BAJOR

——————————————————————————————————-

  • 13 listopada (środa),  godz.18.00. KONCERT NA EKRANIE – IL VOLO, Piero Barone, Ignazio Boschetto, Gianluca Ginoble. MULTIKINO URSYNÓW, al. KEN 60. Bezpłatne karty wstępu do odbioru w Urzędzie Dzielnicy Ursynów, al. KEN 61, w dniu 12.11 od godz. 14.00.

Od wielu lat odnoszące fenomenalne sukcesy trio operowo-popowe wypełnia areny i stadiony na całym świecie. W czerwcu tego roku Il Volo zaśpiewało we włoskim miasteczku Matera, położonym na południu Włoch. W historycznej części miasteczka znajduje się Cava Del Sole – plac, często pełniący funkcję koncertową. Naturalną scenografię dla artystów stanowią tam skały. Il Volo zaprezentowało na koncercie niektóre z najbardziej znanych tradycyjnych klasycznych piosenek w języku włoskim, hiszpańskim i angielskim. Trio zachwyca fanów na całym świecie. W programie usłyszymy ich wykonania największych przebojów: od „Be my love” do „La nave del olvido” i „Arrivederci Roma”.

Czas: 100 min.

 

IL VOLO

———————————————————————————

  • 14 listopada (czwartek), godz.18.00. KONCERT NA EKRANIE ANDRÉ RIEU – ZATAŃCZYMY?MULTIKINO URSYNÓW, al. KEN 60. Bezpłatne karty wstępu do odbioru w Urzędzie Dzielnicy Ursynów, al. KEN 61, w dniu 13.11 od godz. 14.00.

http://new.nazywowkinach.pl/andre-rieu

Doroczne koncerty André Rieu w jego rodzinnym mieście Maastricht przyciągają fanów skrzypka ze wszystkich zakątków świata. Średniowieczny rynek zamienia się w spektakularne tło dla niezapomnia-nych koncertów wypełnionych humorem, zabawą i emocjami i oczywiście wspaniałą muzyką, w których każdy znajdzie coś dla siebie. W tym roku André Rieu zaprasza do założenia butów do tańca i wzięcia udziału w roztańczonym koncercie zatytułowanym Zatańczymy?.
W tym koncercie maestro wraz ze swoją Orkiestrą Johanna Straussa, światowej klasy sopranami, triem tenorów oraz gośćmi specjalnymi ożywia walca w niezapomnianym wieczorze muzyki i tańca. Walc i jego rytm na trzy czwarte był dla André Rieu inspiracją przez całą jego karierę o czym mogli się przekonać, tego lata, słuchacze na rynku w Maastricht. Kinowi widzowie dodatkowo będą mogli za pośrednictwem oka kamery zajrzeć za kulisy koncertu i obejrzeć ekskluzywny wywiad z André.
„Ten rok będzie dla mnie wyjątkowy dzięki graniu muzyki mojego serca: walca. Przyjdź i dołącz do nas przy Nad pięknym modrym Dunajem i wielu innych niespodziankach. Chcę zobaczyć wszystkich widzów tańczących w kinach!” André Rieu

Program koncertu:
Część pierwsza

  • Meredith Willson: „Seventy-Six Trombones” („Siedemdziesiąt sześć puzonów”)
  • Abe Holzmann: Marsz „Blaze away!”
  • Domenico Modugno: „Volare”
  • Luigi Denza: Pieśń neapolitańska „Funiculì funiculà”
  • Georges Bizet: Duet z opery „Poławiacze pereł” – „Au fond du temple Saint” („U stóp świątyni”)
  • Joaquín Rodrigo: „Concierto de Aranjuez”
  • Gustav Peter: „Cirkus Renz”
  • Leonard Cohen: „Hallelujah”
  • Siegfried Salo Translateur: „Wiener Praterleben Waltz” („Sportpalastwalzer”)
  • Ralph Benatzky, Robert Stolz, Bruno Granichstaedten i Robert Gilbert: „Im Weissen Rössl”

Część druga

  • Emmerich Kálmán: „Csárdásfürstin Medley” („Księżniczka czardasza”)
  • Claude-Michel Schönberg: „On My Own” z musicalu „Nędznicy”
  • James Last: „Einsamer Hirte” („Samotny pasterz”)
  • Dmitrij Szostakowicz: „Walc nr 2”
  • Alfredo Catalani: „Ebben? Ne andrò lontana” („No więc? Pójdę daleko…”) z operetki „La Wally”
  • Johann Strauss (syn): Walc „An der schönen blauen Donau” („Nad pięknym, modrym Dunajem”)
  • Ludwig van Beethoven: „Ode an die Freude” („Oda do radości”) z IX Symfonii d-moll op. 125
  • Bisy

Czas: 190 min.

ANDRE RIEU

———————————————————————————–

  • 15 listopada (piątek), godz.18.00. KONCERT ACH JAK PRZYJEMNIE z piosenkami międzywojennymi. Dom Kultury Imielin, ul. Dereniowa 6. Bezpłatne karty wstępu do odbioru w Domu Kultury Imielin, ul. Dereniowa 6, w dniu 13.11 od godz. 18.00.

OLGA BOŃCZYK, WIESŁAW PRZĄDKA – akordeon, bandoneon, Rafał Karasiewicz – fortepian, Zbigniew Wrombel – kontrabas, Andrzej Mazurek – perkusja

Na program składają się najpiękniejsze i najbardziej znane piosenki Henryka Warsa, Władysława Szpilmana i Jerzego Petersburskiego, którzy w latach międzywojennych byli niedoścignionymi kompozytorami polskiej muzyki filmowej. Ich piosenki do dziś są standardami wykonywanymi przez najbardziej uznanych artystów na całym świecie. Któż nie pamięta Ordonki, Eugeniusza Bodo, Aleksandra Żabczyńskiego czy Toli Mankiewiczówny i ich brawurowych wykonań takich piosenek jak: „Ach jak przyjemnie”, „Miłość Ci wszystko wybaczy”, „Już nie zapomnisz mnie”, „ Już nigdy”, „Na pierwszy znak”, „Ach śpij kochanie”, „Sex apeal” czy w „Małym kinie”.
Nasz koncert został przygotowany i zaaranżowany w doskonałych, swingujących i stylowych aranżacjach przez jednego z najlepszych akordeonistów i bandoneonistów w Polsce – Wiesława Prządkę. Jego fascynacja argentyńskim tangiem i muzyką francuską stawia go w czołówce polskich artystów. We współpracy z Olgą Bończyk stworzyli niezwykle klimatyczny projekt, który przenosi słuchaczy w odległe lata dwudzieste i trzydzieste pozwalając publiczności bawić się i śpiewać niezapomniane szlagiery minionej epoki.

W programie:

1. W MAŁYM KINIE (L. Starski / J. Szpilman)
2. ACH JAK PRZYJEMNIE (L. Starski / H. Wars)
3. ACH SPIJ KOCHANIE (L. Starski / H. Wars)
4. ON NIE POWRÓCI JUŻ ( A. Włast / H. Wars)
5. JUŻ NIE ZAPOMNISZ MNIE (L. Starski / H. Wars)
6. JA SIĘ BOJĘ SAMA SPAĆ. (A. Włast / J. Petersburski )
7. MIŁOŚĆ CI WSZYSTKO WYBACZY (J. Tuwim / H. Wars)
8. NA PIERWSZY ZNAK (J. Tuwim / H. Wars)
9. JUŻ NIGDY ( A. Włast / J. Petersburski)
10. KTO USTA TWE CAŁOWAŁ (J. Tuwim / H. Wars)
11. SEX’A PEAL (E. Szlechter / H. Wars)
12. JUŻ NIE ZAPOMNISZ MNIE (L. Starski / H. Wars)
13. I TYLKO MI ŻAL (K. Winkler / W. Szpilman)
14. ZAPOMNIENIE (A. Włast / H. Wars)
15. TAK MAŁO CIĘ ZNAM (J. Jurandot / W. Szpilman)

OLGA BOŃCZYK

————————————————————————————-

  • 15 listopada (piątek), godz. 19.00. SPOTKANIE LITERACKIE MARIA KONWICKA – książka BYLI SOBIE RAZ. Ursynoteka, Wypożyczalnia Nr 139, al. KEN 21, tel. 22 446 21 65, wypozyczalnia139@ursynoteka.pl. Wstęp wolny

Ojcu z najbliższych została już tylko ona. Codziennie, aż do śmierci Tadeusza Konwickiego w 2015, wspólnie przemierzają słynną trasę jego spaceru po Warszawie. Po odejściu ojca Maria, porządkując rodzinne archiwum, próbuje poukładać strzępy wspomnień z dzieciństwa w powojennej Polsce. Odtwarza burzliwe losy dwóch artystycznych rodzin – Leniców i Konwickich. Jak echo powraca w jej opowieści obraz warszawskiej bohemy i słynnego stolika w „Czytelniku”, przy którym zasiadali Konwicki, Holoubek i Łapicki. Wspomina, jak jeden z najsłynniejszych pisarzy polskich pisał do niej udawane „listy miłosne”, jak Elżbieta Czyżewska pomagała jej zadomowić się w Nowym Jorku oraz jak kot Iwan (z domu Iwaszkiewicz) decydował o przyznaniu domownikom paszportu. Wraca pamięcią do przyjaźni ojca z Morgensternami, Dziewońskimi, Tyrmandem, Wajdą… Jej wnikliwa, wielowątkowa opowieść pełna jest życia.

konwicka

———————————————————————————–

  • 16 listopada (sobota), godz. 19.00. TEATR OBŁOCZNI, CZYLI SEN CHOPINA. scen. i reż.: Grzegorz Walczak. Dzielnicowy Ośrodek Kultury URSYNÓW, ul. Kajakowa 12b. Bezpłatne karty wstępu do odbioru w Dzielnicowym Ośrodku Kultury URSYNÓW, ul. Kajakowa 12b, w dniu 13.11.

Wystąpią: Olgierd Łukaszewicz, Henryk Talar, Grzegorz Walczak.

Muzyka Fryderyka Chopina w wykonaniu: Maria Pomianowska, Gwidon Cybulski, Ewa Beata Ossowska – fortepian.
Spektakl nie traktuje tematu chopinowskiego w sposób klasyczny, akademicki, nie jest też utrzymany w patetycznym tonie, ma momenty swobodne, a nawet żartobliwe.
Konflikt dramatyczny opiera się na najnowszych zdobyczach wiedzy, na niedawno odkrytych i opublikowanych przez Magdalenę Oliferko listach Chopina i listach Fontany do przyjaciół – jest jednak osadzony w intrygującej szerszą publiczność formule fantasy, konkretnie, w formie dialogów po śmierci obu muzyków.

OBŁOCZNI

———————————————————————————-

  • 16 listopada (sobota), godz. 18.00KONCERT MAGDY UMER  – TA BEZSENNA NOC. Dom Kultury Stokłosy, ul. Lachmana 5. Bezpłatne karty wstępu do odbioru w Domu Kultury Stokłosy, ul. Lachmana 5, w dniu 13.11 od godz. 18.00.

Bogdan Hołownia – fortepian

BEZSENNA NOC to tytuł ostatniej płyty dwojga wybitnych artystów – Magdy Umer i Bogdana Hołowni. Koncert na głos i fortepian. Moderato cantabile i jazz piano. Prostota, wrażliwość i talent. Melancholia i uśmiech. Piękne piosenki o miłości. Na ile niezwykłe będzie to połączenie, ocenicie Państwo sami. Wysłuchacie piosenek wybitnych poetów: Mariana Hemara, Juliana Tuwima, Ludwika Starskiego, Jeremiego Przybory, Wojciecha Młynarskiego, Agnieszki Osieckiej, Jacka Korczakowskiego, Andrzeja Bianusza, Wincentego Fabera. Wśród kompozytorów same sławy: Henryk Wars, Władysław Dan Daniłowski, G. Cioffi, George Gershwin, Pat Johnson, Max Steiner, Jerzy Wasowski, Seweryn Krajewski, Jerzy Duduś Matuszkiewicz, Joseph Kosma, Zygmunt Konieczny.

W programie: Już nie zapomnisz mnie,  Bezsenna noc, Jak to dziewczyna,  Jaki śmieszny jesteś pod oknem, Szeptem, La Valse Du Mal, Uciekaj moje serce, Nikt tylko Ty, Pejzaż bez Ciebie, Co się z tym stało, Pokoik na Hożej, Martwe liście, Człowiek którego kocham,  Odmienia wszystko, O, śnie.

UMER 2

————————————————————————–

  • 17 listopada (niedziela), godz.18.00. KONCERT – BURSZTYNOWA DAMA, piosenki Anny Jantar. Dom Sztuki, ul. Wiolinowa 14. Bezpłatne karty wstępu do odbioru w Domu Sztuki, ul. Wiolinowa 14, w dniu 13.11 od godz. 18.00.

Wystąpią: Małgorzata Jarecka, Marek Stefankiewicz – instrumenty klawiszowe, Andrzej Wysocki – gitara basowa, Grzegorz Poliszak – instrumenty perkusyjne.

Autorski recital Małgorzaty Jareckiej złożony z największych przebojów legendarnej Anny Jantar.
„Zależy mi na tym, żeby kultura, sztuka była dostępna dla wszystkich. Wiem, że Anna Jantar ma wciąż wielu wielbicieli, zresztą ja też jestem jednym nich. Nigdy nie przypuszczałam, mówiąc szczerze, że porwę się na tak znakomity repertuar, ale tak się stało. Pracując nad całym projektem recitalu, (…) starałam się nie popsuć tego, co dobre. Uważam, że jeżeli jest jakiś dobry materiał, to nie należy jakichś swoich melizmatów tam wkładać, swoich interpretacji, bo po co psuć to, co zostało bardzo dobrze zrobione. Staram się to odtworzyć jak najwierniej muzycznie, jak najwierniej wokalnie. I muszę powiedzieć, że chyba to jakoś wychodzi.”
Małgorzata Jarecka

JARECKA

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze