Tydzień Seniora na Ursynowie

Tydzień Seniora na Ursynowie

Serdecznie zapraszamy dojrzałych mieszkańców Ursynowa na cykl koncertów, pokazów filmowych i spektakli teatralnych przygotowanych przez Urząd Dzielnicy Ursynów z okazji „Tygodnia Seniora na Ursynowie”, który odbędzie się w dniach 14 – 20 listopada br.

Na wszystkie wydarzenia obowiązuje wstęp wolny po odebraniu bezpłatnych kart wstępu.

plakat_b2_480_x_680mm-page-001

—–

Poniedziałek 14 listopada godz. 19.00
Marek Majewski i jego goście – Koncert WIESŁAWA OCHMANA
Dom Sztuki SMB „Jary” ul. Wiolinowa 14
Obowiązują bezpłatne karty wstępu do odbioru w placówce kultury od dniu 10.11. od godz. 18.00

Gościem Marka Majewskiego będzie jeden z najwybitniejszych polskich śpiewaków operowych Wiesław Ochman (tenor liryczny). Artysta występował na największych scenach operowych świata, włącznie z mediolańską La Scalą. Nagrywał płyty dla czołowych wytwórni fonograficznych, takich jak Deutsche Gramophon, EMI, czy Polydor. Koncertował ze znamienitymi orkiestrami, by wymienić tylko symfoników berlińskich i wiedeńskich.

Podczas koncertu wystąpią: Andrzej Płonczyński (fortepian), Marek

—–

Wtorek 15 listopada godz. 10.45, 12.15, 13.45
WYCIECZKA ŚLADAMI STAREJ WARSZAWY
Wyjazd sprzed Urzędu Dzielnicy Ursynów al. KEN 61
Telefoniczne zapisy na wycieczkę w dniach: 9 i 10 listopada w g. 9.00 -15.00 nr tel. 22 443 71 29. Jedna osoba może zgłosić do udziału w wycieczce maksymalnie dwie osoby.

Przejazd zabytkowym autobusem tzw. „Ogórkiem” z przewodnikiem po Warszawie na trasie: Ratusz Dzielnicy Ursynów (aleja KEN) – Muzeum Narodowe (Aleje Jerozolimskie). Zwiedzanie wystawy w Muzeum Narodowym z przewodnikiem pt. Warszawa – miasto legend, historii i ludzi.

—–

Wtorek 15 listopada godz. 18.00
Pokaz filmu pt. „MOJE WIELKIE GRECKIE WESELE 2″ (USA, 2016), reż. Kirk Jones
Multikino Ursynów al. KEN 60
Obowiązują bezpłatne karty wstępu do odbioru w Ratuszu w dn. 14.11. od godz. 10.00

Kilkanaście lat po ślubie Toula nadal próbuje uwolnić się od wszędobylskich greckich krewnych. Tymczasem małżeństwo jej rodziców okazuje się być nieważne.

—–

Wtorek 15 listopada godz. 19.00
Wykład Anny Reichert pt. „Halina Szmolcówna – czy tylko primabalerina?”
Czytelnia Naukowa XIV ul. Lachmana ul. Lachmana 5
Wstęp wolny.

Wykład poświęcony słynnej tancerce, primabalerinie Teatru Wielkiego w Warszawie, która odnosiła sukcesy również na innych wielkich scenach muzycznych.

—–

Środa 16 listopada godz. 18.00
Pokaz filmu pt. „EXCENTRYCY, CZYLI PO SŁONECZNEJ STRONIE ULICY” (Polska, 2016), reż. J. Majewski.
Multikino Ursynów al. KEN 60
Obowiązują bezpłatne karty wstępu do odbioru w Ratuszu w dn. 15.11. od godz. 10.00

Fabian wraca z emigracji do Polski i zakłada swingowy big band. Zakochuje się w Modeście, która wkrótce tajemniczo znika.

—–

Czwartek 17 listopada godz. 19.00
Koncert pt. „ATRAMENTOWA STANISŁAWA CELIŃSKA”
Multikino Ursynów al. KEN 60

Znana raczej z teatru i telewizji, Stanisława Celińska, zaśpiewa utwory ze swoich wydanych w 2015 roku albumów „Atramentowa” i „Atramentowa suplement”, które osiągnęły już status kolejno platynowej i złotej płyty. Stanisława Celińska podczas koncertu „Atramentowa” wciela się w swoją kolejną wspaniałą rolę – pieśniarki, która rozumie o czym śpiewa i wie jak zaczarować słuchacza swoim charyzmatycznym głosem wykorzystując pełną paletę barw i emocji.

Na koncercie będziemy mogli usłyszeć utwory skomponowane i przygotowane przez uznanych autorów specjalnie dla Stanisławy Celińskiej. Niepowtarzalne teksty do kompozycji Macieja Muraszko napisali: Wojciech Młynarski, Dorota Czupkiewicz oraz Muniek Staszczyk i Marcin Sosnowski. Ponadto Maciej Muraszko zaaranżował na nowo ulubione utwory Artystki, które dzięki nowemu wykonaniu nabrały niezwykłej pogody ducha.

W programie koncertu pojawią się więc „Czerń i biel”, a także „Drzwi odemknij”, „Moje życie, twoje życie”, „Obfitość”, „Nie strasz”, „Wielka słota”, „Smuteczku mój”, „Wakacje z deszczem” oraz „Pieśń cygańska”.

Artystce towarzyszą muzycy:
Wojciech Olszewski – piano, Krzysztof Samela – kontrabas, Jakub Frydrych – gitary, Janusz Muraszko – akordeon, Maciej Giżejewski – instrumenty perkusyjne, Tomasz Lisiecki – wiolonczela, Paweł Pełczyński – saksofon, Maciej Muraszko – perkusja, kierownik artystyczny

Zasady otrzymania bezpłatnych kart wstępu na koncert pt. Atramentowa.
Bezpłatne karty wstępu na koncert pt. Atramentowa, w wykonaniu Stanisławy Celińskiej, będzie można zamówić poprzez zgłoszenie:
w formie e-maila wysłanego w dniach 8-13 listopada na adres bilety.kultura@ursynow.pl – w tytule e-maila należy wpisać ATRAMENTOWA oraz NAZWISKO i IMIĘ osoby, która odbierze karty wstępu,
osobiście w dniach 8-10 listopada w godzinach 8.00-16.00 w Punkcie Informacji w Ratuszu Dzielnicy Ursynów, al. KEN 61.

W przypadku liczby zgłoszeń większej niż liczba dostępnych kart, zostanie przeprowadzone losowanie. Wylosowane osoby zostaną zawiadomione e-mailem lub sms-em w dniu 14 listopada. Jednej osobie przysługuje prawo do jednego zgłoszenia na które przypadać będą dwie jednoosobowe karty wstępu. Wylosowane osoby będą mogły odebrać karty wstępu w Punkcie Informacji w Ratuszu Dzielnicy Ursynów, al. KEN 61, na podstawie dokumentu potwierdzającego tożsamość, w terminach podanych w przesłanej informacji. Nieodebrane karty trafią ponownie do dystrybucji i będą dostępne w Multikinie w czwartek 17 listopada od godz. 18.00. Informacja o liczbie nieodebranych kart wstępu zostanie wywieszona w dniu 17 listopada o godz. 9.00 w Ratuszu Dzielnicy Ursynów, al. KEN 61.

—–

Piątek 18 listopada godz. 18.00
Pokaz filmu pt. „BOSKA FLORENCE” USA, 2016), reż. Stephen Frears
Multikino Ursynów al. KEN 60
Obowiązują bezpłatne karty wstępu do odbioru w Ratuszu w dn. 17.11. od godz. 10.00

Mimo fatalnego głosu Florence Foster Jenkins marzy o karierze śpiewaczki operowej.

—–

Sobota 19 listopada godz. 17.00
Spotkanie z aktorką JOLANTĄ ŻÓŁKOWSKĄ
Wypożyczalnia nr 34 ul. 6 Sierpnia 23
Wstęp wolny

W programie piosenki z monodramu Lifting.
Jolanta Żółkowska – aktorka teatralna ,filmowa i telewizyjna ,niezapomniana z roli Basi Lawinówny z serialu „Dom” w reżyserii Jana Łomnickiego. Aktorka od lat występuje w monodramie „Lifting” . Spektakl powstał w 2008 roku i miał premierę w Poznaniu w „Scenie na Piętrze”. Z dużym powodzeniem był grany zarówno w kraju, jak i za granicą. Podczas spotkania artystka zaprezentuje piosenki z tego spektaklu z pięknymi tekstami poetki Ewy Zelenay (nagroda poetycka 2008 roku im. ks. Jana Twardowskiego) i znakomitą muzyką skomponowaną przez Piotra Gollę (który na żywo akompaniuje aktorce).

—–

Sobota 19 listopada godz. 18.00
Koncert kabaretowy pt. QUI PRO QUO – KOCHANA STARA BUDA
Natoliński Ośrodek Kultury ul. Na Uboczu 3
Obowiązują bezpłatne karty wstępu do odbioru w placówce kultury od 17.11. od godz. 18.00

Wystąpią: Ewa Makomaska, Wojciech Machnicki, Zbigniew Rymarz – fortepian.

Piosenki legendarnego teatrzyku Qui pro quo, które oparły się próbie czasu i ciągle zachwycają swoją przepiękną formą, ujmują liryzmem lub śmieszą do łez przypomną: Zbigniew Rymarz – kompozytor, akompaniator, archiwista i niestrudzony badacz 20-lecia międzywojennego, oraz aktorzy: Ewa Makomaska – aktorka Teatru Polskiego w Warszawie i Wojciech Machnicki – aktor scen warszawskich, przypomną piosenki, które oparły się próbie czasu i ciągle zachwycają swoją przepiękną formą, ujmują liryzmem lub śmieszą do łez.

—–

Niedziela 20 listopada godz. 18.00
Koncert pt. „ZAŚPIEWAJMY O MIŁOŚCI”
Dom Kultury „Imielin” ul. Dereniowa 6
Obowiązują bezpłatne karty wstępu do odbioru w placówce kultury od 17.11. od godz. 18.00

Wystąpią: Maria Malinowska – sopran, Marcin Pomykała – tenor, Zbigniew Kulwicki – baryton, Emilia Grażyńska – fortepian.

W programie będziemy mogli usłyszeć najpopularniejsze kompozycje muzyki operowej, operetkowej, pieśni neapolitańskie oraz przeboje musicalowe m.in.: „Wiedeńska krew” J. Straussa, pieśń o Villi z operetki „Wesoła wdówka” F. Lehara, „Usta milczą” F. Lehara, a także duet Edwina i Sylvii „Choć na świecie dziewcząt mnóstwo“ z operetki „Księżniczka Czardasza” E. Kálmána.

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze