Uczestnicy Konkursu Chopinowskiego zagrają przy Grochowskiej

Uczestnicy Konkursu Chopinowskiego zagrają przy Grochowskiej

Orkiestra Sinfonia Varsovia zaprasza na recitale uczestników XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina. Koncerty będą odbywały się codziennie o 19.00, od poniedziałku, 5 października, do czwartku, 15 października, w Auli przy ul. Grochowskiej 272. Wstęp jest wolny.

78 młodych pianistów od 3 października walczy na scenie Filharmonii Narodowej o zwycięstwo w jednym z najważniejszych konkursów pianistycznych na świecie.

„- Podobnie jak pięć lat temu, chcemy umożliwić mieszkańcom Warszawy kontakt z uczestnikami Konkursu Chopinowskiego. Zaprosimy kilkunastu, naszym zdaniem najlepiej rokujących artystów, do występów w naszej siedzibie przy Grochowskiej 272”– mówi Janusz Marynowski, dyrektor Orkiestry Sinfonia Varsovia.

Każdy, kto z różnych przyczyn nie będzie mógł wysłuchać przesłuchań konkursowych, może przyjechać do nas i wieczorem posłuchać na żywo muzyki Chopina w wykonaniu tych samych artystów. Podobne koncerty zorganizowano pięć lat temu, przy okazji poprzedniego Konkursu Chopinowskiego – cieszyły się ogromnym zainteresowaniem słuchaczy.

źródło: um.waw.pl
Grzybu

Komentarze