Universam Ściągany + Chór Grochów

Universam Ściągany + Chór Grochów

Zapraszamy na happening Stefana Kornackiego, którego najważniejszym elementem będzie demontaż ostatniego neonu “UNIVERSAM GROCHÓW”.

Neon ściągany będzie w uroczystej atmosferze; w towarzystwie muzyki i pokazu świateł. To ostatnia okazja, aby pożegnać się z tym miejscem, które niedługo po tym wydarzeniu zamieni się w plac budowy.

Podczas wydarzenia zagra Chór „Grochów”.

Będzie to ostatnie wydarzenie w Universamie w ramach projektu U jak Universam.

Koncepcja happeningu powstała w 2010 roku, kiedy w ramach INSCRIPTIONPROJECT Stefan Kornacki zdemontował neon z toruńskiego UNIWERSAMU. Wówczas w towarzystwie syren straży pożarnej na dachu budynku zagrał Jerzy Mazzoll oraz Mikołaj Kornacki. Pracując na co dzień z napisami Kornacki chce po raz kolejny wykorzystać moment tuż przed wyburzeniem budynku i stworzyć widowisko, które już nigdy się nie powtórzy.
Artysta w ramach swojego projektu pokazał ostatnio słynny, warszawski napis z hotelu VICTORIA, który do końca marca można zobaczyć w centrum Lizbony ( Palacio Belmonte)

Stefan Kornacki – artysta multimedialny. Absolwent grafiki na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Poeta i twórca grupy muzycznej SER CHARLES [Organek, Staszewski, Możuch]. Kurator w galerii MAMA w Toruniu, współtworzy naukowo-artystyczną grupę INSTYTUT B-61. . W dotychczasowych działaniach występował wspólnie min. z : Tomaszem Stańko, L.U.C., Domowe Melodie. Laureat „Talentów Trójki ” przyznawanych przez Program 3 Polskiego Radia.

Chór „Grochów” jest bardzo młodym, acz prężnie działającym zespołem, który powstał z inicjatywy dwóch grochowianek śpiewających w Chórze Akademickim Uniwersytetu Warszawskiego. Początkowo miał być jednorazowym projektem powstałym z okazji benefisu Stanisława Jędryki, reżysera takich seriali jak „Stawiam na Tolka Banana” i „Szaleństwa Majki Skowron”. Ów benefis odbył się 20 października 2013 roku w grochowskiej Klubokawiarni Kicia Kocia – chór wykonał wtedy własną aranżację „Ballady o Tolku Bananie”. Po udanym debiucie zrodził się pomysł, by rozszerzyć działalność Chóru „Grochów” i zaangażować w to rozśpiewanych mieszkańców Grochowa.
Chcemy, by Chór „Grochów” był zespołem otwartym na ciekawe i nietuzinkowe przedsięwzięcia, wspierał swoją działalnością rozwój kultury na Grochowie. W repertuarze Chóru znajdą się utwory rozrywkowe, rozmaite szlagiery, a z czasem także utwory muzyki poważnej.

Data : 25 Stycznia 2016, poniedziałek, Godzina: 17.00
Miejsce: Warszawa – Praga Południe, Universam Grochow,

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze