Ursynowski Kalejdoskop Teatralny 2019

Ursynowski Kalejdoskop Teatralny 2019

W dniach 16 – 24 marca mieszkańcy Ursynowa będą mieli okazję obejrzeć spektakle teatralne a także spotkać się z aktorami i ludźmi teatru. Przygotowaliśmy ofertę zarówno dla widzów dorosłych jak i dzieci. W ramach kolejnej edycji kalejdoskopu odbędą się różne przedstawienia teatralne, które będzie można zobaczyć w ursynowskich domach kultury, Multikinie oraz oddziałach Ursynoteki.

ZAPRASZAMY :)

 

 •  16.03 (sobota), godz. 19.00, WNIEBOWZIĘTE, DOK Ursynów, ul. Kajakowa 12 B. Wstęp na podstawie bezpłatnych kart. Bezpłatne karty wstępu do odbioru w Dzielnicowym Ośrodku Kultury Ursynów, od 7.03.

Scenariusz: Maciej Kaczyński, reżyseria: Albert Osik

Obsada: Ilona – Monika Nowogrodzka, Iwona – Ewa Ostrowska-Kunert / Maria Patykiewicz

Dwie stewardessy. Jeden hotel. Jedna szalona noc. Jedno marzenie… i coraz więcej przeszkód na drodze do jego spełnienia! Czy Iwona i Ilona wyrwą się ze szponów demonicznej Kociborskiej i odlecą za ocean? Co na to Kapitan Jacek? A może wszystko tu nie jest tym, czym się wydaje? Prosimy zapiąć pasy i nie rozpinać ich, dopóki spektakl nie przestanie kołować na dobre!
Spektakl przeznaczony dla widzów dorosłych.
Czas trwania spektaklu: 50 min. (bez przerwy).

wniebowzięcie

————————————————————————————————————————————————-

 • 17.03., (niedziela), godz. 16.00, O RYBAKU I ZŁOTEJ RYBCE, Dom Kultury IMIELIN, ul. Dereniowa 6. Wstęp na podstawie bezpłatnych kart. Bezpłatne karty wstępu do odbioru w Domu Kultury Imielin,  ul. Dereniowa 6, od 13.03 od godz. 18.00.

Scenariusz: Marta Guśniowska na motywach baśni Aleksandra Puszkina, reżyseria: Zespół w ramach Sceny Inicjatyw Aktorskich, muzyka: Marek Markiewicz i Jaromir Wroniszewski, scenografia: Ireneusz Salwa

Występują: Jarek Cupriak, Elżbieta Grad, Agnieszka Harasimowicz, Marcin Młynarczyk

„W pewnej wiosce była chata, taka, jakie wszędzie, niezbyt duża, niebogata…jakoś to się przędzie. A w tej chacie izba była, dawno nie bielona, a w tej izbie parka miła: Rybak […], jego żona… A w tej Babie były chęci, żeby być bogatą. Cóż się stanie? Cóż się święci? Spójrzmy wszyscy na to…”
Pełna humoru adaptacja sceniczna znanej wszystkim dzieciom legendy „O Rybaku i Złotej Rybce” oparta na motywach baśni Aleksandra Puszkina, napisana na nowo lekkim, współczesnym językiem przez młodą dramatopisarkę Martę Guśniowską, której twórczość cieszy się ostatnio ogromnym powodzeniem. Spektakl powstał w ramach Sceny Inicjatyw Aktorskich Olsztyńskiego Teatru Lalek. Urzeka pięknem teatru cieni i animacją dużych form teatralnych.

Uwaga: w spektaklu używany jest stroboskop!  Dla dzieci od lat 4. Czas trwania spektaklu: 50 min. (bez przerwy).

ORybaku

————————————————————————————————————————————————-

 • 18.03 (poniedziałek), godz. 19.00,  CUDOTWÓRCA, Multikino Ursynów, al. KEN 60.

Brian Friel
Reżyseria: Adam Ferency, przekład: Elżbieta Jasińska

Obsada: Frank – Adam Ferency, Grace – Anna Gajewska, Teddy – Henryk Niebudek

Historia trzech osób: Franka – uzdrowiciela, Grace – jego żony oraz impresaria Teddy’ego. Od lat wędrują razem po zapomnianych irlandzkich wioskach, dając nobliwe przedstawienia. Za pomocą tajemnych zaklęć i fantastycznych mocy Frankowi czasem udaje się przywrócić zdrowie chorym. Czasem dokonuje cudów. Zwierzenia trójki bohaterów odsłaniają dzieje tych ludzi, skomplikowane mechanizmy wzajemnych układów, zależności, uczuć. Mówią prawdę – każdy swoją, ale wraz z kolejnym wyznaniem, dostrzegamy różnice w odtwarzanych wydarzeniach i przeżyciach. Wystarczy przecież pominąć jakieś zdarzenie, a obraz życia wygląda zupełnie inaczej. „Cudotwórca” to pięknie napisana historia o miłości, przyjaźni, oddaniu, poświęceniu. Także o chęci zysku, o niewytłumaczalnej mocy umysłu i cudach. Czy jeśli mocno w coś wierzymy, mamy szansę na cud? A co jeśli mimo ogromnej wiary, cud się nie stanie?

Czas trwania spektaklu: 90 min. (bez przerwy)

Wstęp na podstawie bezpłatnych kart
Aby wziąć udział w losowaniu dwóch jednoosobowych kart wstępu na spektakl teatralny CUDOTWÓRCA, w terminie 6 – 10 MARCA wyślij zgłoszenie na adres: bilety.kultura@ursynow.pl

W tytule e-maila wpisz CUDOTWÓRCA oraz NAZWISKO i IMIĘ osoby która będzie odbierać karty wstępu.
Jeśli Twoje zgłoszenie zostanie wylosowane, 11 marca otrzymasz e-mail z informacją o terminach odbioru kart wstępu w Urzędzie Dzielnicy Ursynów. Karty odbierzesz na podstawie dokumentu potwierdzającego tożsamość. Jeśli nie możesz przyjść osobiście, upoważnij pisemnie do odbioru inną osobę.
Nie zostałeś wylosowany?
16 marca sprawdź, ile kart nie zostało odebranych – informacja dostępna na facebook.com/ursynow.pl oraz wywieszona w Urzędzie od godz. 12.00. Nieodebrane karty wstępu zostaną rozdane 17 marca od godz. 16.00 w Urzędzie Dzielnicy.
UWAGA!
1. E- mail wysłany w innym terminie, niż podany w informacji, nie będzie brany pod uwagę.
2. Jedna osoba może wysłać maksymalnie jeden e-mail. W przypadku wysłania więcej niż jednego e-maila na to samo wydarzenie, żadne ze zgłoszeń nie będzie brało udziału w losowaniu.
3. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres uznany za konieczny do celu w jakim zostały zebrane tzn. realizacji losowania bezpłatnych kart wstępu na ww. przedsięwzięcie kulturalne (zgodnie z wymogami obowiązujących przepisów i regulacji prawnych); Dane osobowe mogą być przechowywane dłużej, w przypadku, gdy taki wymóg określają przepisy lub regulacje prawa oraz w celu ustalenia, wykonywania lub obrony praw administratora;
4. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych będzie skutkować odmową udziału w losowaniu bezpłatnych kart wstępu na przedsięwzięcie kulturalne pn. Ursynowski Kalejdoskop Teatralny, spektakl pt. Cudotwórca w dniu 18.03.2019 r.

cudotwórca

————————————————————————————————————————————————————

 • 19.03 (wtorek), godz. 19.00, WARIACJE TISCHNEROWSKIE, KABARET FILOZOFICZNY, Multikino Ursynów, al. KEN 60.

Scenariusz i reżyseria: Artur Więcek „Baron”, ruch sceniczny: Janusz Skubaczkowski, dekoracje i kostiumy: Maciej Rybicki, Adam Łucki, muzyka: zespołu Trebunie Tutki, fragment kompozycji Jana Kantego Pawluśkiewicza, Andrzeja Obrochty (Bartusia z Zakopanego)

Obsada:  Jegomość Autor  Piotr Cyrwus, Wawrzek – stary góral  Jerzy Trela, Gospodyni Jegomościa Autora  Beata Schimscheiner,  Jędrek – góral w średnim wieku – Andrzej Róg, Józek – młody góral – Marcin Zacharzewski, Marysia – młoda góralka – Monika Kępka

Jeśli sądzicie, że ojczyzną filozofii była antyczna Grecja – jesteście w wielkim błędzie. Sztuka filozofowania, właściwie „myndrkowania” narodziła się na Podhalu, a największymi filozofami byli, są i będą – Górale. Filozofia po góralsku, bestseller księdza Józefa Tischnera, to kopalnia teatralnych anegdot i scen, kalejdoskop niezwykle dowcipnie, acz ciepło sportretowanych postaci. Ksiądz Tischner, sam znakomity filozof, jak nikt znał realia mieszkańców polskich gór. W góry często wracał i uważał je za swoje ukochane miejsce na ziemi. Spektakl Artura „Barona” Więcka ukazuje jeden dzień z życia Księdza  – Jegomościa Autora –  podzielony między spotkania z mieszkańcami okolicznych wiosek. Prowadzone z księdzem dysputy ujawniają wyjątkowe filozoficzne zacięcie Górali.

Skąd u Górali te predyspozycje? Może ze względu na wyjątkowe umiłowanie wolności, góralskiej „ślebody”, cechy która powinna wyróżniać każdego filozofa? A może to kwestia życia w uprzywilejowanym miejscu, które pozwala spojrzeć czasem na wszystko z odpowiednim dystansem, wręcz dosłownie –  z góry? Jakkolwiek by nie było, twierdził ksiądz Tischner, wszystko można przełożyć na „góralski”. A to, czego nie można, nie jest warte zachodu.

W spektaklu wykorzystano: fragmenty Filozofii po góralsku Józefa Tischnera, fragmenty Wieści ze słuchanicy Wandy Czubernatowej

Czas trwania spektaklu: 90 min. (1 przerwa)

Wstęp na podstawie bezpłatnych kart

Aby wziąć udział w losowaniu dwóch jednoosobowych kart wstępu na spektakl teatralny WARIACJE TISCHNEROWSKIE. KABARET FILOZOFICZNYw terminie 6 – 10 MARCA wyślij zgłoszenie na adres: bilety.kultura@ursynow.pl. W tytule e-maila wpisz WARIACJE oraz NAZWISKO i IMIĘ osoby która będzie odbierać karty wstępu.

Jeśli Twoje zgłoszenie zostanie wylosowane, 12 marca otrzymasz e-mail z informacją o terminach odbioru kart wstępu w Urzędzie Dzielnicy Ursynów. Karty odbierzesz na podstawie dokumentu potwierdzającego tożsamość. Jeśli nie możesz przyjść osobiście, upoważnij pisemnie do odbioru inną osobę.
Nie zostałeś wylosowany? 16 marca sprawdź, ile kart nie zostało odebranych – informacja dostępna na facebook.com/ursynow.pl oraz wywieszona w Urzędzie od godz. 12.00. Nieodebrane karty wstępu zostaną rozdane 17 marca od godz. 16.00 w Urzędzie Dzielnicy.

UWAGA!

1. E- mail wysłany w innym terminie, niż podany w informacji, nie będzie brany pod uwagę.
2. Jedna osoba może wysłać maksymalnie jeden e-mail. W przypadku wysłania więcej niż jednego e-maila na to samo wydarzenie, żadne ze zgłoszeń nie będzie brało udziału w losowaniu.
3. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres uznany za konieczny do celu w jakim zostały zebrane tzn. realizacji losowania bezpłatnych kart wstępu na ww. przedsięwzięcie kulturalne (zgodnie z wymogami obowiązujących przepisów i regulacji prawnych); Dane osobowe mogą być przechowywane dłużej, w przypadku, gdy taki wymóg określają przepisy lub regulacje prawa oraz w celu ustalenia, wykonywania lub obrony praw administratora;
4. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych będzie skutkować odmową udziału w losowaniu bezpłatnych kart wstępu na przedsięwzięcie kulturalne pn. Ursynowski Kalejdoskop Teatralny, spektakl pt. Wariacje Tischnerowskie. Kabaret Filozoficzny w dniu 19.03.2019 r.

wariacje

—————————————————————————————————————————————————-

 • 20.03, (środa), godz. 19.00, LUDZIE INTELIGENTNI Czyli kto kocha ten błądzi, Multikino Ursynów, al. KEN 60.

Marc Fayet
Reżyseria: Olaf Lubaszenko, scenografia: Justyna Woźniak, kostiumy: Tomasz Jacyków, muzyka: Szymon Wysocki

Obsada: Renata Dancewicz, Izabela Kuna, Magdalena Stużyńska, Szymon Bobrowski, Bartłomiej Kasprzykowski, Olaf Lubaszenko, Krystyna Czubówna (głos)

Nie ma nudnych związków. Są tylko mało kreatywni partnerzy. Na szczęście bohaterowie sztuki Fayeta to ludzie inteligentni, dlatego, kiedy ich związek wkracza w nieciekawą fazę dojrzałej harmonii, potrafią znaleźć sposób na wyjście z impasu. Relacja Davida i Chloe przestaje przypominać “obraz w kalejdoskopie”. Po 15 latach wspólnego życia zapada decyzja o rozstaniu. Jego decyzja. Co na to Chloe? Zgadza się. David jest zaskoczony i podejrzliwy… Jego przyjaciele Alexandre, Thomas oraz ich partnerki Gina i Marina mnożą teorie i domysły. Może ona go zdradza? Sugerują kumple. Może oni wszyscy zdradzają? Zastanawiają się przyjaciółki. Wnioski, do których dochodzą inteligentni ludzie oddalają ich coraz bardziej od sedna. Czyli od tego, co czują naprawdę. Trzy pary rywalizują w konkurencji pt. “kto najlepiej wszystko wytłumaczy?”. To niebezpieczna gra, która doprowadza do absurdalnych sytuacji, szeregu komicznych nieporozumień i manipulacji. Jak w reakcji łańcuchowej, kryzys jednego związku wywołuje kolejny… A konflikty bohaterów wywołują lawinę śmiechu na widowni.

Czas trwania spektaklu: 90 min. (bez przerwy).

Wstęp na podstawie bezpłatnych kart

Aby wziąć udział w losowaniu dwóch jednoosobowych kart wstępu na spektakl teatralny LUDZIE INTELIGENTNI, w terminie 6 – 10 MARCA wyślij zgłoszenie na adres: bilety.kultura@ursynow.pl

W tytule e-maila wpisz LUDZIE oraz NAZWISKO i IMIĘ osoby która będzie odbierać karty wstępu. Jeśli Twoje zgłoszenie zostanie wylosowane, 12 marca otrzymasz e-mail z informacją o terminach odbioru kart wstępu w Urzędzie Dzielnicy Ursynów. Karty odbierzesz na podstawie dokumentu potwierdzającego tożsamość. Jeśli nie możesz przyjść osobiście, upoważnij pisemnie do odbioru inną osobę.
Nie zostałeś wylosowany? 16 marca sprawdź, ile kart nie zostało odebranych – informacja dostępna na facebook.com/ursynow.pl oraz wywieszona w Urzędzie od godz. 12.00. Nieodebrane karty wstępu zostaną rozdane 17 marca od godz. 16.00 w Urzędzie Dzielnicy.

UWAGA!
1. E- mail wysłany w innym terminie, niż podany w informacji, nie będzie brany pod uwagę.
2. Jedna osoba może wysłać maksymalnie jeden e-mail. W przypadku wysłania więcej niż jednego e-maila na to samo wydarzenie, żadne ze zgłoszeń nie będzie brało udziału w losowaniu.
3. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres uznany za konieczny do celu w jakim zostały zebrane tzn. realizacji losowania bezpłatnych kart wstępu na ww. przedsięwzięcie kulturalne (zgodnie z wymogami obowiązujących przepisów i regulacji prawnych); Dane osobowe mogą być przechowywane dłużej, w przypadku, gdy taki wymóg określają przepisy lub regulacje prawa oraz w celu ustalenia, wykonywania lub obrony praw administratora.
4. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych będzie skutkować odmową udziału w losowaniu bezpłatnych kart wstępu na przedsięwzięcie kulturalne pn. Ursynowski Kalejdoskop Teatralny, spektakl pt. Ludzie Inteligentni w dniu 20.03.2019 r.

Ludzie

—————————————————————————————————————————————————————–

 •  21.03, (czwartek), godz. 19.00, CHODŹ ZE MNĄ DO ŁÓŻKA, Natoliński Ośrodek Kultury, ul. Na Uboczu 3. Wstęp na podstawie bezpłatnych kart. Bezpłatne karty wstępu do odbioru w Natolińskim Ośrodku Kultury, ul. Na Uboczu 3, od 19.03 od godz. 18.00.

Scenariusz: Andrzej M. Żak, reżyseria: Adam Sajnuk, SONIA BOHOSIEWICZ

„Chodź ze mną do łóżka” – pod tym jakże przewrotnym tytułem kryje się wybitny spektakl w reżyserii Adama Sajnuka. Widzowie mówią o tym przedstawieniu, że „wbija w fotel”, że przynosi prawdziwy katharsis, że kunszt aktorski Soni Bohosiewicz jest najwyższej próby. Ale przede wszystkim śmieją się i wzruszają – do łez.
Gdy Bohosiewicz pojawia się na scenie […], wkrótce staje się jasne, że zabierze widzów w podróż, której się nie spodziewali: słodycz pastelowych kwiatków na tapecie ścian jej pokoiku przewrotnie kontrastuje bowiem z tematem ukrytym pod figlarnym tytułem […]. Słodko-gorzka konwencja zmienia się w zależności od tego, z kim akurat bohaterka rozmawia, a właściwie rozgrywa w myślach potencjalną rozmowę w pustym szpitalnym pokoju. Raz uwodzi lekarza w porno-czerwieni, za chwilę prosi męża, by więcej jej nie odwiedzał. Temperamentna kobieta mówi o swoim cierpieniu, na zmianę pogrążając się w mrocznych refleksjach lub z zaskakującym dystansem i ironicznym poczuciem humoru, mając po prostu świadomość własnego absurdalnego położenia.
Spektakl przez ponad dwa sezony gościł na deskach Teatru Polonia Fundacji Krystyny Jandy.

Czas trwania spektaklu: 70 min. (bez przerwy).

Lózko

———————————————————————————————————————————————————

 • 22.03 (piątek), godz. 20.00, ANTYGONA W NOWYM JORKU, Janusz Głowacki, Natoliński Ośrodek Kultury, ul. Na Uboczu 3. Wstęp na podstawie bezpłatnych kart. Bezpłatne karty wstępu do odbioru w Natolińskim Ośrodku Kultury, ul. Na Uboczu 3, od 20.03 od godz. 18.00.

Reżyseria: Paweł Frąckiewicz, scenografia: Paweł Frąckiewicz

Występują: Paulina Staniaszek, Krzysztof Kuc, Marek Malanowski, Paweł Jakubowski, Rafał Kwaczek

Początek prac nad adaptacją „Antygony…” na scenę w Kontrapunkcie zbiegł się u mnie z wiadomością o śmierci autora sztuki – Janusza Głowackiego. Trudno było nie pomyśleć, że wyznacza to koniec pewnej epoki i symbolizuje odejście pokolenia, które ukształtowało olbrzymią część polskiej kultury. Głowackiego odkryłem na początku jako scenarzystę i autora dialogów do filmów, współtwórcę polskiej szkoły filmowej. Bardziej świadoma przygoda z tym autorem rozpoczęła się dla mnie od lektury jego autobiografii „Z głowy”. Na końcu odkryłem go jako dramaturga i felietonistę.

Nowy tekst na naszej scenie potraktowałem jako kolejne, ambitne, reżyserskie wyzwanie. „Antygona…” przypomina amerykańską prozę, która skupia się głównie na wiernym, prawie naturalistycznym opisywaniu rzeczywistości. Jest ciekawą, dramatyczną i zaskakującą opowieścią przeznaczoną do wystawienia na deskach jednego z teatrów na Broadwayu. Dzięki doskonałej formie literackiej nabiera też dodatkowych znaczeń. Luźna gra z antyczną formułą jest raczej pretekstem, a autor potrafi w kolejnych epizodach poruszyć wiele ciekawych tematów. Poczynając od rozważań o godności człowieka, frustracji spowodowanej niemożnością odmiany losu na lepsze, aż od refleksji na temat roli sztuki wobec totalitaryzmu. Wszystko zaś dzieję się w Nowym Jorku, czyli stolicy „wolnego świata” jeszcze dosyć świeżo po upadu żelaznej kurtyny. Zafascynowała mnie wieloznaczna materia tej sztuki, jej rozbita wiele motywów i tematów ale jednak spójna struktura. A poza tym, co najważniejsze, to opowieść o zniszczonych przez bezdomność ludziach, którzy mieli swoje marzenia i wyobrażenia o lepszym życiu, które czeka ich na emigracji, a teraz została im tylko brutalna rzeczywistość i podtrzymujące przy życiu złudzenia. Jak w każdym dobrym tekście, mamy nadzieję, że to widz pozostawiony z przeżyciami i przemyśleniami jakich doświadczy podczas oglądania spektaklu, będzie mógł wyciągnąć z niego własne wnioski.

Po raz kolejny inspiracją przy powstawaniu spektaklu byli także konkretni aktorzy teatru Kontrapunkt i uczucie ekscytacji co też ciekawego się stanie, kiedy weźmiemy wspólnie do czytania kartki zapisane dialogami Głowackiego.

Paweł Frąckiewicz
reżyser spektaklu

 Czas trwania spektaklu: 135 min. (1 przerwa).

Sasza_i_Pchełka_1

————————————————————————————————————————————————————-

 •   22.03 (piątek), godz. 19.00, Spotkanie autorskie z PAWŁEM BURCZYKIEM prezentacja książki, URSYNOTEKA Wypożyczalnia 139, al. KEN 21. Wstęp wolny.

Książka o spełnianiu marzeń i kreowaniu rzeczywistości w najlepszy z możliwych sposobów. Napisana z miłości do ludzi i świata.

„Moje zwykłe -niezwykłe życie jest przykładem na to, że wszystko dzieje się tak, jak ma się dziać. Dziś rozumiem, jaką drogę musiałem przejść, aby poznać istotę sukcesu i szczęścia. Jestem przekonany, że po przeczytaniu tej książki, Twoje życie przyspieszy, Twoje myśli będą wyłącznie pozytywne, a sukces zagości u Ciebie na stałe. Jeżeli jakiś człowiek czegoś dokonał, Ty również potrafisz to zrobić. Pamiętaj, Ty też możesz być hardy, twardy, najlepszy!! Będziesz! Ja w ciebie wierzę!”

Burczyk

———————————————————————————————————————————————————————

 • 23.03 (sobota), godz. 16.00, FABRYKA ZABAWEK, Dom Sztuki, ul. Wiolinowa 14. Wstęp na podstawie bezpłatnych kart. Bezpłatne karty wstępu do odbioru w Domu Sztuki, ul. Wiolinowa 14, od 19.03 od godz. 18.00.

Scenariusz i reżyseria: Tomasz Banasik, choreografia: Magdalena Ławniczek, muzyka: Dariusz Szweda, scenografia: Kamil Tejs, kostiumy: Justyna Galus

Występują: Teatr PrymART

Musicalowa bajka pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji. Zaskakujące postaci zabiorą najmłodszych do świata zabawek. Piękna stylowa scenografa nadaje przedstawieniu szczególnie teatralny wymiar, a autorskie piosenki śpiewane przez aktorów oraz choreografa czynią z tej produkcji musicalowe przedsięwzięcie.
To niebywała historia o tajemniczej pracowni i poczciwym Panu Stanisławie, który tworzy zabawki dla wszystkich dzieci, powstają tu lalki, misie, pajacyki, kolejki, które nocą ożywają. Podstępny Czarcik wraz ze swoją świtą postanawia przeszkodzić Panu Stanisławowi odbierając mu jego magiczne okulary i szklaną kulę, a tym samym
uniemożliwiając mu dalszą pracę. W obronie Pana Stasia stają jednak jego przyjaciele wierny pajacyk Rudi i lalka z porcelany Pozytywka. Czy uda się zapobiec złemu zachowaniu Czarcika i powrócić ład w pracowni? Na te i inne pytania znajdą Państwo odpowiedź w naszej bajce.

Czas trwania spektaklu: 60 min. (bez przerwy).

Fabryka

——————————————————————————————————————————————————————

 • 23.03 (sobota), godz. 17.00, SCENARIUSZ DLA TRZECH AKTORÓW, URSYNOTEKA, Wypożyczalnia 34, ul. 6 Sierpnia 23. Wstęp wolny

Bogusław Schaeffer
Reżyseria: Piotr Warszawski
Występują: Teatr Studio Mobile, Maciej Ferlak, Marek Pyś, Piotr Warszawski

Spektakl „Scenariusz dla trzech aktorów” wg tekstu Bogusława Schaeffera pod tym samym tytułem to, określając w największym skrócie, kabaret teatralny. Tekst, napisany pod koniec lat sześćdziesiątych, skrzy się tak nieprawdopodobnie aktualnym dowcipem językowym, sytuacyjnym, że aż momentami trudno uwierzyć, że ma już tyle lat.
Prosta historia o nieudanej próbie zrobienia spektaklu przez dwóch aktorów i reżysera pełna jest przezabawnych gagów, zarówno tych napisanych przez Schaeffera, jak i (uwaga!), improwizowanych na żywo przez wykonawców. To wszystko, plus konwencja spektaklu polegająca na ciągłym dialogu, a nawet współpracy z publicznością składa się na niezwykły urok spektaklu, który udziela się tej publiczności od pierwszych minut.

Czas trwania spektaklu: 90 min. (bez przerwy).

Scenariusz

———————————————————————————————————————————————————————-

 •  24.03, (niedziela), godz. 19.00, CUDOWNA TERAPIA, Dom Sztuki, ul. Wiolinowa 14. Wstęp na podstawie bezpłatnych kart. Bezpłatne karty wstępu do odbioru w Domu Sztuki, ul. Wiolinowa 14, od 20.03 od godz. 18.00.

Daniel Glattauer
Reżyseria: Dariusz Taraszkiewicz, scenografia i kostiumy: Dorota Kalitowicz, choreografia: Krzysztof Hulboj i Janja Leser, muzyka: Krzysztof Matysiak,
Obsada: Joanny Dorek – Dominika Ostałowska, Walenty Dorkek – Artur Pontek, Terapeuta – Dariusz Taraszkiewicz

„Komedia małżeńska, którą powinni zobaczyć wszyscy, który są, byli lub planują być w związku”
Kryzys może przyjść znienacka, nawet po kilkunastu wspólnie przeżytych latach.Co wtedy? Leki na uspokojenie? Nie, mamy inną propozycję! Wyrzucamy tabletki, syropy i maści, a w zamian aplikujemy troje znakomitych aktorów, błyskotliwy tekst i zaskakującą inscenizację.
Państwo Dorek są doświadczonym małżeństwem, które – jak to w życiu – ma za sobą dobre i złe chwile. Spotykamy ich, kiedy są wypaleni i znudzeni, a zarazem groteskowi w swoich małżeńskich kłótniach o drobiazgi. Doszli do wniosku, że nie pozostaje im nic innego, jak się rozstać. Przed ostateczną decyzją wybrali się jednak do wybitnego psychoterapeuty, by dać sobie ostatnią szansę na uratowanie małżeństwa. Czy za pomocą różnych ćwiczeń terapeutycznych uda się pojednać parę, która potrafi urządzać sobie niezłe piekło?
Czy specjalista znajdzie sposób, by małżonkowie zrozumieli, jak wiele ich łączy, by zaczęli ze sobą współpracować i słyszeć się wzajemnie? I czy przypadkiem terapeuta po spotkaniu z taką parą sam nie będzie potrzebował pomocy? Odpowiedzi znajdą Państwo w najnowszej inscenizacji komedii austriackiego dramatopisarza Daniela Glattauera „Cudowna terapia”. Czekają Was błyskotliwe dialogi, zabawne życiowe sytuacje i trzy wspaniałe kreacje aktorskie.

Czas trwania spektaklu: 90 min. (bez przerwy).  

terapia

 

 

A4-01

Grzybu

Komentarze