Vans Classic & Warsaw

Vans Classic & Warsaw

Classic&Warsaw to wydarzenie, które połączy w sobie najważniejsze elementy dzisiejszej kultury miejskiej. Street art, deskorolka, BMX, barber shop, wystawa fotografii, food trucki. Wszystko to będzie można zobaczyć w klimatycznych wnętrzach starej drukarni.

Zawody deskorolkowe i BMX-owe to widowiskowe tricki najlepszych polskich zawodników na specjalnie zaprojektowanym skateparku, który będzie łączył elementy streetowe i parkowe dając zawodnikom możliwość zaprezentowania najlepszych ewolucji.

Street art to cztery wyjątkowe pokoje stworzone dla artystów reprezentujących młodą sztukę uliczną i nie tylko. Pokoje te będą zaaranżowane przez:

Pawła Kozłowskiego „Swanski”, który zaprezentuje specjalnie na tę okazję kolekcję pomalowanych vintygowych kasków motocyklowych oraz znany każdemu miłośnikowi motoryzacji skuter Vespa.
„Koxu” przygotuje swój pokój z użyciem starego, klasycznego samochodu, który stanie się częścią instalacji artystycznej pomalowanej w jego charakterystyczne postaci ze świata graffiti.
Grzegorz Piwnicki „Forin” przygotuje specjalną instalację z wykorzystaniem światła UV. Dzięki takiemu zabiegowi stworzy niepowtarzalną, trójwymiarową scenerię pod nazwą „Obsession”.
„Elroi” za to stworzy miniaturowe miasto, które będzie oddawało jego pojęcie sztuki ulicznej.

Elementem, który dodatkowo pozwoli zaprezentować kulturę miejską, będzie wystawa fotografii o tematyce deskorolkowej. Najlepsze zdjęcia, które dotychczas pojawiły się na łamach kultowego magazynu „Dizaster” pokażą fragment historii polskiej deskorolki.

Poza sportem i sztuką będzie również specjalna strefa Barber Shop, czyli popularnej formy fryzjerstwa męskiego gdzie każdy będzie mógł poddać się strzyżeniu i stylizacji zarówno brody, jak i włosów. Za tą część będzie odpowiadał jeden z najbardziej znanych i cenionych polskich salonów barberingu „Butter Cut”.

Przed wejściem na teren wydarzenia ustawione zostaną bardzo popularne ostatnimi czasy food trucki, które przygotują dla wszystkich zainteresowanych najlepsze miejskie smaki w postaci kanapek czy burgerów.

27 czerwca, godz 11:00
Praska Drukarnia
ul. Mińska 65
Wstęp wolny!

HK
Latest posts by HK (see all)

Komentarze