W parku na Odolanach powstanie plac zabaw dla dzieci

W parku na Odolanach powstanie plac zabaw dla dzieci

Mieszkańcy zdecydowali, że w przyszłym parku u zbiegu ul. Jana Kazimierza i ul. Sowińskiego powstanie plac zabaw dla dzieci. W zorganizowanym przez Dzielnicę Wola głosowaniu wzięło udział ponad 900 osób.

Poznaliśmy wyniki głosowania na sposób zagospodarowania części rekreacyjnej przyszłego parku na Odolanach. W ankiecie zorganizowanej przez Dzielnicę Wola wzięło udział 906 osób. Mieszkańcy zdecydowali, że w parku powstanie plac zabaw dla dzieci. Ta propozycja otrzymała 423 głosy (46,7 proc.). Nieco mniej głosów oddano na boisko do siatkówki. Za takim rozwiązaniem opowiedziało się 311 mieszkańców (34,3 proc.). Tylko 172 osoby (19 proc.) chciały, aby w parku powstała siłownia plenerowa. – Temat jest bardzo ważny dla mieszkańców okolicznych osiedli i mimo wakacyjnej pory głosowanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Teraz wspólnie z firmą ROBYG będziemy opracowywać szczegółowy harmonogram inwestycji – podkreśla Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Dzielnicy Wola.

Cieszymy się, że to mieszkańcy sami zdecydowali o tym, co znajdzie się w parku na Odolanach. Dołożymy wszelkich starań, aby nowy plac zabaw był jak najatrakcyjniejszy dla mieszkańców okolicy. ROBYG od zawsze angażuje się w działania na rzecz rozwoju infrastruktury społecznej w dzielnicach, w których realizuje swoje inwestycje – powiedział Zbigniew Wojciech Okoński, prezes zarządu ROBYG SA.

Ogólnodostępny park u zbiegu ul. Jana Kazimierza i Sowińskiego stworzy na własny koszt firma ROBYG Znajdą się tam ścieżki biegowe oraz rowerowe, elementy małej architektury i atrakcyjne nasadzenia. Po zakończeniu inwestycji deweloper przekaże nieodpłatnie park miastu. Park zostanie oddany do użytku w przyszłym roku.

 

HK
Latest posts by HK (see all)

Komentarze