W przyszłym roku prawdziwe święto sztuki w Warszawie!

W przyszłym roku prawdziwe święto sztuki w Warszawie!
fot. Wikipedia

Warszawa stanie się stolicą sztuki. W przyszłym roku po raz pierwszy w Polsce odbędą się międzynarodowe targi sztuki, a najważniejszym elementem programu będą sztuki wizualne.

W kwietniu (7-10) na Stadionie Narodowym swoje prace zaprezentują między innymi artyści ze Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Austrii, Rumunii, Ukrainy i Białorusi.

To będzie pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce – zaznacza Beata Roszkowska dyrektor International Art Fair Warsaw. – Brakuje takiego wydarzenia w Warszawie, stąd pomysł targów – dodaje Roszkowska. Na targach będzie można zobaczyć rzeźbę, malarstwo, vide art, fotografię, będą panele poświęcone na przykład fotografii kolekcjonerskiej, designowi i modzie Art.

– Targi będą okazją do poznania sztuki współczesnej z różnych krajów – dodaje Beata Roszkowska. – Na targach będą prezentować się galerie z zagranicy, wśród nich między innymi: tureckie, chińskie, wystawcy z Niemiec, Rumunii i wiele galerii z Warszawy – tłumaczy Roszkowska.

Dwa pierwsze dni Międzynarodowych Targów Sztuki zostały poświęcone dla kolekcjonerów, projektantów wnętrz, architektów, biznesowi i branży modowej. Natomiast przez kolejne dni targi są otwarte dla wszystkich zwiedzających.

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze