Wakacyjne Strefy Rodziny

Wakacyjne Strefy Rodziny

Już po raz piąty w wakacyjne weekendy zapraszamy mieszkańców do Warszawskich Stref Rodziny, które są przy Multimedialnym Parku Fontann i na Pradze-Północ. Start w najbliższą sobotę, 24 czerwca.

Inicjatywa dedykowana jest rodzicom z małymi dziećmi. Na uczestników, jak co roku, czekają liczne atrakcje z plenerowymi grami, zabawami i animacjami.

Strefa przy Ognisku „Praga” przy ul. Środkowej 9 na Pradze-Północ działać będzie w soboty i niedziele w godz. 11.00-18.00. Oprócz rodzinnego placu zabaw na małych i dużych warszawiaków czekają warsztaty plastyczne oraz wiele innych ciekawych wydarzeń (gry, spektakle, pikniki) proponowanych przez zaprzyjaźnione organizacje pozarządowe.

Strefa przy Ognisku „Starówka” na ul. Starej 4 (wejście od strony Multimedialnego Parku Fontann) działać będzie w soboty i niedziele w godz. 11.00-20.00 oraz od poniedziałku do piątku w godz. 11.00-18.00. Podobnie jak w Strefie przy ul. Środkowej, w wybrane weekendy będą odbywały się wydarzenia proponowane przez organizacje pozarządowe. Zapraszamy również na rodzinny plac zabaw oraz do Strefy Malucha, czyli miejsca z zabawami i zabawkami edukacyjnymi dla młodszych dzieci z rodzicami.

Uwaga, nowość! Zajęcia też w tygodniu
W tygodniu, oprócz rodzinnego placu zabaw otwartego w godz. 11.00-18.00 w Warszawskiej Strefie Rodziny przy ul. Starej 4, na dzieci czekają warsztaty i animacje pod hasłem „Z biegiem Wisły”. Warsztaty rozpoczynają się o godz. 12.00, 14.00 i 16.00. Pod okiem doświadczonych wychowawców-animatorów najmłodsi będą poznawać ciekawostki związane z miastami leżącymi nad królową polskich rzek. Chętni będą mieli również możliwość wypożyczenia sprzętu sportowego i rozegrania meczów piłki nożnej, siatkówki czy kometki. Wstęp wolny, bez zapisów.

Rodzinny autobus
Podobnie jak w zeszłym roku istnieje możliwość przeniesienia się ze Strefy na ul. Starej do Strefy przy Ognisku „Praga” za pomocą rodzinnej przejażdżki zabytkowym autobusem „ogórkiem”. Autobus Warszawskiej Strefy Rodziny kursować będzie tylko w jednym kierunku. Wyrusza z przystanku autobusowego na Rynku Nowego Miasta, zatrzymuje się u bram Ogniska „Praga”, a kończy swój bieg przy Stadionie Narodowym lub też pod Pałacem Kultury i Nauki, których zwiedzanie wpisane jest w program przejażdżki. W czasie podróży pasażerowie wspólnie z przewodnikiem będą odkrywać fascynującą historię Pragi. Odjazdy autobusu zaplanowane są na godz. 11.00, 13.00 i 15.00. Podczas każdego kursu na pokład wchodzi ok. 40 pasażerów.

Co tydzień na stronie www.centrumwspieraniarodzin.pl będzie można sprawdzić dokładną trasę przejazdu autobusu.

Warszawska Strefa Rodziny
Celem wakacyjnych spotkań jest integracja rodzin przez wspólną zabawę i działania animacyjne. Udział we wszystkich zajęciach organizowanych w ramach projektu jest bezpłatny. Co roku Warszawską Strefę Rodziny, działającą w ramach programu „Rodzina” m.st. Warszawy, odwiedza łącznie ok. 15 000 osób.

Wszystkie informacje dotyczące aktualnego programu wydarzeń oraz trasy przejazdu autobusu dostępne są na stronie Centrum Wspierania Rodzin „Rodzinna Warszawa”.

Grzybu

Komentarze