Warsaw Comic Con

Warsaw Comic Con

Comic Con Warszawa które miało zostać zorganizowane w MT Polska w dniach 10-11 czerwca połączy się z Warsaw Comic Con, które odbędzie się w PTAK Warsaw Expo w dniach 1-4 czerwca 2017r – dowiedz się więcej na ten temat tutaj.

Warsaw Comic Con to pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce, barwne święto fanów popkultury, książek i komiksów. Miłośnicy filmów i seriali będą mogli nie tylko rozgrywać emocjonując turnieje, ale też spotkać się ze światowymi gwiazdami filmów, seriali i gier.

Sprawdź dokładny program Warsaw Comic Con klikając tutaj.

Motywem przewodnim imprezy będzie kultowy serial naszego partnera HBO – Gra o Tron! Swoją obecność zapowiedziały już gwiazdy tej produkcji- Carice van Houten, która w serialu wciela się w tajemniczą Melisandre, oraz Charles Dance, znany z roli Tywina, a także John Kavanagh, odtwórca roli Wieszcza w serialu Wikingowie.

Poza dostępnymi dla wszystkich panelami dyskusyjnymi, posiadacze biletów Gold będą mieli możliwość zdobyć autografy oraz pamiątkowe zdjęcia z Gwiazdami.

Gośćmi Warsaw Comic Con będą również wielokrotnie nagradzani polscy pisarze – między innymi Andrzej Pilipiuk, Łukasz Orbitowski, Jarosław Grzędowicz – a także uznani twórcy komiksów!

Ale Warsaw Comic Con to nie tylko spotkania z gwiazdami – festiwal podzielony będzie na strefy tematyczne, stąd każdy wielbiciel popkultury na pewno znajdzie tu coś dla siebie. W Strefie Star Wars czekać będą modele statków oraz symulator bitwy kosmicznej. Na terenie postapokaliptycznego obozowiska rodem z Mad Maxa uczestnicy będą mieli okazję poznać tajniki survivalu oraz obejrzeć efektowne pokazy sztuk walki. To tylko niewielki ułamek tego, co dla Was szykujemy – więcej na temat stref tematycznych przeczytasz tutaj! Wyczarujemy dla Was całe mnóstwo niezwykłych światów!

Osobnym punktem programu będzie Gala Cosplay, czyli niezwykle widowiskowy show, podczas którego swoje stroje zaprezentują wybitni cosplayerzy z Polski oraz z całej Europy.

Warsaw Comic Con – KIDS

Z myślą o najmłodszych przygotowano specjalną strefę Comic Con KIDS. Znajdziemy w niej m.in. wystawę z klocków Lego oraz wielką strefę budowania. Odwiedzający wystawę zobaczą imponujący, miniaturowy świat odtworzony właśnie z klocków Lego, natomiast w strefie budowania dzieciaki wraz z dorosłymi wybudują z klocków niejedną ciekawą konstrukcję. Super zapowiada się też Strefa Star Wars, gdzie będzie można zobaczyć model X-Winga, czyli myśliwca z Gwiezdnych Wojen w skali 1:1, wziąć udział w szkoleniu padawanów i przybić piątkę z sympatycznym androidem r2d2. Wszystkich ucieszy też wizyta w strefie „Gier bez prądu„, gdzie znajdziemy planszówki, gry karciane i figurkowe dla dzieci w wieku od 5 do 105 lat. Na imprezie nie zabraknie też animatorów, którzy pomogą w opiece nad dziećmi oraz wciągną je do wspólnej zabawy.

Na Warsaw Comic Con warto przyjść także w niedzielę, 4 czerwca. Właśnie wtedy odwiedzający spotkają się z Nelą Małą Reporterką, prawdopodobnie najmłodszą reporterką na świecie, gwiazdą TVP ABC i Radia Dla Ciebie oraz autorką serii książek podróżniczych dla dzieci. Każde spotkanie z Nelą przyciąga dziesiątki tysięcy małych fanów oraz ich rodziców. Dzieci uwielbiają słuchać niezwykłych przygód Neli, która zawsze pięknie o nich opowiada. Tym razem tematem spotkania będzie dżungla. Wizyta w Dżungli Neli będzie wspaniałą okazją, żeby zdobyć jej autograf, bądź też zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Kochasz filmy oraz seriale? Przyjdź i spotkaj światowej sławy gwiazdy znane z ekranu kina i telewizji, weź autograf i zrób sobie zdjęcie!
Dzień bez książki to dla Ciebie dzień stracony? Spotkaj się z ulubionym autorem, zdobądź autograf, zapoznaj się z nowościami wydawniczymi.
Jesteś zapalonym graczem? Zagrasz, w co tylko sobie wymarzysz! Gry planszowe, karciane i komputerowe, a także laserowe strzelanki – to wszystko i wiele, wiele więcej znajdziecie tylko tam!

W trosce o Wasz komfort pomyśleliśmy również w dogodnym transporcie. Dlatego na czas trwania festiwalu na uczestników czekać będą darmowe autobusy, kursujące z centrum Warszawy.

Więcej informacji na temat wydarzenia znajdziesz tutaj

Grzybu

Komentarze