Warsaw Drum Festival

Warsaw Drum Festival

Formuła FUN i PRO to tylko niektóre z nowości drugiej edycji Warsaw Drum Festival – wydarzenia dedykowanego w tym roku nie tylko muzykom, ale wszystkim tym, którzy chcą spróbować swoich sił w grze na perkusji.

Tegoroczne spotkanie z rytmem poszerzono o warsztaty przeznaczone dla osób, które nie grają na żadnym instrumencie, ale mają ochotę na nowe wyzwania. Na uczestników czekają m.in.: Drum Fitness – zajęcia perkusyjne dla dorosłych, pokaz beatboxu i tworzenia beatów elektronicznych, panele o nowoczesnej edukacji muzycznej.

Warsztaty formuły FUN (1.10.16) będą się odbywać aż w czterech równoległych strefach a wstęp do dwóch z nich jest bezpłatny, wystarczy zarezerwować wejściówkę na drumfestival.pl.

Tego samego dnia, w strefie Drum Academy będą prowadzone warsztaty perkusyjne dla osób, które chcą doskonalić swoje umiejętności pod okiem znakomitych muzyków.

Przewidziano także zabawy dla najmłodszych, przez całą sobotę dzieci będą mogły uczestniczyć w przygotowanych specjalnie dla nich zajęciach muzyczno-ruchowych, zbudować swój zestaw perkusyjny lub nauczyć się sztuki beatboxerskiej.

Formuła PRO (8.10.16) jest skierowana do muzyków, młodych adeptów sztuki perkusyjnej – osób, które już miały kontakt z instrumentem i szukają inspiracji, ścieżek rozwoju. Tu odbędą się intensywne treningi, szkolenia, spotkania z zawodowcami. Na scenie pojawią się m.in. Bartosz Niebielecki (z zespołem występującym z Anitą Lipnicką), Kazimierz Jonkisz i Krzysztof Dziedzic oraz Michael Schack, który wieczorem zagra również na koncercie finałowym.

Festiwal odbędzie się w dwóch lokalizacjach: 1.10 w Centrum Promocji Kultury na Pradze Południe (FUN) i 8.10 w klubie Hybrydy (PRO). Dodatkową atrakcją pierwszego dnia imprezy będzie ogłoszenie wyników konkursu dla młodych perkusistów Stargate Drum Contest. Finalistów, którzy wystąpią podczas koncertu, wybiorą internauci.

Szczegółowy program oraz rezerwacja bezpłatnych wejściówek na stronie wydarzenia (link poniżej).

Grzybu

Komentarze