Warszawa Czyta

Warszawa Czyta

W dniach 11-15 maja odbędzie się czwarta już edycja akcji WARSZAWA CZYTA. Znów na kilka dni zmienimy całe miasto w dyskusyjny klub książki. Jedna książka – tym razem jest to „13 pięter” Filipa Springera – stanie się punktem wyjścia do dyskusji i różnego rodzaju działań.

W tym roku będą to m.in. inspirowany 13 piętrami wielokulturowy performance Strefy WolnoSłowej, w którym Polacy i migranci opowiedzą o przestrzeniach, w których żyli i żyją, slam poetycki Mój kryminał mieszkaniowy, debata o reportażu zaangażowanym z udziałem Filipa Springera, Marcina Kąckiego, Miłady Jędrysik, którą poprowadzi Agnieszka Lichnerowicz, spacer architektoniczny po okolicach przedwojennego osiedla Zdobycz Robotnicza (poprowadzi go architekt Karol Langie), warsztaty krytycznego czytania reportażu, czytanie performatywne przygotowane przez Katarzynę Krapacz, wycieczka rowerowa, a także spotkania Dyskusyjnych Klubów Książki.

W tym roku po raz pierwszy odbędzie się też odsłona akcji dla niedorosłych czytelników i czytelniczek – Mała Warszawa Czyta przygotowana przez Polską Sekcję IBBY.

Szczegółowy program (większość wydarzeń jest darmowa) oraz formularze zapisów na poszczególne wydarzenia dostępne są na stronie festiwalu – kliknij w link do wydarzenia poniżej.

http://warszawaczyta.org/program/

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze