WARSZAWA JEST TRENDY – 50 imprez przez 50 godzin – dzień 1

Warszawa jest trendy - dzień 2

Weź udział w imprezie „Warszawa jest trendy” i przekonaj się, że Warszawa jest miastem, w którym dzieje się więcej niż myślisz! Spędź wolny czas z rodziną i przyjaciółmi w najbardziej szalony sposób albo odpocznij i zregeneruj siły przed nadchodzącym tygodniem.

Chcesz pobić rekord Guinnessa w grze na największej planszy Monopoly? Co powiesz na niemy film w ogrodzie, z muzyką na żywo, albo spotkanie z Muminkami? A może wolisz poczuć brak grawitacji podczas przeprawy przez most tybetański? A śpiewanie piosenek w tramwaju? Podniebna kolacja? Od 4 do 6 września przez 50 godzin będziesz mieć możliwość nie tylko zwiedzić podziemia Pałacu Kultury i Nauki, ale też zjeść śniadanie nad Wisłą, potańczyć w międzypokoleniowej dyskotece lub wziąć udział w spacerze z przewodnikiem, a do tego posłuchać Chopina na Krakowskim Przedmieściu.

Na większość imprez jest wstęp wolny lub ze zniżką na Kartę Warszawiaka lub Młodego Warszawiaka.

Program na 5.09:

  • Koncert Super Warszawa, godz. 19:00 – 23:00

JESSIE WARE

Brytyjska wokalistka i autorka piosenek. W swojej twórczości łączy soul, R&B, dubstep oraz downtempo. Popularność przyniósł jej debiutancki album „Devotion” z 2012 r., z przebojami: „Running”, „110%” oraz „Wildest Moments”. Ze względu na wokal porównywana jest z takimi wokalistkami jak Sade, Chaka Khan czy Aaliyah. Po sukcesie pierwszej płyty w 2014 r. pojawił się drugi album „Tough Love” z singlem „Say You Love Me”, napisany wspólnie z Edem Sheeranem i błyskawicznie podbił serca fanów oraz listy przebojów na całym świecie.
www.jessieware.com

LEMON

LemOn to zespół, który okazał się objawieniem na polskim rynku muzycznym. W ciągu zaledwie trzech lat działalności stworzył siedem wielkich przebojów, zdobył dwie platynowe płyty, liczne nagrody, a przede wszystkim zgromadził rzeszę wiernych fanów. Debiutancka płyta LemOna pokryła się platyną, została wyróżniona statuetką TOP na festiwalu Sopot Top Trendy 2014, nagrodą Eska Music Award 2013, a także zdobyła nominację do Fryderyka 2013. Dwa lata po debiucie LemOn wydał kolejną płytę, zatytułowaną od jednego z utworów – „Scarlett”. Album szybko zdobył miano złotej, a następnie platynowej płyty.
LemOn tworzy sześciu muzyków o różnych korzeniach etnicznych. Liderem zespołu jest wychowany w łemkowskiej rodzinie charyzmatyczny wokalista Igor Herbut. Charakterystyczne, słowiańskie brzmienie skrzypiec jest zasługą Andrzeja Olejnika. Wyjątkowe brzmienie instrumentów klawiszowych wydobywa pianista pochodzący z Podkarpacia – Piotr Walicki, a nieustający, niosący groove to dzieło basisty Piotra Kołacza. W marcu 2014 do składu dołączyli dwaj wybitni instrumentaliści: gitarzysta Piotrek „Rubens” Rubik oraz perkusista Tomasz „Harry” Waldowski.
www.lem-on.pl

AFROMENTAL

Afromental to siedmiu pełnych energii i bardzo uzdolnionych muzyków. Tworzą muzykę, która jest wypadkową inspiracji wszystkich członków zespołu, stylistycznie to mieszanka głównie rocka, hip-hopu, rapcore’u.
Zespół w swojej dziesięcioletniej działalności wydał cztery studyjne albumy: „The Breakthru” (2007), „Playing with Pop” (2009), „The B.O.M.B.” (2011), „Mental House” (2014). Ma na koncie występy na najważniejszych scenach i festiwalach w Polsce, liczne nagrody, m.in.: MTV European Music Award, VIVA Comet, Eska Music Award, Superjedynkę.
Afromental zaprezentuje materiał koncertowy promujący najświeższy album „Mental House”, którym podkreśla swój niezależny charakter i niepowtarzalny styl muzyczny. Będziemy mogli zapewne usłyszeć charakterystyczny i towarzyszący temu zespołowi od lat groove i flow z pogranicza hip-hopu i soulu połączony z ciężkimi gitarowymi brzmieniami.

afromentalwww.facebook.com/Afromental

CURLY HEADS

Solowy album Dawida Podsiadło ciągle utrzymuje się w czołówce najpopularniejszych płyt w Polsce, z wynikiem ponad 150 tysięcy sprzedanych egzemplarzy, a tymczasem debiutancka płyta Curly Heads – macierzystego zespołu Dawida, pokryła się złotem i po nominacji do Fryderyków zbiera kolejne doskonałe recenzje.
Curly Heads to pięć talentów, pięciu młodych i zdolnych chłopaków, którzy w bardzo naturalny sposób romansują z dźwiękami.
Pod koniec 2014 r. ukazał się debiutancki album zespołu „Ruby Dress Skinny Dog”, pełen rockowych brzmień, swobody i zadziornego wokalu Podsiadło. Gatunkowo trudno go jednoznacznie zamknąć w muzycznej nomenklaturze, ale na pewno główny element spajający całość to energia, której najjaskrawszym przykładem jest pierwszy singel. Tego numeru ani nie wolno, ani nie da się słuchać cicho!
Płyta szybko osiągnęła status złotej, a podczas trasy koncertowej stała się hitem festiwalowych scen, które napełniła nową porcją energii i rock’n’rolla!

    • Sport:

Targówek

KILKA PUNKTÓW NA TARGÓWKU
Wstęp – ceny promocyjne

Pływalnia Polonez, ul. Łabiszyńska 20 – godz: 18:00 – 19:00
AQUA ZUMBA
Zajęcia aqua zumba będą prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów.
Wstęp 1 zł / Limit miejsc – 15
Wymagane zapisy na: kowalska@osirtargowek.waw.pl

OSiR Targówek, ul. Blokowa 3 – godz:19:00 – 19:45
POLE DANCE
Zajęcia taneczne prowadzone przez Szkołę Tańca Fen
Wstęp wolny / Limit miejsc – 15
Wymagane zapisy na: kowalska@osirtargowek.waw.pl

Praga Północ

ul. Kawęczyńska 44
ico02 Wstęp wolny

PIŁKA NOŻNA
OSiR Praga Północ bezpłatnie udostępni boisko z przeznaczeniem na treningi, gry i zabawy związane z piłką nożną.
Wymagane zgłoszenie do 2 września 2015 r.
Zapisy: a.markiewicz@dosir.waw.pl lub sekretariat@dosir.waw.pl

www.dosir.waw.pl

Stołeczne Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA

KILKA PUNKTÓW W WARSZAWIE
veturilo ico02 Wstęp – ceny promocyjne

Na czas trwania wydarzenia „Warszawa jest trendy” wszystkie ośrodki Stołecznego Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA przygotowały specjalną ofertę.
www.aktywnawarszawa.waw.pl

OŚRODEK INFLANCKA UL. INFLANCKA 8
07:00 – 21:00 / Wstęp 1 zł
Pływanie rekreacyjne (90 min)

OŚRODEK NAMYSŁOWSKA UL. NAMYSŁOWSKA 8
07:00 – 21:00 / Wstęp 1 zł
Nauka pływania dla dzieci, nauka pływania dla dorosłych, pływanie rekreacyjne, sauna, siłownia, fitness, zajęcia dla seniorów w salce gimnastycznej i na basenie, lekcje korektywy

OŚRODEK JUTRZENKA UL. ROZBRAT 5
11:00 – 19:00 / Wstęp wolny
Skate Park

OŚRODEK SZCZĘŚLIWICE UL. DRAWSKA 22
10:00 – 20:00 p / Wstęp 1 zł
Jazda na stoku zjazdowym(60 min), zjazd na pontonie lub kolejką grawitacyjną

OŚRODEK GRZYBOWSKA UL GRZYBOWSKA 35A
07:00 – 22:00 / Wstęp 1 zł
Sauna, aerobik na sali gimnastycznej lub na boisku (w zależności od pogody)

OŚRODEK POLONIA UL. KONWIKTORSKA 6
08:00 -22:00 / Wstęp 1 zł
Pływanie rekreacyjne (60 min)

OŚRODEK HUTNIK UL.MARYMONCKA 42
08:00 – 20:00 / Wstęp 10 zł
Korzystanie z kortów tenisowych

OŚRODEK ROZBRAT UL. ROZBRAT 26
08:00 – 21:30 / Wstęp 1 zł
Siłownia (60 min)

OŚRODEK STEGNY UL. INSPEKTOWA 1
08:30 – 20:30 / Wstęp 1 zł
Rolki

OŚRODEK SOLEC UL. SOLEC 71
07:00 – 22:00 / Wstęp 1 zł
Siłownia, tenis stołowy, badminton, sauna

Praga Południe

PŁYWALNIA WODNIK ORAZ PŁYWALNIA SZUWAREK
veturilo ico02 / Z w i m wstęp wolny
Limit miejsc – 15

PŁYWANIE REKREACYJNE
Godziny, w których baseny zostaną udostępnione:

18:00 – 21:45 – PŁYWALNIA WODNIK UL. ABRAHAMA 10

18:00 – 22:00 – PŁYWALNIA SZUWAREK UL. KWATERY GŁÓWNEJ 13

  • Kina i Teatry:

Plenerowe Kino Nieme
zakochaj się w warszawie
OGRÓD KRASIŃSKICH
/ veturilo / Wstęp wolny

„ŚWIATŁA WIELKIEGO MIASTA”, reż. Charles Chaplin
Film opowiada o miłości między niewidomą kwiaciarką a trampem. „Światła wielkiego miasta” to jeden z najlepszych przykładów geniuszu Charliego Chaplina. Kiedy film trafił do kin w 1931 r., popularność zapewniły mu liczne sceny komediowe, ale zarówno wtedy, jak i dziś o wiele ciekawsza jest mroczniejsza jego warstwa. Chaplin nie ucieka przed realiami. „Światła wielkiego miasta” przesiąknięte są więc ironią i cynizmem.

Muzyka na żywo:
Gwidon Cybulski z zespołem Gadająca Tykwa.
OD 10:00

Kinoteka Multiplex

PL. DEFILAD 1
/ w m / p / Zniżka dla emerytów i rencistów
kinoteka

Przez cały weekend osoby z Kartą Warszawiaka będą upoważnione do zniżki klubowej w Kinotece, a więc do zakupu biletów w cenie 19 zł na wszystkie seanse 2D.

Specjalna oferta Kinoteki Multiplex dla emerytów i rencistów – przez cały weekend osoby z legitymacją emeryta i rencisty lub legitymacją Uniwersytetu Trzeciego Wieku będą mogły kupić kawę i herbatę w cenie 1 zł.
16:00 – 21:00

Kino Przemian (Against Gravity)
logo kopernik
CENTRUM NAUKI KOPERNIK
WYBRZEŻE KOŚCIUSZKOWSKIE 20
/ veturilo / Wstęp wolny

festiwal przemiany
Program filmowy przygotowany przez Against Gravity w ramach festiwalu Przemiany, organizowanego pod hasłem „Antropocen”. Zaprojektuj epokę” przez Centrum Nauki Kopernik.

Do obejrzenia najlepsze dokumenty z ostatnich lat, opowiadające o potrzebach i wyzwaniach nowej epoki.

www.przemiany.kopernik.org.pl
18:00 – 20:00

Kino Luna
kino luna
UL. MARSZAŁKOWSKA 28
/ Wstęp 5 zł

Film niespodzianka
www.kinoluna.pl
19:00 – 21:00

Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera
teatr powszechny
UL. JANA ZAMOYSKIEGO 20
/ Wstęp – zniżka specjalna: bilet normalny w cenie ulgowego, a bilet ulgowy w cenie wejściówki (25 zł)

„LILLA WENEDA”, reż. Michał Zadara
Spektakl „Lilla Weneda” Juliusza Słowackiego to kolejny efekt pracy Michała Zadary nad klasycznymi dziełami romantycznymi. Sztuka osadzona jest w brutalnej, choć bajkowej scenerii Polski przedchrześcijańskiej, podczas wojny dwóch mitycznych plemion:
Wenedów i Lechitów. Michał Zadara przenosi ten dramat w realia XX w., używając dramatu Słowackiego jako klucza do naszego dzisiejszego stanu umysłu, ciągle obciążonego wydarzeniami z przeszłości.

W obsadzie m.in.:
Paulina Holtz, Barbara Wysocka, Bartosz Porczyk i Edward Linde-Lubaszenko
19:30

Teatr Polonia
teatr polonia
UL. MARSZAŁKOWSKA 56
/ veturilo / Z w i m – 50 biletów w cenie 30 zł
Sprzedaż biletów w dniu spektaklu w kasie teatru na hasło „Warszawa jest trendy”

„DEPRESJA KOMIKA”
Kulisy humoru, intrygi show-biznesu, zabawna opowieść o depresji! Zaskakujące wyznania, zwroty akcji i wyjątkowe historie komika oraz jego terapeuty tworzą ciepły i intrygujący obraz naszej codzienności, z jej problemami, a przede wszystkim… radościami. Dwóch artystów, dwóch mężczyzn:
zawodowy komik i psychoterapeuta zajmujący się depresją – czy można wyobrazić sobie dwa bardziej od siebie odległe zawody? Komik Gustaw (w tej roli Rafał Rutkowski) zawodowo rozśmiesza, pociesza i daje nadzieję, że świat nie jest taki zły, jak czasami może się wydawać. Przywraca ludziom radość życia. Odnosi wielkie sukcesy, jest rozchwytywany i sławny, ponieważ depresja jako problem dotyka coraz większej liczby ludzi. Jego praca jest na wagę złota, a on sam ma rodzinę, jest szczęśliwy i spełniony. Pewnego dnia podczas swojego show traci przytomność i trafia do terapeuty (Adam Woronowicz), który… diagnozuje u niego depresję! Wszystko to dzieje się na 24 godziny przed premierą najważniejszego występu w karierze Gustawa. Spotkanie komika w depresji i terapeuty staje się więc swojego rodzaju pojedynkiem o najwyższą stawkę.
www.teatrpolonia.pl

  • Zwiedzanie:

17:00 – 23:00

Odwiedź Stadion Legii Warszawa!
legia logo
UL. ŁAZIENKOWSKA 3
/ veturilo / Wstęp wolny

Każdy, kto pojawi się na naszym obiekcie podczas festiwalu „Warszawa jest trendy”, zwiedzi go za darmo. To niepowtarzalna szansa, aby obejrzeć zakamarki stadionu, na którym trenuje i gra Legia Warszawa.

PROGRAM

W programie wycieczki znajdzie się m.in. wizyta w strefie ustawiania ozdobionej wizerunkami wszystkich piłkarzy i trenerów, którzy zdobyli w barwach Legii mistrzowskie tytuły. Zobaczyć będzie można nowo otwarte Muzeum Legii Warszawa, szatnię gości, wyjść na murawę tuż przy ławkach rezerwowych i poczuć prawdziwą magię Łazienkowskiej 3 na pięknie rozświetlonym tego dnia stadionie. Zdjęcia zrobione w takiej atmosferze będą na pewno specjalną pamiątką.

Więcej informacji na stronie internetowej:
www.legia.com
18:00 – 20:00

Praska Ferajna
praska ferajna
ZBIÓRKA: UL. RADZYMIŃSKA 150, RÓG UL. BIEŻUŃSKIEJ
/ p / Wstęp wolny

TARGóWEK MIESZKANIOWY
Zanim powstało blokowisko, istniała tu peryferyjna dzielnica niewielkich domów, której wiele ostańców można będzie zobaczyć na wycieczce. W latach 50. nakręcono na Targówku słynny dokumentalny film „Gdzie diabeł mówi dobranoc”, pokazujący czarne strony tej okolicy.
Podczas wycieczki poznamy także jasne strony Targówka: wille, skwery, najnowocześniejsze przedszkole w Polsce, socrealistyczny
teatr i uroczą uliczkę Tykocińską.
www.praskaferajna.waw.pl

  • Sztuka:

19:00 – 22:00

Stacja Muranów
stacja muranow
UL. GENERAŁA WŁADYSŁAWA ANDERSA 13
/ Wstęp wolny

PROJEKT URBANRHYTHM
Wystawa łączy dwie sfery obcowania ze sztuką – wzrokową i słuchową. Fotografie prezentują 20 młodych muzyków instrumentalistów, uchwyconych w rozpoznawalnych dla Warszawy miejscach, takich jak Łazienki Królewskie, Dworzec Centralny czy pl. Teatralny. W cyklu przedstawione zostały niemal wszystkie instrumenty występujące w orkiestrze symfonicznej, łącznie z mniej typowymi, np. fagotem, obojem czy waltornią. Do projektu zaproszeni zostali studenci Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Cykl Urbanrhythm ma na celu przedstawienie młodych artystów szerszemu gronu odbiorców w nietypowej dla nich przestrzeni miejskiej.

Drugim aspektem planowanej wystawy jest możliwość wysłuchania utworów wykonanych przez owych muzyków, nagranych w tych samych miejscach, gdzie odbyła się sesja zdjęciowa. Widz ożywi zamrożony kadr, włączając muzykę przeznaczoną tylko dla jego uszu. Po wysłuchaniu utworu będzie mógł także zapoznać się z krótkim biogramem artysty.
19:00 – 23:00

Kamienica Artystyczna TA3
ta3front sztuki

UL. TARCZYŃSKA 3
/ Wstęp wolny

KLATKA PO KLATCE
W piątek organizatorzy zapraszają na odsłonięcie murala namalowanego przez artystów Frontu Sztuki na dwóch piętrach kamienicy oraz na wernisaż Anny Czarnoty w Galerii TA3. Ekspozycje będzie można zwiedzać także w sobotę.
W sobotę w programie otwarte pracownie artystów Frontu Sztuki, wystawa interaktywna, pokaz filmów, prezentacja małych form artystycznych.

www.kamienicaartystyczna.blogspot.com
6:00 – 21:00

Fatamorgany Miejskie. Lato.

UL. KOBIELSKA 54A (PODWÓRKO), UL. PACA 19 (PODWÓRKO)

/ Wstęp wolny
FATAMORGANY MIEJSKIE. LATO
To dwie instalacje świetlno-dźwiękowe umiejscowione na podwórkach Pragi Południe i Grochowa. Prace zostaną zbudowane m.in. z materiałów odbijających światło dzienne i będą ożywiać przestrzeń podwórek barwami oraz dźwiękami charakterystycznymi dla lata. Instalacje powstaną podczas warsztatów plastycznych z udziałem mieszkańców. Projekt zrealizowany dzięki wsparciu Centrum Promocji Kultury Praga Południe oraz Stowarzyszenia Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL. Autorką „Fatamorgan” jest absolwentka warszawskiej ASP Helena Wawrzeniuk.
www.fatamorgany.pl
07:00 – 22:00

Projekt Fotomiastikon „Warszawa jest klawa”
galeriafotomiastodom towarowy bracia jablowscy
GALERIA JABŁKOWSKICH, UL. CHMIELNA 21
/ Wstęp wolny

Warszawa to miasto pełne kontrastów, tętniące życiem od świtu do nocy. Tę różnorodność prezentujemy w Galerii Jabłkowskich.„Warszawa jest klawa” to zbiór prac nadesłanych przez fotografów amatorów, miłośników Warszawy na konkurs o tym samym tytule. Wernisaż wystawy miał miejsce w Noc Muzeów 2015. Galeria Jabłkowskich jest działająca od dziesięciu lat plenerową galerią fotografii na dziedzińcu kamienicy Jabłkowskich, przy ul. Chmielnej 21. W ramach projektu Fotomiastikon każdy może umieścić zdjęcia na portalu fotograficznym, a kilka razy w roku z najlepszych z nich powstaje plenerowa wystawa.
10:00 – 21:00

Abstrakcja! Raz!
house
PU logo black

ART IN HOUSE, DOM AUKCYJNY W C.H. PLAC UNII, UL. PUŁAWSKA 2
/ veturilo / ico02 / p / Wstęp wolny

Wystawa prac artystów Domu Aukcyjnego Art in House, połączona z dwiema aukcjami oraz warsztatami malarskimi dla dzieci. Zaprezentujemy prace autorów z różnych środowisk artystycznych, których łączy tematyka malarstwa nieprzedstawiającego.

W wystawie udział biorą:
Jacek Malinowski, Joanna Sułek-Malinowska, Marek Ejsmond-Ślusarczyk, Rafał Knop, Ernest Zawada, Rajmund Gałecki, Dilan Abdullah, Stanisław Tomalak, Grzegorz L. Piotrowski i inni związani z Domem Aukcyjnym Art in House.

W PROGRAMIE:

godz. 18.00 – Otwarcie wystawy
godz. 19.00 – Aukcja prac biorących udział w wystawie. Zysk z aukcji zostanie przeznaczony na cele charytatywne.
Część prac z wystawy weźmie udział w aukcji z ceną wywoławczą 500 zł.

Będą to między innymi prace następujących artystów:
Rajmond Gałecki, Stanisław Tomalak, Jacek Malinowski, Joanna Sułek-Malinowska, Marek Ejsmond-Ślusarczyk, Grzegorz L. Piotrowski, Dilan Abdulla.
Do udziału zapraszamy dorosłych.
www.artinhouse.pl
10:00 – 21:00

Wystawa fotografii „Limelight”

LOBBY HOTELU SOFITAL WARSAW VICTORIA, UL.KRÓLEWSKA 11
/ veturilo / Wstęp wolny

Słynna galeria sztuki Polka Galerie Paris razem z marką Sofitel zapraszają na podróż kulturalną za sprawą wystawy fotografii „Limelight / Destins d’exception”.

Marka Sofitel, jako globalny ambasador francuskiej elegancji, z dumą włącza się w organizację niezwykłych wydarzeń kulturalnych tworzących łącznik między hotelami Sofitel na całym świecie. Sofitel Warsaw Victoria zaprezentuje historie ludzi, których losy można określić mianem wyjątkowych, goszcząc w swoich progach wystawę „Limelight”.

Tytuł „Limelight” („Światła rampy”) stanowi nawiązanie do kultowego hollywoodzkiego filmu w reżyserii Charliego Chaplina. Wystawa jest zaproszeniem do odkrycia fotografii przedstawiających ludzi przeznaczonych do rzeczy wielkich. Te osoby to m.in.: Mick Jagger, Carla Bruni, John Lennon, Bill Gates, Jeff Koons, Brigitte Bardot oraz Yves Saint Laurent. Bohaterami fotografii są światowej sławy artyści, muzycy, politycy, gwiazdy kina i biznesmeni w różnych ciekawych stylizacjach.

Aby objąć pięć dekad i zilustrować zmiany stylów oraz epok, wystawa „Limelight” przedstawia prace wybranych francuskich i angielskich fotografów reprezentujących trzy pokolenia, a wśród nich: Marca Ribouda, Jeana-Marie Périera, Dereka Hudsona oraz Sébastiena Micke’a. Dzieła te pokazują wiele historii, osobowości oraz uchwyconych chwil.
12:00 – 23:00

Projektanci antropocenu
logo kopernikfestiwal przemiany
CENTRUM NAUKI KOPERNIK,
WYBRZEŻE KOŚCIUSZKOWSKIE 20
/ veturilo / Wstęp wolny

Wystawa projektów z pogranicza nauki, sztuki i nowych technologii, prezentująca możliwe scenariusze przyszłości dotyczące relacji człowieka ze środowiskiem naturalnym. Wystawa jest częścią organizowanego przez Centrum Nauki Kopernik festiwalu Przemiany. Towarzyszyć jej będą panele dyskusyjne prowadzone przez autorów prezentowanych projektów. Tegoroczna impreza odbywa się pod hasłem „Antropocen. Zaprojektuj epokę”.

www.przemiany.kopernik.org.pl
17:00 – 1:00

Zaczarowany Ogród

UL. JAZDÓW 3/17
/ Wstęp wolny

„ODBICIA” – wystawa malarstwa i koncerty w Zaczarowanym Ogrodzie przy muzyce DJ-a
„…i spotkałam ducha w lustrze
trochę mnie wystraszył ale podeszłam bliżej”
[„Untitled”, autor Sea Olean]

„Odbicia” to wystawa portretów ludzi niezbyt pięknych, ale pokazanych w sposób możliwe najbardziej szczery. Podobnie jak miejsce, w którym obrazy są prezentowane (drewniany domek na warszawskim Jazdowie), sportretowane osoby są interesujące w swojej niedoskonałości. Autorką prac malarskich jest absolwentka warszawskiej ASP i politechniki w Mediolanie Helena Wawrzeniuk, autorka licznych instalacji w przestrzeni publicznej Warszawy.

Wydarzeniu towarzyszyć będą imprezy muzyczne. Zagrają m.in.:
• Adam Frankiewicz + Darek Pietraszewski + Adrian Piasecki
• Pagal Billie
• Fotoplastikon
• Kuba Mihilewicz

www.hwstudio.pl

19:00 – 1:00 – Imprezy muzyczne towarzyszące wystawie „Odbicia”
www.facebook.com/ZaczarowanyOgr

  • Kluby i restauracje:

12:00 – 6:00

Krowarzywa
krowarzywa
UL. MARSZAŁKOWSKA 27/35
/ Wstęp wolny / Z w i m 50% zniżki na firmowy napój „mateź” z yerba mate

WEGAŃSKIE BURGERY
Zapraszamy na 100% wegańskie burgery.

www.krowarzywa.pl
18:00 – 2:00

Bar Wieczorny
barwieczorny
UL. WIŚNIOWA 46
/ Wstęp wolny / Z w i m 10% zniżki na asortyment z karty urodzinowej

NIEOCZYWISTY WIECZóR KOKTAILOWY
Bar Wieczorny obchodzi swoje pierwsze urodziny. Z tej okazji została opracowana specjalna karta koktajli oraz moktajli. Wszyscy goście otrzymają zestawy tastingowe.

Na dziedzińcu baru Wieczornego będzie przygotowany Gin & Tonic Pop Up Bar.

www.barwieczorny.pl
19:00 – 6:00

Znajomi Znajomych
znajomi znajomych
UL.WILCZA 58A
/ Wstęp wolny / Z w i m 25% zniżki na napoje w barze

PO WARSZAWSKU
godz. 19.00 – Portal Warszawski zaprezentuje stołecznych artystów II RP
godz. 20.30 – Warsztaty nauki tańców warszawskich z Teatrem Pijana Sypialnia
godz. 22.00 – Koncert zespołu Muchy
godz. 24.00–6.00 – After party z Otake Records

www.znajomiznajomych.waw.pl
21:00 – 6:00

Świetlica
swietlica
UL. MARSZAŁKOWSKA 17
/ Wstęp wolny / Z w i m 15% zniżki na napoje w barze

KONCERT ZESPOŁU HELSINKI
Zapraszamy na transową podróż oscylującą wokół jazzu, funku i minimalu. Impro jazz session, a po koncercie na imprezę taneczną zaprasza DJ Adam Smogorzewski.

www.facebook.com/swietlicaklub
21:00 – 6:00

Pomost 511
pomost 511
BULWAR FLOTYLLI WIŚLANEJ, PRZY PŁYCIE DESANTU CZERNIAKOWSKIEGO
/ Wstęp wolny / Z w i m 15% zniżki na napoje w barze

BEAT KULTURA W POMOST 511
Organizatorzy zapraszają na imprezę z cyklu Beat Kultura – wyselekcjonowane brzmienia polskich uznanych Dj-ów, młodych talentów i gości specjalnych. Doskonałe muzyczne noce nad Wisłą!

www.facebook.com/Pomost511
23:00 – 6:00

Parking Bar
parking
UL. NOWOGRODZKA 27, WEJŚCIE OD ULICY PARKINGOWEJ
/ Z w i m wstęp 5zł oraz 20% zniżki na napoje w barze

„SZKOLNA DYSKOTEKA”
To cykl imprez głównie dla ludzi urodzonych w latach 80., którzy chcą sobie przypomnieć, jak wyglądały szkolne dyskoteki w czasach ich dzieciństwa i wczesnej młodości. Najlepsza selekcja muzyczna dla tych, co tańczą i nie tańczą.

www.parkingbar.eu
19:00 – 6:00

Rockside 99
rock side 99
UL. RACŁAWICKA 99, LOK. 25
/ Wstęp wolny / Z w i m 20% zniżki na napoje w barze

ROCK’N’ROLL NIGHT BY EJSID
Kolejna odsłona rock’n’roll party – w programie glam rock, rock’n’roll i klasyka metalu.
https://www.facebook.com/rockside99
15:00 – 6:00

Regeneracja
regeneracja
UL. PUŁAWSKA 61
/ Wstęp wolny / Z w i m 10% zniżki na napoje w barze

WEEKEND WARSZAWSKI W REGENERACJI
godz. 19.00 – WarszawSKA – czyli Reda Haddad czyta teksty o Warszawie przy akompaniamencie żywych instrumentów i „wibracji szyszynkowej”
godz. 20.00 – Nie ma jak stolica! – warszawskie numery taneczne zaprezentuje Zielony Jesus!
www.facebook.com/regeneracja.klub.warszawa
10:00 – 22:00

Ekspres Powiśle
expres powisle
UL. PPRZEMYSŁOWA 31/33
/ Wstęp wolny / Z w i m 50% zniżki na kawę

KAWA DLA WARSZAWY
Lokalna kawiarnia zaprasza wszystkich mieszkańców na dobrą kawę. Na stojąco – przy barze z fragmentów Elektrowni Powiśle, na siedząco – w ogródku kawiarnianym pod gwiazdami, lub na wynos, na dalszą drogę podczas „Warszawa jest trendy”.

www.facebook.com/eksprespowisle
12:00 – 24:00

Dos Tacos
dostacos
UL. JASNA 22
/ Wstęp wolny / Z w i m 10% zniżki

Zapraszamy na pyszną meksykańską kuchnię!

www.dostacos.pl
12:00 – 24:00

Dinner in the Sky
dinner in the sky
PL. DEFILAD 1 WZDŁUŹ UL. MARSZAŁKOWSKIEJ
/ p/ Z w i m 20% zniżki
Rezerwacje przyjmuje Katarzyna Podsiedlik, tel. 720-05-05-05,
e-mail: dits@free-time.pl
Możliwe również rezerwacje grupowe w formule B2B
By skorzystać z atrakcji, trzeba mieć minimum 150 cm wzrostu.
Jednorazowo na platformie zasiadają 22 osoby.

Dinner in the Sky to podniebna restauracja, w której goście zasiadają przy specjalnym stole, który za pomocą dźwigu podnoszony jest na wysokość 50 m nad ziemię. Na platformie szefowie kuchni przygotowują swoje najlepsze dania, które dosłownie wzniosą gości na „wyższy poziom smaku”.

Każdy zainteresowany „nieziemskimi doznaniami” może skorzystać z przygotowanych na ten okres pakietów:

COFFEE BREAK IN THE SKY
Poczęstunek w postaci filiżanki kawy lub herbaty wraz z delikatnym deserem, serwowany na wysokości 50 m nad ziemią

LUNCH IN THE SKY
Podniebny posiłek, w trakcie którego uczestnikom podane zostaną przystawki kuchni włoskiej wraz z daniem głównym

DINNER IN THE SKY
Gwarantuje najwyższy poziom doznań smakowych, nasi szefowie kuchni zapraszają na pełny, trzydaniowy obiad

COCKTAIL IN THE SKY
Niesamowita podróż w przestworza na wieczorny koktail w chmurach

Szczegółowe informacje na temat pakietów: www.dinnerinthesky.info
18:00 – 3:00

Centrum Zarządzania Światem
centrum zarzadzania swiatem
UL. OKRZEI 26
/ Wstęp wolny

GENO MAŁKOWSKI – WSPóLNE MALOWANIE
Zapraszamy na akcję wspólnego malowania z profesorem Eugeniuszem Małkowskim, który chce się odżegnać od schematu obrazów zamkniętych w wystawienniczych galeriach. Zatrzymaj się na chwilę przed płótnem, umocz pędzel w farbie i zostaw swój znak. Daj się namówić do wspólnego tworzenia.

www.centrumswiata.com
21:00 – 6:00

Sezon Strefa Wolnych Myśli
sezon logo 01
BULWAR FLOTYLLI WIŚLANEJ, PŁYTA DESANTU CZERNIAKOWSKIEGO
/ Wstęp wolny

RADIO WISŁA
Zapraszamy na cykl imprez, który stacjonuje w Sezonie nad Wisłą. W gorące nadwiślańskie dni gościmy wielu znamienitych dj’s i producentów, którzy zaprezentują Wam unikalną selekcję oraz niesamowite skillzy. Zawsze na dobrej fali 😉 Rezydentem tego wieczoru jest znany warszawski dj Funky Boar.

Zniżki na Kartę Warszawiaka – info na miejscu

www.facebook.com/SezonWisla
21:00 – 6:00

Zygzak
zygzak
BULWAR JANA KARSKIEGO
/ Wstęp wolny

WE WILL ROCK YOU
Zapraszamy na nowy cykl weekendowy, na którym pojawią się znakomici, znani I lubiani warszawscy DJ’e. Tego dnia pobawi się z Nami Manolo człowiek Funku i pozytywnych wibracji.

Zniżki na Kartę Warszawiaka – info na miejscu

www.facebook.com/zygzakklub
18:00 – 20:00

Puzzle
logo puzzle
BULWAR JANA KARSKIEGO
/ Wstęp wolny

LUDOTEKA W PUZZLACH
Zapraszamy na zajęcia współorganizowane z Fundacją Ludoteka Roszada, to super projekt polegający na połączeniu ludzi i gier. Skupiamy się na rozwijaniu kontaktów, budowaniu relacji i dobrej zabawie przy okazji. Nasze gry są pretekstem do otwartych spotkań ludzi w różnym wieku, z różnymi doświadczeniami i często mówiących w różnych językach.

Zniżki na Kartę Warszawiaka – info na miejscu

www.facebook.com/puzzlewisla

5 września
Pierwszy dzień z cyklu imprez Warszawa jest trendy!

HK
Latest posts by HK (see all)

Komentarze