Warszawa jest trendy – dzień 2

Warszawa jest trendy - dzień 2

Weź udział w imprezie „Warszawa jest trendy” i przekonaj się, że Warszawa jest miastem, w którym dzieje się więcej niż myślisz! Spędź wolny czas z rodziną i przyjaciółmi w najbardziej szalony sposób albo odpocznij i zregeneruj siły przed nadchodzącym tygodniem.

Program imprez na sobotę, 5.09:

  • Koncerty:

Chopin na Krakowskim Przedmieściu
zakochaj sie w warszawie
KILKA LOKALIZACJI NA KRAKOWSKIM PRZEDMIEŚCIU
/ veturilo / ico02 / p / Wstęp wolny

Impreza odbywa się będzie już po raz szósty. Jak co roku, poświęcona jest twórczości Fryderyka Chopina i muzyce inspirowanej jego kompozycjami. Na małej scenie przy kolumnie Zygmunta i na dużej scenie na skwerze Hoovera będą miały miejsce koncerty w przeważającej części w opracowaniach jazzowych, ale także quasi-klasycznych i w szeroko pojętej konwencji world music. Wśród wykonawców znajdą się młodzi wiekiem, ale już dojrzali artystycznie pianiści grający klasycznie utwory kompozytora oraz czołowi i od dawna uznani w Polsce i zagranicą przedstawiciele polskiej sceny jazzowej i world music. Każdy z nich eksploruje muzykę Chopina na swój sposób, a tym samym daje słuchaczowi możliwość oceny odmiennego podejścia do tego samego materiału muzycznego.

W PROGRAMIE:

SCENA PRZY KOLUMNIE ZYGMUNTA
15:00 – 17:00 – Paweł Pawlik zagra klasycznie kompozycje Fryderyka Chopina

SCENA NA SKWERZE HOOVERA
17:00 – 17:35 – Julia Singalewicz zagra klasycznie kompozycje Fryderyka Chopina
17:40 – 18:25 – Kwartet Bartosza Smorągiewicza wystąpi z programem „Wydźwięk Chopina”
18:30 – 19:10 – Cup of Time Ryszarda Borowskiego wystąpi z programem „Chopinalia”
19:15 – 20:00 – Leszek Kułakowski Trio wystąpi z programem „Leszek Kułakowski Chopin Classic Trio”
20:05 – 20:50 – Zespół Marii Pomianowskiej wystąpi z programem „Chopin na ludowo/Chopin u źródeł”
21:00 – 22:00 – Zbigniew Namysłowski Quintet, z gościnnym udziałem Woytka Mrożka oraz kwartet smyczkowy Tastiere wystąpią z programem „Chopin”

SCENA PRZED KOŚCIOŁEM ŚW. ANNY
14:00 – „Chopin in motion”
Przed koncertami zapraszamy na performance taneczny zabierający widzów w podróż, w której przewodnikiem będzie muzyka Fryderyka Chopina.

Obrazy, działania i dźwięki przenikają się, tworząc oniryczny i abstrakcyjny ciąg obrazów. Widz może zobaczyć „muzykę poprzez ruch”, a także odbierać „ruch poprzez muzykę” lub w jej kontekście. Tancerze na zmianę przeciwstawiają się poszczególnym frazom lub się im poddają, twórczo rozwijając kierunki, w które muzyka prowadzi. Wykonawcy na żywo tworzą poszczególne kompozycje, a punktem odniesienia są ustalone wcześniej „zadania choreograficzne”. Inspiracją dla spektaklu jest pytanie, w jaki sposób klasyczne wykonanie muzyki Chopina może wejść w dialog ze współczesną kompozycją ruchową.

Choreografia, zadania ruchowe: Karolina Kroczak
Tancerze:
Małgorzata Skoczelas, Magda Wasilewska, Agata Pankowska, Marcelina Kłosińska, Katarzyna Lubelska, Marek Joński, Yuliya Dzichkouskaya, Małgorzata Różycka, Katarzyna Harłacz, Beata Hantulik, Aleksandra Golec, Agnieszka Sterczyńska

17:00 – 22:00

Warsaw Challenge the Ring
zakochaj sie w warszawie
PL. DEFILAD 1, OD STRONY UL. MARSZAŁKOWSKIEJ
/ veturilo / ico02 / p / Wstęp wolny

Warsaw Challenge the Ring zaprezentuje absolutną światową czołówkę sceny tanecznej breakdance. Zaproszonych zostało
16 najlepszych tancerzy globu, aby zmierzyli się w rywalizacji o Nagrodę m.st. Warszawy w otwartych mistrzostwach 1VS1. Takiego formatu gwiazdom sędziować mogą tylko legendy, prekursorzy, o których można powiedzieć, że wymyślili taniec breakdance.

Pojedynki przeplatane będą koncertami wybitnych warszawskich artystów.

Warsaw Challenge The Ring poprowadzi Rademenez.

W PROGRAMIE:

17.00 – Początek imprezy – I runda pucharu Warszawy w Breakdance
17.45 – Koncert Miuosh
18.45 – Ćwierćfinały pucharu Warszawy w Breakdance
19.00 – Pokaz sędziów
19.15 – Półfinały pucharu Warszawy w Breakdance
19.30 – Koncert Tede
20.30 – Walka o III miejsce pucharu Warszawy w Breakdance
20.45 – Finałowa walka Warsaw Challenge The Ring
21.00 – Koncert VNM
22.00 – After Party w NiePowiem Club, ul. Nowy Świat 27

TANCERZE:

BBoy Beetle (Rosja), BBoy Admiracles (Belgia), BBoy Kid Colombia (Holandia), BBoy Czuciu (Polska), BBoy Thomaz (Polska), BBoy Gimnast (Ukraina), BBoy Pocket (Korea), BBoy Khalil (Francja), BBoy Cheerito (Rosja), BBoy Fleau (Kanada), BBoy Lil Zoo (Maroko), BBoy Vados (Rosja), BBoy Gravity (USA), BBoy El Nino (USA), BBoy Issue (Korea Południowa), BBoy Lancer (USA) BBoy Hat Solo (Finlandia), BBoy Dyzee (Korea), BBoy Yan (Rosja)

ORAZ:

DJ Plasch
Bębny: Justyn Shambalaya

KONCERTY:

MIUOSH
Obecnie jeden z najpopularniejszych polskich raperów, w szczególności na Śląsku. W swoich tekstach wielokrotnie odnosi się do polskości, nie boi się współpracy z muzykami prezentującymi gatunki bardzo odległe od rapu, np. z Janem „Kyksem” Skrzekiem.

VNM
Jest uważany przez wielu za jednego z najlepszych raperów w kraju. Zdobył rozgłos dopiero w 2005 r., kiedy ze swoim składem 834 wygrał konkurs na najlepsze demo, organizowany przez szczecińską audycję radiową „Wudoo”. Rok później ukazała się najnowsza produkcja rapera „Niuskul Mixtape 2009”. 2010 r. przyniósł zwrot w karierze VNM-a. W lipcu podpisał pierwszy w życiu kontrakt z wytwórnią płytową. Jego dziesiąty już, a zarazem pierwszy oficjalnie wydany, album ukazał się w 2011 r. VNM to pierwszy i na razie jedyny raper w historii naszego kraju, który nie mając na koncie oficjalnie wydanej płyty, znalazł się na okładce hiphopowego pisma (Magazyn Hip Hop #52, grudzień 2007).

TEDE
Tede, czyli Jacek Graniecki, to jeden z najbardziej znanych polskich raperów, a także jeden z bardziej kontrowersyjnych przedstawicieli gatunku. Sławę zawdzięcza nie tylko projektom muzycznym, ale równie zręcznej działalności biznesowej i umiejętnemu kształtowaniu własnego wizerunku. Został laureatem wielu nagród, wśród których warto wymienić Ślizgery i Belvedere Achievement Award. Był wielokrotnie nominowany do Fryderyków, a występ na Festiwalu Muzycznym Telewizji Polskiej Opole 2009 zawdzięcza nominacjom w dwóch kategoriach: „Artysta roku” i „Płyta roku” za album „Ścieżka dźwiękowa”.

18:00 – 19:30

Recital Ireny Santor z zespołem
zakochaj sie w warszawie
PL. DEFILAD 1, PKiN, SALA SKŁODOWSKIEJ
/ veturilo / p / Wstęp wolny (bezpłatne wejściówki)
Odbiór 150 wejściówek w dniach 1–3.09, w godz. 10.00–15.00 w siedzibie Fundacji Zaczyn, ul. Kanonia 24/26 lok. 2, I p. (lokal znajduje się w połowie drogi między pl. Zamkowym a rynkiem Starego Miasta)
www.zaczyn.org

Irena Santor jest niekwestionowaną Pierwszą Damą Polskiej Piosenki, nagrała ponad tysiąc piosenek, z których wiele stało
się niezapomnianymi przebojami jak np. „Tych lat nie odda nikt”, „Powrócisz tu”, „Już nie ma dzikich plaż”, „Embarras”. Kryształowo czysty głos i wyjątkowa muzykalność oraz kunszt interpretacyjny czynią z niej Artystkę wielkiego formatu – ponadczasową. Znają ją wszyscy, w każdym wieku, bowiem jej piosenki są wciąż aktualne i nadal brzmią z tą samą ogromną siłą. Proponujemy wyjątkowy wieczór – recital największych przebojów przeplatany nowymi piosenkami napisanymi specjalnie dla Ireny Santor.
www.irenasantor.pl

  • Rozrywka:

10:00 – 17:00

Piknik Sąsiedzki
kino swiat dom kultury
DOM KULTURY ŚWIT, UL. WYSOCKIEGO 11
/ veturilo / ico02 / Wstęp wolny

Piknik Sąsiedzki to plenerowe spotkanie mieszkańców, sentymentalne w formie nawiązanie do imprez o podobnym
charakterze organizowanych w tym samym miejscu przez DK Świt w drugiej połowie lat 80. Piknik będzie obfitować
w wiele ciekawych propozycji podzielonych na bloki tematyczne:
Animacji, Tańca, Artystyczny, Sportowy, Profilaktyki Zdrowia, Handlowy, Organizacji Pozarządowych i Inicjatyw Lokalnych.
www.dkswit.com.pl
10:00 – 15:00

Piknik rodzinny w Galerii PGE Narodowego
pge narodowy
AL. KSIĘCIA JÓZEFA PONIATOWSKIEGO 1
/ veturilo / ico02 / Wstęp wolny

W PROGRAMIE:

10.15–10.45 – „Zabiegana mama” – rodzinny bieg na 3 km wokół PGE Narodowego
11.30–12.00 – Pokazy trików skakankowych Fundacji Fit Kid
12.00–13.00 – Występ dziecięcego zespołu wokalnego
13.00–13.30 – Pokazy fitness
13.30–14.00 – Warsztaty zumby
14.00–14.30 – Pokazy trików cyrkowych
11.00–15.00 – Bezpłatne badania profilaktyczne, przeglądy dentystyczne, konsultacje z dietetykami, atrakcje sportowe
www.stadionnarodowy.org.pl
12:00 – 18:00

Treningi z Anną Lewandowską

PLAŻA WILANÓW I ŚCIEŻKA ROWEROWA Z WILANOWA DO POWSINA ORAZ UL. FRANCISZKA KLIMCZAKA,
UL. PRZYCZÓŁKOWA, AL. WILANOWSKA
/ p / Wstęp wolny

W programie m.in. zajęcia fitness, nauka biegania, porady dietetyków, zumba, joga, testowanie sprzętu sportowego i inne atrakcje.
Imprezę poprowadzi Odeta Moro.
12:00 – 15:00

Scena Tańca Studio

PL. DEFILAD 1, PŁYTA GŁÓWNA
/ Wstęp wolny

Scena Tańca Studio to program regularnej prezentacji najciekawszych spektakli tanecznych z całej Polski, zrealizowanych przez polskich artystów i zespoły lub twórców działających na stałe w Polsce. Przez trzy dni każdego miesiąca Studio będzie przestrzenią dedykowaną wyłącznie wydarzeniom tanecznym
– w programie znajdą się wydarzenia pokazujące różnorodność form i stylów tańca współczesnego. W ramach projektu
„Warszawa jest Trendy” Scena Tańca Studio zaprasza na
wydarzenia plenerowe.

W PROGRAMIE:

GODZ. 12.00–13.00
„NA ILE LUDZKIE CIAŁO JEST W STANIE ZMIENIĆ WYRAZ DOBRZE ZNANEGO MIEJSCA?”
Performance Grupy KIJO i przyjaciół, w którym poprzez improwizację taneczną i ruchową artyści podejmą próbę ożywienia tkanki architektonicznej warszawskiego placu Defilad.

GODZ. 13.00–15.00
WARSZTATY GRUPY KIJO
Warsztaty przeznaczone dla tancerzy, aktorów, miłośników ruchu oraz wszystkich pragnących dowiedzieć się czegoś o swoim ciele.
Taniec współczesny, sztuki walki, kontakt improwizacja, praca w grupie i z partnerem, podstawy akrobatyki i improwizacji z uwzględnieniem specyfiki miejsca warsztatu.
Doświadczenie w tańcu nie jest wymagane!

Zgłoszenia na warsztaty prosimy przesyłać do 2 września
na adres: taniec@imit.org.pl

Informacje o pełnym programie Sceny Tańca Studio:
http://teatrstudio.pl/aktualnosci/news,332,scena-tańca-studio
12:00 – 15:00

Powsinada
park kultury powsin
PARK KULTURY W POWSINIE, UL.MAŚLAKÓW 1
/ veturilo / ico02 / Wstęp wolny

Piknik rodzinny, gry i zabawy na świeżym powietrzu, zabawy z animatorami
16:00 – 17:30

Dyskoteka międzypokoleniowa z DJ Wiką

PL. DEFILAD 1, SCENA PRZY PŁYCIE GŁÓWNEJ PRZED PKiN
/ veturilo / p / Wstęp wolny

DJ Wika zaprasza na dyskotekę w klimacie polskich melodii – niezapomniane szlagiery lat 60., 70., 80. i 90.
10:00 – 13:00

Shim Sham – Warszawski Swing
shim sham
UL. RADOMSKA 13/21, SALA WIDOWISKOWA „OKO”

WEEKENDOWE WARSZTATY TANECZNE
Nigdy nie jest za późno, aby nauczyć się tańczyć. Szczególnie, gdy chodzi o taniec w parze. Szkoła tańców swingowych Shim Sham zaprasza Was do udziału w intensywnych weekendowych warsztatach z zakresu najstarszych tańców swingowych (charleston, Jitterbug, Lindy Hop).

W planie jest pięć godzin zajęć rozłożonych na dwa dni. To jak taniec w pigułce. Zajęcia przeznaczone są głównie do osób, które wcześniej nie uczyły się żadnego z wymienionych tańców lub pragną powtórzyć podstawy, by poczuć się pewniej na parkiecie. Pierwszeństwo w przyjmowaniu zgłoszeń mają pary. Informujemy, że osoby zgłaszające się solo będą przyjęte tylko pod warunkiem zachowania odpowiednich proporcji w grupie.

Koszt 40 zł / Z w i m koszt 10 zł
Zgłoszenia na: www.shimsham.pl/warszawajesttrendy

20:30 – KOŁO POMNIKA SYRENKI,
NA WYSOKOŚCI UL. WYBRZEŻE KOŚCIUSZKOWSKIE 35

POTAŃCóWKA SWINGOWA NA BARCE „SEN NOCY LETNIEJ” ORAZ KONCERT ZESPOŁU BLUES FELLOWS
Wstęp 5 zł / Uczestnicy warsztatów tanecznych – wstęp wolny
www.shimsham.pl
11:00 – 17:30

Święto Kawalerii Polskiej 2015
zakochaj sie w warszawie
/ p

W imprezie weźmie udział około 150 jeźdźców i koni ze Szwadronu Kawalerii Wojska Polskiego, oddziałów terenowych Stowarzyszenia Szwadron Jazdy RP oraz innych stowarzyszeń kawaleryjskich dziedziczących tradycje pułków, w tym ułanów:Podolskich, Krechowieckich, Małopolskich, Wileńskich, a także Strzelców Konnych oraz szwoleżerów: Rokitniańskich,
Mazowieckich i Józefa Piłsudskiego.

Podczas efektownych pokazów nastąpi prezentacja sprzętu, uzbrojenia oraz sprawności fizycznej i kunsztu ułanów wykonujących podstawowe elementy kawaleryjskiego rzemiosła.

swieto kawaleri polskiej
W PROGRAMIE:

11.00 – Kawaleryjski Apel Pamięci przed pomnikiem Jazdy Polskiej

16.00–17.30 – Przemarsz formacji kawaleryjskich ulicami Warszawy na trasie:
Kozielska – Tatarska – Powązkowska – Dzika – Al. Jana Pawła II – Stawki – Bonifraterska – pl. Krasińskich – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – pl. Trzech Krzyży – Al. Ujazdowskie – Agrykola – Szwoleżerów – 29 Listopada

17.30 – pl. Marszałka Józefa Piłsudskiego – Złożenie kwiatów na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza

Organizatorzy i współorganizatorzy:
Ministerstwo Obrony Narodowej, Dowództwo Garnizonu Warszawa, Stowarzyszenie Pododdziałów Reprezentacyjnych WP, Stowarzyszenie „Klub Jeździecki Legia – Kozielska”, Związek Stowarzyszeń „Federacja Kawalerii Ochotniczej”, Rada Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa, Urząd ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych, Urząd m.st. Warszawy

Inauguracja Święta Wilanowa

UL. KOSTKI POTOCKIEGO,
PLAŻA WILANÓW,
MUZEUM KRÓLA JANA III W WILANOWIE

Promocja lokalnych usług i gastronomii pn. „Wilanów za pół ceny”. W tych dniach wilanowskie restauracje, hotele, punkty usługowe, ośrodki sportowe i inni lokalni przedsiębiorcy oraz Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie przygotują dla odwiedzających specjalną ofertę. Jednocześnie na parkingu i wzdłuż ul. Kostki-Potockiego zostanie zorganizowany kiermasz prac lokalnych twórców oraz produktów prezentowanych przez sprzedawców i restauratorów połączony z „powakacyjnym przeglądem zdrowia” przygotowanym przez wilanowskie przychodnie i warszawskie szpitale.

  • Sport:

OSiR Targówek
osir targowek

OSiR TARGÓWEK, UL. ŁABISZYŃSKA 20
SIŁOWNIA
GODZ. 7:00 – 21:00
Przez cały dzień będzie można skorzystać z siłowni oraz konsultacji z instruktorem.
Wstęp 1 zł / Limit miejsc – 10

TANIEC TOWARZYSKI
GODZ. 14:00 – 14:45
Zajęcia taneczne prowadzone przez Szkołę Tańca Fen
Limit miejsc – 70
Wymagane zapisy na: kowalska@osirtargowek.waw.pl

PŁYWALNIA POLONEZ UL. ŁUBISZYŃSKA 20
NAUKA PŁYWANIA DLA DZIECI
Zajęcia prowadzone przez Szkółkę Pływania dla Dzieci i Niemowląt Bąbelki Pływają.
16.00–16.30 – Nauka pływania dla dzieci w wieku 3–12 miesięcy
16.30–17.00 – Nauka pływania dla dzieci w wieku 12–24 miesięcy

ico02 / Wstęp 1 zł / Limit miejsc – 15
Wymagane zapisy na: kowalska@osirtargowek.waw.pl

www.osirtargowek.waw.pl
18:00 – 20:00

DOSiR Praga Północ
prawy brzeg
ul. Kawęczyńska 44
ico02 Wstęp wolny

Wymagane zgłoszenie do 2 września 2015 r.
Zapisy: a.markiewicz@dosir.waw.pl lub sekretariat@dosir.waw.pl
PIŁKA NOŻNA
OSiR Praga Północ bezpłatnie udostępni boisko z przeznaczeniem na treningi, gry i zabawy związane z piłką nożną.

www.dosir.waw.pl

Stołeczne Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA
zakochaj sie w warszawie
KILKA PUNKTÓW W WARSZAWIE
veturilo ico02 Wstęp – ceny promocyjne

Na czas trwania wydarzenia „Warszawa jest trendy” wszystkie ośrodki Stołecznego Centrum Sportu Aktywna
Warszawa przygotowały specjalną ofertę.
www.aktywnawarszawa.waw.pl

OŚRODEK INFLANCKA UL. INFLANCKA 8
08:00 – 21:00 / Wstęp 1 zł
Pływanie rekreacyjne (90 min)

OŚRODEK NAMYSŁOWSKA UL. NAMYSŁOWSKA 8
07:00 – 19:00 / Wstęp 1 zł
Pływanie rekreacyjne, sauna, siłownia, fitness, zajęcia dla seniorów w salce gimnastycznej i na basenie, lekcje korektywy

OŚRODEK JUTRZENKA UL. ROZBRAT 5
11:00 – 18:00 / Wstęp wolny
Skate Park

OŚRODEK SZCZĘŚLIWICE UL. DRAWSKA 22
10:00 – 20:00 p / Wstęp 1 zł
Jazda na stoku zjazdowym(60 min), zjazd na pontonie lub kolejką grawitacyjną

OŚRODEK GRZYBOWSKA UL GRZYBOWSKA 35A
07:00 – 21:00 / Wstęp 1 zł
Sauna, aerobik na sali gimnastycznej lub na boisku (w zależności od pogody)

OŚRODEK POLONIA UL. KONWIKTORSKA 6
08:00 – 19:00 / Wstęp 1 zł
Pływanie rekreacyjne (60 min)

OŚRODEK HUTNIK UL.MARYMONCKA 42
08:00 – 20:00 / Wstęp 10 zł
Korzystanie z kortów tenisowych

OŚRODEK ROZBRAT UL. ROZBRAT 26
08:00 – 21:30 / Wstęp 1 zł
Siłownia (60 min)

OŚRODEK STEGNY UL. INSPEKTOWA 1
08:30 – 20:30 / Wstęp 1 zł
Rolki

OŚRODEK SOLEC UL. SOLEC 71
07:00 – 22:00 / Wstęp 1 zł
Siłownia, tenis stołowy, badminton, sauna
7:00 – 22:00

OSiR Praga Południe
osir
PŁYWALNIA WODNIK ORAZ PŁYWALNIA SZUWAREK
/ veturilo / ico02 / Z w i m wstęp wolny
Limit miejsc – 15

PŁYWANIE REKREACYJNE
Godziny, w których baseny zostaną udostępnione:

7:00 – 21:45 – PŁYWALNIA WODNIK UL. ABRAHAMA 10

7:00 – 22:00 – PŁYWALNIA SZUWAREK UL. KWATERY GŁÓWNEJ 13
10:00 – 15:00

Ursynowskie Centrum Sportu i Rekreacji. Hala i Centrum Tenisa Stołowego „Hawajska”
ucsir
UL. HAWAJSKA 7
/ Wstęp wolny
Decyduje kolejność przyjścia. Informacja w recepcji hali i w Centrum Tenisa Stołowego „Hawajska” – tel. 22 644-65-74

BADMINTON (2 sektory)
Udostępniamy lotki oraz rakiety (liczba ograniczona).
Maksymalna liczba osób jednocześnie grających – 8 (4 pary).
Sektor hali Hawajska przeznaczony dla zainteresowanych grą w badmintona.

PIŁKA SIATKOWA (1 sektor)
Udostępniamy piłki do gry. Maksymalna liczba osób
jednocześnie grających – 12 (drużyny 6-osobowe).
Sektor hali Hawajska przeznaczony dla zainteresowanych grą w piłkę siatkową.

TENIS STOŁOWY (Centrum Tenisa Stołowego „Hawajska”)
Udostępniamy rakietki oraz piłeczki do gry. Maksymalna liczba osób jednocześnie grających – 16 (8 par).
Sektor hali Arena Ursynów przeznaczony dla zainteresowanych grą w tenisa stołowego.
www.ucsir.pl

10:00 – 14:00

Centrum Nurkowe Buddy
buddy
AL. KEN 11,
PRZY STACJI METRA KABATY
/ veturilo / ico02 (minimalny wiek 8 lat) / wstęp wolny
Zgłoszenia na: info@buddy.pl
10% zniżki na zakup sprzętu nurkowego oraz 10% zniżki na dowolny kurs nukowania

NURKOWY DZIEŃ OTWARTY
Spróbuj nurkowania! To aktywność dla każdego. Nurkując w Polsce, możesz spotkać się oko w oko ze szczupakiem, natomiast w ciepłych wodach równie prawdopodobne są spokania z mantami, delfinami czy ławicami kolorowych ryb! Pod wodą zwierzęta nie boją się ludzi, często ciekawskie podpływają na odległość wyciągniętej ręki, co jest niezwykłym przeżyciem. Nurkując zrelaksujesz się jak nigdzie indziej, znajdziesz fascynujące hobby i poznasz ciekawych ludzi!

Nurkowanie jest idealnym zajęciem dla tych, którzy od leżenia plackiem na plaży wolą aktywne spędzanie wolnego czasu. Już w basenie zobaczysz, jak przyjemne może być nurkowanie.

Podczas dnia otwartego zapewniamy: kompletny sprzęt nurkowy, bezpieczne nurkowanie pod okiem doświadczonych instruktorów oraz fajną zabawę. Nurkowanie odbywać się będzie w naszym prywatnym basenie.

Co ze sobą zabrać? Kąpielówki, ręcznik i dobry humor! Jeśli masz swoją maskę i fajkę, też możesz spakować.

www.buddy.pl
10:15 – 10:45

Bieg rodzinny „Zabiegana mama”
pge narodowy
PGE NARODOWY,
AL. KSIĘCIA JÓZEFA PONIATOWSKIEGO 1
/ ico02 / wstęp wolny

Zapraszamy na rodzinny bieg na 3 km wokół PGE Narodowego.

www.stadionnarodowy.org.pl
11:00 – 21:00

Zero Grawitacji na Skrze
zero grawitacji
RKS SKRA WARSZAWA, UL. WAWELSKA 5, OD STRONY UL.ŻWIRKI I WIGURKI
/ ico02 / p / Wstęp wolny
Roll Jump – 90 zł – z w i m – 50 zł (zniżka 40%)
Slackline, most tybetański, skrzynki – opłata dobrowolna

Stowarzyszenie Zero Grawitacji zaprasza na dzień pełen adrenaliny. Dzięki RKS Skra, zaproponujemy do wyboru kilka atrakcji zapewniających przyspieszone bicie serca.

Dla najmłodszych przygotowano przeprawę przez most tybetański, a także wspinanie się po własnoręcznie zbudowanej skrzynkowej wieży.

Milusińscy oraz ich opiekunowie będą mieli także okazję spróbować swoich sił w balansowaniu i chodzeniu po taśmie slackline.

Uwaga! Dla najodważniejszych, pełnoletnich uczestników przygotowany będzie natomiast układ do skoków Roll Jump z wysokości 30 m. Czekamy na wszystkich, którzy chcą poczuć adrenalinę!

www.zerograwitacji.pl
15:30 – 17:30

Podejmij wyzwanie z Energy Fitness!
energy fitness club
ENERGY FITNESS TARGÓWEK, UL. RA DZYMIŃSKA 129F
ENERGY FITNESS TARCHOMIN, UL. ANTALLA 5
ENERGY FITNESS PALACE MOKOTÓW, UL. SUŁKOWICKA 2
/ ico02 / Wstęp wolny

Schudnij z nami i trenuj z nami, weź udział w naszych autorskich treningach – Energy Challenge.
Zapraszamy na:
• Udział w treningach Energy Challenge
• Degustację pełnowartościowych posiłków – shake’ów białkowych Vi
• Skorzystanie z porad trenerów w kwestiach aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania

7:00 – 14:30

Warszawskie siłownie plenerowe
zakochaj sie w warszawie
KILKADZIESIĄT ADRESÓW W WARSZAWIE
/ ico02 / p / Wstęp wolny

Zapraszamy wszystkich chętnych na poranne ćwiczenia w miejskich siłowniach plenerowych, gdzie za darmo, pod okiem wykwalifikowanego trenera, będzie można zadbać o tężyznę fizyczną.

LOKALIZACJE:

Zapraszamy do następujących siłowni plenerowych

W godz. 7.00–9.00:
• w parku Szczęśliwickim (Ochota)
• na skwerze gen. Jura-Gorzechowskiego, od strony ul. Dzikiej (Wola)
• w parku Moczydło, od ul. Deotymy (Wola)
• w Parku im. R. Kozłowskiego (obok Kopy Cwila, Ursynów)
• na plaży Wilanów (Wilanów)
• przy ul. Warszawskiej, od strony ul. Brata Alberta, osiedle Zielona (Wesoła)
• w parku Obwodu Praga Armii Krajowej, ul. Grochowska (Praga Południe)
• przy ul. Czwartków 126, róg ul. Magenta (Rembertów)
• w parku Praskim, od strony Wisły, na wysokości ul. Wybrzeże Helskie (Praga Północ)
• przy pl. Hallera (Praga Północ)
• w parku Strumykowa (Białołęka)
• w parku Traugutta (Śródmieście)
• w Ogrodzie Jordanowskim, ul. Suwalska 13 (Targówek)

W godz. 7.30–9.30:
• przy ul. Starego Doktora 1 (Wawer)

W godz. 10.00–12.00:
• na osiedlu Ostrobramska (Praga Południe)
• w parku Kombatantów, ul. Obrońców Pokoju (Włochy)
• w parku Kotańskiego (Włochy)
• przy ul. Jeździeckiej, od strony ul. Jana Pawła II, osiedle Stara Miłosna (Wesoła)
• w parku Jana Pawła II, od strony ul. Romera i ul. Melodyjnej (Ursynów)
• przy ul. Klimczaka (Wilanów)
• przy ul. Frontowej (Rembertów)
• w parku Perzyńskiego (Bielany)
• w parku Henrykowskim (Białołęka)
• przy ul. Karmelickiej, w pobliżu Muzeum Historii Żydów Polskich (Śródmieście)

W godz. 12.30–14.30:
• przy ul. Strzygłowskiej, osiedle Nadwiśle (Wawer)

8:00 – 22:00

OSiR Wola
osir wola
PŁYWALNIA FOKA, UL. ESPERANTO 5
/ veturilo / ico02 / Wstęp 1zł

PŁYWANIE REKREACYJNE
Zapraszamy na pływanie rekreacyjne oraz do korzystania z jacuzzi i sauny fińskiej.

www.osirwola.pl

8:00 – 10:00

Centrum Rekreacyjno-Sportowe Bielany
crs bielany
UL. CONRADA 6 ORAZ UL. LINDEGO 20
/ veturilo / Z w i m wstęp wolny, pozostali – 50% ceny biletu wstępu

Zapraszamy na pływanie rekreacyjne.

www.crs-bielany.waw.pl

10:00 – 12:00

Wilanowska Akademia Golfa
golf parks poland
GOLF PARKS POLAND WILANÓW, UL. ZYGMUNTA VOGLA 19
/ ico02 / Wstęp wolny

Lekcje golfa, minigolf, konkurs minigolfa, konsultacje z instruktorami i pracownikami obiektu – specjalny team oddelegowany do dyspozycji gości.

W PROGRAMIE:

• Lekcje golfa na Driving Range (strzelnicy golfowej) prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów
• Akademia golfa dla dzieci i dorosłych na torze minigolfa z konkursami

Dowiesz się, jak trzymać kij, robić zamach golfowy, uderzać piłkę celnie i daleko, jak zacząć grać w golfa.

  • Kino i teatry:

OD 10:00

Kinoteka Multiplex

PL. DEFILAD 1
/ w m / p / Zniżka dla emerytów i rencistów
kinoteka

Przez cały weekend osoby z Kartą Warszawiaka będą upoważnione do zniżki klubowej w Kinotece, a więc do zakupu biletów w cenie 19 zł na wszystkie seanse 2D.

Specjalna oferta Kinoteki Multiplex dla emerytów i rencistów – przez cały weekend osoby z legitymacją emeryta i rencisty lub legitymacją Uniwersytetu Trzeciego Wieku będą mogły kupić kawę i herbatę w cenie 1 zł.
13:00 – 21:00

Kino Przemian (Against Gravity)
logo kopernik
CENTRUM NAUKI KOPERNIK
WYBRZEŻE KOŚCIUSZKOWSKIE 20
/ veturilo / Wstęp wolny
festiwal przemiany

Program filmowy przygotowany przez Against Gravity w ramach festiwalu Przemiany, organizowanego pod hasłem „Antropocen”. Zaprojektuj epokę” przez Centrum Nauki Kopernik.

Do obejrzenia najlepsze dokumenty z ostatnich lat, opowiadające o potrzebach i wyzwaniach nowej epoki.

www.przemiany.kopernik.org.pl
12:00 – 13:30

Kino Luna
kino luna
UL. MARSZAŁKOWSKA 28
/ Wstęp 5 zł

Seans dla dzieci

ico02 Tytuł filmu do sprawdzenia na stronie internetowej kina Luna od 15 sierpnia
www.kinoluna.pl
19:00 – 21:00

Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera
teatr powszechny
UL. JANA ZAMOYSKIEGO 20
/ Wstęp – zniżka specjalna: bilet normalny w cenie ulgowego, a bilet ulgowy w cenie wejściówki (25 zł)

„LILLA WENEDA”, reż. Michał Zadara
Spektakl „Lilla Weneda” Juliusza Słowackiego to kolejny efekt pracy Michała Zadary nad klasycznymi dziełami romantycznymi. Sztuka osadzona jest w brutalnej, choć bajkowej scenerii Polski przedchrześcijańskiej, podczas wojny dwóch mitycznych plemion:
Wenedów i Lechitów. Michał Zadara przenosi ten dramat w realia XX w., używając dramatu Słowackiego jako klucza do naszego dzisiejszego stanu umysłu, ciągle obciążonego wydarzeniami z przeszłości.

W obsadzie m.in.:
Paulina Holtz, Barbara Wysocka, Bartosz Porczyk i Edward Linde-Lubaszenko
19:00 – 21:30

Ab Ovo – Teatr Impro: Publiczność rządzi
kino luna
KINO LUNA, UL. MARSZAŁKOWSKA 28
/ p / Dla pierwszych 150 osób bilety na spektakl w cenie 5 zł

Impro to nowa forma teatralno-kabaretowa znana już na całym świecie i uwielbiana przez publiczność. To spotkania, w których widz jest niejako drugim aktorem, bierze czynny udział w sztuce, a nawet jest po części jej twórcą. To jego bowiem sugestie decydują o przebiegu Wieczoru. Innymi słowy u nas publiczność rządzi!

Śmiech do łez, zaskakujące pomysły, abstrakcyjne poczucie humoru, błyskotliwe puenty i nieprzewidywalne zwroty akcji – to wszystko na życzenie widza! W spektaklach Ab Ovo nie ma ani scenariusza, ani reżysera, a aktorzy spełnią najbardziej
kreatywne i karkołomne zadania wyznaczone przez publiczność.

www.teatrabovo.pl
12:00

Kino Atlantic
kino atlantic
UL. CHMIELNA 33
/ Z w i m – bilet w cenie 17zł

Filmy biorące udział w promocji w ramach „Warszawa jest trendy” będą zaznaczone gwiazdką.

W programie – dwa wybrane seanse. Tytuły filmów do sprawdzenia na stronie internetowej kina Atlantic od 15 sierpnia.

www.kinoatlantic.pl
13:00 – 18:30

Kino Kultura
kino kultura
KRAKOWSKIE PRZEDMIEŚCIE 21/23
/ p / Wstęp wolny

Przegląd filmów animowanych (kino armeńskie) oraz przegląd filmów animowanych z lat 1937–2013
www.kinokultura.pl
16:00 – 17:45

Kino Iluzjon – Muzeum Sztuki Filmowej Filmoteki Narodowej
iluzjonfilmoteka narodowa
/ veturilo / Wstęp 10zł, drugi bilet gratis

„JADZIA”, reż. Mieczysław Krawicz, Polska 1936 r.
Film przedwojenny w nowej, cyfrowej odsłonie. Projekcja poprzedzona prelekcją Michała Pieńkowskiego.

W obsadzie:
Mieczysława Ćwiklińska, Aleksander Żabczyński, Michał Znicz, Stanisław Sielański, Jadwiga Smosarska, Janina Janecka, Józef Orwid
www.iluzjon.fn.org.pl
17:30

Teatr Lalek Guliwer
teatr guliwer
/ veturilo / ico02 (dla dzieci od lat 4)
Na każdy spektakl jest dostępne 20 bezpłatnych biletów.
Obowiązuje rezerwacja miejsc w kasie teatru na hasło „Warszawa jest trendy”; kasa teatru czynna od 3 września

„BAJKA O DESZCZOWEJ KROPELCE I TĘCZY”, reż. Jacek Malinowski
W „Bajce o deszczowej kropelce i tęczy” żywioły spotykają się z tytułową kropelką, która postanawia odłączyć się od deszczu, żeby poznać świat i nacieszyć się jego pięknem. Niestety pewnego ranka budzi się w świecie, który umiera. Mała Deszczynka, która pragnie uratować świat i swoich przyjaciół od suszy, staje się dorosłą i odważną bohaterką. Jej niezwykłe losy układają się w historię z pięknym zakończeniem, pokazując, że życie nie toczy się tylko wokół nas samych, że trzeba i warto pomagać innym. Sztuka Marty Guśniowskiej to poetycka opowieść, przypominająca nam o tym, co jest w życiu najważniejsze, czyli o miłości do świata. Spektakl w reżyserii Jacka Malinowskiego buduje na scenie świat, w którym dzięki nadziei i odrobinie magii dzieją się prawdziwe cuda.

Autorką scenografii utrzymanej we współczesnej konwencji jest Giedre Brazyte, a muzyki Antanas Jasenka. Spektakl łączy żywy plan z wykorzystaniem lalek i masek oraz animacje komputerowe.

  • Zwiedzanie:

11:00 – 20:00

Praska Ferajna
praska ferajna
/ p / Wstęp wolny

godz. 11.00–13.00
ZBIÓRKA: UL. GROCHOWSKA 365, RÓG UL. LUBELSKIEJ
MIĘDZY SKARYSZEWEM A KAMIONKIEM
Kamion, od ponad 200 lat zwany Kamionkiem, to najstarsza miejscowość na terenie Warszawy. Tu była pierwsza przeprawa przez Wisłę, tu pierwszy raz dokonano wolnej elekcji. 20 lat później na gruntach Kamiona założono Skaryszew, który szybko otrzymał prawa miejskie, szybciej nawet niż Praga. Z tych czasów prawie nic nie zostało, ale na terenach, które zwiedzimy, należących dawniej do tych dwu miejscowości, jest wiele ciekawych obiektów: produkująca słodycze fabryka Wedla, kilka niedziałających już zakładów przemysłowych, konkatedra Matki Boskiej Zwycięskiej, interesujący kościół Pallotynów przy ul. Skaryszewskiej i aż cztery teatry.

godz. 18.00–20.00
ZBIÓRKA: RONDO WASZYNGTONA, PRZY POMNIKU PATRONA RONDA
ZAKAMARKI SASKIEJ KĘPY
Wybierzemy się na Saską Kępę, wyspę przynależną raz do brzegu lewego, a raz do prawego. Przed wiekami matecznik zachodnioeuropejskiego osadnictwa i plenerowych imprez, dziś enklawa, gdzie życie toczy się własnym rytmem wśród modernistycznych willi i kawiarnianych rozmów.
www.praskaferajna.waw.pl
10:00 – 16:00

Narodowy Bank Polski
nbp narodowy bank polski
PL. POWSTAŃCÓW WARSZAWY 4
/ veturilo / ico02 / Wstęp wolny

Narodowy Bank Polski Oddział Okręgowy w Warszawie otwiera swe podwoje specjalnie dla uczestników „Warszawa jest trendy”.
Przewidziano wiele atrakcji dla dzieci, młodzieży i rodziców.

W PROGRAMIE:

• Stoisko mincerzy, na którym będzie można się dowiedzieć, w jaki sposób w przeszłości mincerze wybijali monety.
• Trenażer (wolno stojący sejf) – przyjdź i spróbuj go otworzyć. Dla zwycięzców nagrody!
• Wystawa „Wojenne losy polskiego złota” – zbiór unikalnych dokumentów i fotografii osadzonych w niecodziennej scenografii komiksowej, a wśród nich prawdziwa, ważąca 12,5 kg, sztaba złota!
• Pokaz rozpoznawania autentyczności polskich banknotów, czyli krótkie szkolenie i możliwość zapoznania się z zabezpieczeniami polskich banknotów.
• Ponadto: wystawa „Andrzej Heidrich – twórca polskich banknotów”, stoisko „Bezpieczne pieniądze”, imitacja skarbca oraz kasa z monetami 2 zł NG.
www.nbp.pl
10:00 – 13:00

Oczyszczalnia Ścieków Czajka
MPWiK
MIEJSKIE PRZEDSIĘBIORSTWO WODOCIĄGÓW I KANALIZACJI,
ZBIÓRKA: UL: CZAJKI 4/6, PRZY BRAMIE GŁÓWNEJ
/ ico02 (dzieci powyżej 10 lat)
Wstęp – wejściówki do zdobycia od 1 września na facebookowym profilu m.st. Warszawy; liczba wejściówek ograniczona.
Wymagane dokumenty tożsamości ze zdjęciem

godz. 10.00–12.00 – I GRUPA
godz. 11.00–13.00 – II GRUPA

Wycieczka z przewodnikiem po terenie największej i najnowocześniejszej oczyszczalni ścieków w Polsce. Trasa zwiedzania wiedzie przez obiekty gospodarki ściekowej, osadowej oraz biogazowej.
12:00 – 14:00

Dzień otwarty w Domu Kereta
FPSN
PRZESTRZEŃ MIĘDZY BUDYNKAMI PRZY UL. CHŁODNEJ 22 UL. ŻELAZNA 74
/ Wstęp wolny
Zapisy: domkereta@gmail.com
Wstęp dla pierwszych 50 osób, które wyślą zgłoszenie i otrzymają potwierdzenie wpisu na listę zwiedzających.

dom kereta
Dom Kereta ma formę insertu pomiędzy dwoma budynkami reprezentującymi różne epoki w historii Warszawy. Działka, na której stoi dom, ma w najszerszym miejscu 152 cm, a w najwęższym – 92 cm.

Dom Kereta jest miejscem działań twórczych dla artystów i intelektualistów.

www.domkereta.pl
www.kerethouse.com
9:00 – 15:00

Zwiedzanie Warszawy w ramach cyklu spacerów „100 metrów od metra”
monopol warszawki
STOWARZYSZENIE MONOPOL WARSZAWSKI
/ p / Wstęp wolny

godz. 9.00–12.00
ZBIÓRKA: PRZED WEJŚCIEM NA STACJE METRA WARSZAWA WILEŃSKA, U WLOTU UL. WILEŃSKIEJ
NIEZWYKŁA PRAGA
To miejsce, gdzie warto się zatrzymać dłużej. Obok przedwojenny zespół budynków kolejowych. Monumentalny kompleks gościł po wojnie rząd lubelski i „grał” studio radiowe w filmie „Pianista” Romana Polańskiego. Dalej lśniąca złotem cerkiew św. Marii Magdaleny i stara Nowa Praga z zachowanymi uroczymi kamieniczkami, zagłębiem klubowym przy ul. 11 Listopada, najstarszy na Pradze kościół Matki Bożej Loretańskiej i główna praska atrakcja – ZOO, gdzie w sezonie bywa nawet 20 tys. gości dziennie. A także oferowana w licznych knajpkach tradycyjna warszawska kuchnia!

wot
godz. 12.00–15.00
ZBIÓRKA: PRZY STACJI METRA STADION, OD STRONY DWORCA
PRASKIE ZAPACHY – KWIATY I CZEKOLADA
To okolica dla smakoszy i sportowców. Stadion PGE Narodowy i odnowiona na Euro 2012 stacja PKP. Doskonała (i zachowana) architektura kolejowa sprzed pół wieku, firmowana przez prof. Arseniusza Romanowicza. Dalej miejsce, gdzie znajdowała się pierwsza polska wytwórnia filmowa, w której powstało dzieło „Męty Warszawy” (1906 r.), a artystom płacono…gęsiami. W pobliżu kawiarnia z niezwykłym klimatem, wytapetowana starymi gazetami. Obok fabryki Wedla, w budynku Rogatki Grochowskiej – pijalnia czekolady i sklepik dla łasuchów. Na zakończenie spacer po parku Skaryszewskim z wizytą w minikawiarence z domowym ciastem i pierogami.
www.monopolpraski.pl
10:00 – 16:00

Zwiedzanie podziemi PKiN
PKiNW
PKiN, PL. DEFILAD 1
/ p / Wstęp wolny
Zapisy: Kamil Nowatkiewicz, CREATours, tel. 881-47-74-67, e-mail: biuro@creatours.pl
UWAGA: Zapisy od 28 sierpnia 2015 r.
Nie ma minimalnego limitu uczestników grup

Z okazji 60. urodzin Pałac Kultury i Nauki zaprasza na oglądanie swych podziemi. Dla zwiedzających otwarte zostaną piwniczne kondygnacje pałacu.

Zwiedzanie z przewodnikiem i asystą z Biura Ochrony ZPKiN, w grupach 20-osobowych, wyruszających co pół godziny. Ze względów bezpieczeństwa wszyscy uczestnicy zostaną wyposażeni w kaski.

  • Sztuka:

12:00 – 18:00

Kamienica Artystyczna TA3
ta3front sztuki

UL. TARCZYŃSKA 3
/ Wstęp wolny

KLATKA PO KLATCE
W piątek zapraszamy na odsłonięcie murala namalowanego przez artystów Frontu Sztuki na dwóch piętrach kamienicy oraz na wernisaż Anny Czarnoty w Galerii TA3. Ekspozycje będzie można zwiedzać także w sobotę.
W sobotę w programie otwarte pracownie artystów Frontu Sztuki, wystawa interaktywna, pokaz filmów, prezentacja małych form artystycznych.

www.kamienicaartystyczna.blogspot.com
6:00 – 21:00

Fatamorgany Miejskie. Lato.

UL. KOBIELSKA 54A (RODWÓRKO), UL. PACA 19 (PODWÓRKO)

/ Wstęp wolny

„FATAMORGANY MIEJSKIE. LATO”
To dwie instalacje świetlno-dźwiękowe umiejscowione na podwórkach Pragi Południe i Grochowa. Prace zostaną zbudowane m.in. z materiałów odbijających światło dzienne i będą ożywiać przestrzeń podwórek barwami oraz dźwiękami charakterystycznymi dla lata. Instalacje powstaną podczas warsztatów plastycznych z udziałem mieszkańców. Projekt zrealizowany dzięki wsparciu Centrum Promocji Kultury Praga Południe oraz Stowarzyszenia Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL. Autorką „Fatamorgan” jest absolwentka warszawskiej ASP Helena Wawrzeniuk.
www.fatamorgany.pl
07:00 – 22:00

Projekt Fotomiastikon „Warszawa jest klawa”
galeriafotomiastodom towarowy bracia jablowscy
GALERIA JABŁKOWSKICH, UL. CHMIELNA 21
/ Wstęp wolny

Warszawa to miasto pełne kontrastów, tętniące życiem od świtu do nocy. Tę różnorodność prezentujemy w Galerii Jabłkowskich.„Warszawa jest klawa” to zbiór prac nadesłanych przez fotografów amatorów, miłośników Warszawy na konkurs o tym samym tytule. Wernisaż wystawy miał miejsce w Noc Muzeów 2015. Galeria Jabłkowskich jest działająca od dziesięciu lat plenerową galerią fotografii na dziedzińcu kamienicy Jabłkowskich, przy ul. Chmielnej 21. W ramach projektu Fotomiastikon każdy może umieścić zdjęcia na portalu fotograficznym, a kilka razy w roku z najlepszych z nich powstaje plenerowa wystawa.
10:00 – 21:00

Abstrakcja! Raz!
house
PU logo black

ART IN HOUSE, DOM AUKCYJNY W C.H. PLAC UNII, UL. PUŁAWSKA 2
/ veturilo / ico02 / p / Wstęp wolny

Wystawa prac artystów Domu Aukcyjnego Art in House, połączona z dwiema aukcjami oraz warsztatami malarskimi dla dzieci. Zaprezentujemy prace autorów z różnych środowisk artystycznych, których łączy tematyka malarstwa nieprzedstawiającego.

W wystawie udział biorą:
Jacek Malinowski, Joanna Sułek-Malinowska, Marek Ejsmond-Ślusarczyk, Rafał Knop, Ernest Zawada, Rajmund Gałecki, Dilan Abdullah, Stanisław Tomalak, Grzegorz L. Piotrowski i inni związani z Domem Aukcyjnym Art in House.

W PROGRAMIE:

godz. 12.00 – Aukcja artystyczna zabawek. Przedmiotem aukcji będą zabawki rozwijające umiejętności artystyczne dzieci. Cena wywoławcza jednej zabawki – 1 zł. Zysk z aukcji zostanie przeznaczony na cele charytatywne. Do udziału zapraszamy rodziny z dziećmi.

www.artinhouse.pl
10:00 – 21:00

Wystawa fotografii „Limelight”

LOBBY HOTELU SOFITAL WARSAW VICTORIA, UL.KRÓLEWSKA 11
/ veturilo / Wstęp wolny

Słynna galeria sztuki Polka Galerie Paris razem z marką Sofitel zapraszają na podróż kulturalną za sprawą wystawy fotografii „Limelight / Destins d’exception”.

Marka Sofitel, jako globalny ambasador francuskiej elegancji, z dumą włącza się w organizację niezwykłych wydarzeń kulturalnych tworzących łącznik między hotelami Sofitel na całym świecie. Sofitel Warsaw Victoria zaprezentuje historie ludzi, których losy można określić mianem wyjątkowych, goszcząc w swoich progach wystawę „Limelight”.

Tytuł „Limelight” („Światła rampy”) stanowi nawiązanie do kultowego hollywoodzkiego filmu w reżyserii Charliego Chaplina. Wystawa jest zaproszeniem do odkrycia fotografii przedstawiających ludzi przeznaczonych do rzeczy wielkich. Te osoby to m.in.: Mick Jagger, Carla Bruni, John Lennon, Bill Gates, Jeff Koons, Brigitte Bardot oraz Yves Saint Laurent. Bohaterami fotografii są światowej sławy artyści, muzycy, politycy, gwiazdy kina i biznesmeni w różnych ciekawych stylizacjach.

Aby objąć pięć dekad i zilustrować zmiany stylów oraz epok, wystawa „Limelight” przedstawia prace wybranych francuskich i angielskich fotografów reprezentujących trzy pokolenia, a wśród nich: Marca Ribouda, Jeana-Marie Périera, Dereka Hudsona oraz Sébastiena Micke’a. Dzieła te pokazują wiele historii, osobowości oraz uchwyconych chwil.
12:00 – 23:00

Projektanci antropocenu
logo kopernikfestiwal przemiany
CENTRUM NAUKI KOPERNIK,
WYBRZEŻE KOŚCIUSZKOWSKIE 20
/ veturilo / Wstęp wolny

Wystawa projektów z pogranicza nauki, sztuki i nowych technologii, prezentująca możliwe scenariusze przyszłości dotyczące relacji człowieka ze środowiskiem naturalnym. Wystawa jest częścią organizowanego przez Centrum Nauki Kopernik festiwalu Przemiany. Towarzyszyć jej będą panele dyskusyjne prowadzone przez autorów prezentowanych projektów. Tegoroczna impreza odbywa się pod hasłem „Antropocen. Zaprojektuj epokę”.

www.przemiany.kopernik.org.pl
19:00 – 1:00

Zaczarowany Ogród

UL. JAZDÓW 3/17
/ Wstęp wolny

„Wystawa „Odbicia” w Zaczarowanym Ogrodzie
„… i spotkałam ducha w lustrze
trochę mnie wystraszył ale podeszłam bliżej.”*
„Odbicia” to wystawa portretów ludzi niezbyt pięknych ale za to pokazanych w sposób możliwe najbardziej szczery. Podobnie jak miejsce w którym obrazy są prezentowane (drewnianym domku na warszawskim Jazdowie), sportretowane osoby są interesujące w swojej niedoskonałości. Wydarzeniu towarzyszyć będą imprezy muzyczne. Zagrają m.in.:
P I Ą T E K
GODZ. 19:00 – 20:45 Potańcówka z DJ
GODZ. 21:00 – 01:00 Fotoplastikon

S O B O T A
GODZ. 19:00 – 19:45 Pagal Billie
GODZ. 20:00 – 20:45 Adam Frankiewicz
GODZ. 21:00 – 21:45 Adam Frankiewicz + Darek Pietraszewski + Adrian Piasecki
GODZ. 22:00 – 01:00 Justice Beaver

N I E D Z I E L A
Wystawie towarzyszyć będzie ścieżka dźwiękowa skomponowana przez Marcina Dymitra (Emiter).

Wstęp na wystawę i wszystkie koncerty jest bezpłatny

Jazdów – to niezwykle kameralne, małe i pełne zieleni osiedle-kolonia 27 drewnianych fińskich domków, które zostało wzniesione zaraz po zakończeniu II wojny światowej w 1945 roku na tyłach Parku Ujazdowskiego, przy ul. Jazdów. Domki te trafiły do Polski w ramach reparacji wojennych jakie Finlandia musiała świadczyć na rzecz ZSRR. Obecnie część domków jest wykorzystywanych na cele społeczne i kulturalne. Jednym z takich miejsc jest „Zaczarowany Ogród”: przestrzeń stworzona na potrzeby wydarzeń artystycznych. To właśnie tutaj mieści się wystawa.

Helena Wawrzeniuk – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz Politechniki w Mediolanie, autorka licznych instalacji zlokalizowanych w przestrzeni publicznej Warszawy. Helena w swoich pracach łączy projektowanie przestrzeni miejskich ze sztuką. Więcej o jej projektach można znaleźć na stronach: hwstudio.pl oraz fatamorgany.pl

www.facebook.com/ZaczarowanyOgr

  • Kluby i restauracje:

07:00 PM – 6:00 AM

Rockside 99
rock side 99
25/99 Racławicka St.
/Free admission / With w & m 20% off for drinks at the bar

ROCK METAL NIGHT by QUBIK, czyli Impreza na Pełnej Q
Zapraszamy na kolejną metal-rockową, pełną wrażeń noc do naszego klubu.W programie pobudzająca dawka muzyki ciężkiej: nu-metal, alternatywny rock/metal, metal industrialny, trochę klasyki hard & heavy, trochę core’u oraz tradycyjna szczypta elektroniki. Poza tym przytulne wnętrza klubu, atrakcyjne ceny w barze oraz ciepła atmosfera swojskości.
https://www.facebook.com/rockside99
15:00 – 6:00

Regeneracja
regeneracja
UL. PUŁAWSKA 61
/ Wstęp wolny / Z w i m 10% zniżki na napoje w barze

WEEKEND WARSZAWSKI W REGENERACJI
godz. 15.00 – Sen o Warszawie – warsztaty dla dzieci w ramach projektu ArtTektura. Budujemy Warszawę taką, jaką jest i jaką chcemy ją widzieć, korzystając z kartonów i materiałów recyklingowych.
godz. 20.00 – Występ Grupy Teatralnej Warszawiaki – koncert Potańcówka warszawska – zagra Jakub Kozak
godz. 22.00–6.00 – DJ Kozak
www.facebook.com/regeneracja.klub.warszawa
10:00 – 22:00

Ekspres Powiśle
expres powisle
UL. PPRZEMYSŁOWA 31/33
/ Wstęp wolny / Z w i m 50% zniżki na kawę

KAWA DLA WARSZAWY
Lokalna kawiarnia zaprasza wszystkich mieszkańców na dobrą kawę. Na stojąco – przy barze z fragmentów Elektrowni Powiśle, na siedząco – w ogródku kawiarnianym pod gwiazdami, lub na wynos, na dalszą drogę podczas „Warszawa jest trendy”.

www.facebook.com/eksprespowisle
12:00 – 24:00

Dos Tacos
dostacos
UL. JASNA 22
/ Wstęp wolny / Z w i m 10% zniżki

Zapraszamy na pyszną meksykańską kuchnię!

www.dostacos.pl
12:00 – 24:00

Dinner in the Sky
dinner in the sky
PL. DEFILAD 1 WZDŁUŹ UL. MARSZAŁKOWSKIEJ
/ p/ Z w i m 20% zniżki
Rezerwacje przyjmuje Katarzyna Podsiedlik, tel. 720-05-05-05,
e-mail: dits@free-time.pl
Możliwe również rezerwacje grupowe w formule B2B
By skorzystać z atrakcji, trzeba mieć minimum 150 cm wzrostu.
Jednorazowo na platformie zasiadają 22 osoby.

Dinner in the Sky to podniebna restauracja, w której goście zasiadają przy specjalnym stole, który za pomocą dźwigu podnoszony jest na wysokość 50 m nad ziemię. Na platformie szefowie kuchni przygotowują swoje najlepsze dania, które dosłownie wzniosą gości na „wyższy poziom smaku”.

Każdy zainteresowany „nieziemskimi doznaniami” może skorzystać z przygotowanych na ten okres pakietów:

COFFEE BREAK IN THE SKY
Poczęstunek w postaci filiżanki kawy lub herbaty wraz z delikatnym deserem, serwowany na wysokości 50 m nad ziemią

LUNCH IN THE SKY
Podniebny posiłek, w trakcie którego uczestnikom podane zostaną przystawki kuchni włoskiej wraz z daniem głównym

DINNER IN THE SKY
Gwarantuje najwyższy poziom doznań smakowych, nasi szefowie kuchni zapraszają na pełny, trzydaniowy obiad

COCKTAIL IN THE SKY
Niesamowita podróż w przestworza na wieczorny koktail w chmurach

Szczegółowe informacje na temat pakietów: www.dinnerinthesky.info
12:00 – 3:00

Centrum Zarządzania Światem
centrum zarzadzania swiatem
UL. OKRZEI 26
/ Wstęp wolny

GENO MAŁKOWSKI – WSPóLNE MALOWANIE
Zapraszamy na akcję wspólnego malowania z profesorem Eugeniuszem Małkowskim, który chce się odżegnać od schematu obrazów zamkniętych w wystawienniczych galeriach. Zatrzymaj się na chwilę przed płótnem, umocz pędzel w farbie i zostaw swój znak. Daj się namówić do wspólnego tworzenia.

www.centrumswiata.com
15:00 – 6:00

Progresja Cafe
Progresja Cafe
FORT WOLA 22
/ ico02 / Wstęp wolny

AMERICAN STYLE SUPER PARTY
American Style Party to cykliczna impreza w klubokawiarni Progresja Cafe. Szykujemy dla Was masę niespodzianek i rozmaite atrakcje do białego rana! Zabawę rozpoczynamy od występu Marching Band, następnie posilimy się przy grillu. W menu będą hamburgery, kukurydza, hot dogi, żeberka i z pewnością coś dla gości vege.

Godz. 19.00
Konkurs na jedzenie hot dogów na czas.
Dla najmłodszych, z Progresja Music Zone, przygotowaliśmy skarby ukryte w kopalni złota znajdującej się w tajemniczym miejscu.

Godz. 20.00
Pokazy tańca i pokazy sportowe

Do godz. 6.00
Grać będą Carlos the Mixmaster i niejaki Pan Truścin.

www.progresja.com
20:00 – 6:00

Warszawa Powiśle
warszawa powisle
UL. KRUCZKOWSKIEGO 3B
/ Wstęp wolny

WIECZóR Z FLIRTINI
Zapraszamy na projekt Flirtini, który jest tworzony przez dwóch przyjaciół – Menta XXL i Jedynaka. DJ -e tworzą niepowtarzalny cykl imprez bijący rekordy popularności.

www.warszawapowisle.pl
21:00 – 6:00

Klubokawiarnia Kicia Kocia
Klubokawiarnia Kicia Kocia
AL. STANÓW ZJEDNOCZONYCH 68
/ Wstęp wolny / Z w i m 15% zniżki na napoje w barze

NIE TYLKO ROCK… PARTY…
Potańcówka przy miksie popowych i rockowych przebojów lat 80. Zachęcamy do przebierania się w stroje z epoki. Załóżmy spodnie rurki, krawaty śledzie, postawmy włosy na sztorc à la Limahl i bawmy się do rana. Oprawę muzyczną i świetlną przygotuje DJ Samo Szkło.
www.facebook.pl/KlubKiciaKocia
22:00 – 6:00

Klubokawiarnia Kurort
klubokawiarnia kurort
BULWAR FLOTYLLI WIŚLANEJ, PRZY PŁYCIE DESANTU CZERNIAKOWSKIEGO
/ Wstęp wolny / Z w i m 15% zniżki na napoje w barze

WYSTĘPY DJ-skie
Zapraszamy na super imprezy z super DJ -ami!

www.facebook.pl/kurortnadwisla
22:00 – 6:00

Równonoc
rownonoc
UL. CHMIELNA 5/1
/ Wstęp wolny / Z w i m 15% zniżki na napoje bezalkoholowe oraz jedzenie

DYSKOTEKA PANA KRZAKA
Jeśli Noc Kultury to w RównoNocy! Wspaniałą atmosferę zapewni wesoła i przyjazna ekipa barmańska za pomocą dobrych drinków i wielu rodzajów piwa. Dźwięki, rytmy i piosenki zaprezentuje współzałożyciel stołecznego Zjednoczenia Sound System,
nieobliczalny, niepoliczalny i wszechstronny DJ Krzaku.
Spodziewaj się niespodziewanego!

www.rownonoc.com
22:00 – 6:00

Klubokawiarnia Chmury
chmury
UL. 11 LISTOPADA 22
/ Wstęp wolny

BURSZTYNEK I KASZTANEK SĄ TRENDI
Najbardziej warszawski kolektyw w Warszawie zaprasza na najlepszą zabawę w mieście. Piwo, punk rock i zabawa do rana, czego więcej chcieć? Ponieważ wstęp jest wolny, nie przyjmujemy żadnych usprawiedliwień nieobecności!

www.facebook.com/kawiarniachmury
22:00 – 6:00

Niedorzeczni
niedorzeczni
UL. WIOŚLARSKA 12
/ Wstęp wolny

TWERK’OUT TRAP’IN
Twerk’out i Trap’in to muzyczno-taneczna uczta dla koneserów. To nie tylko najlepsze bity i świeża selekcja muzyki, ale przede wszystkim pokazy gorących tancerek Twerk i przegrube melanże.

www.facebook.com/niedorzeczni
9:00 – 22:00

Bistro Renoma Caffee
bistro caffee
UL. LIPOWA 7A
/ Wstęp wolny / Z w i m 50% zniżki

Jesteśmy jedyną w Warszawie restauracją bezglutenową. W naszej ofercie znajdziecie pyszne śniadania, ryby i owoce morza, makarony bezglutenowe, steki oraz dania sezonowe. Przyjdź, sprawdź i daj się zaskoczyć! Pysznym, zdrowym i bezglutenowym!
www.bistrorenoma.pl
12:00 – 23:00

Bątą
bata
UL. ŻURAWIA 32/34
/ Wstęp wolny / Z w i m 15% zniżki

Bątą to dobry czas, wielkomiejskie jedzenie i wielkomiejskie picie.
Organiczno-hedonistyczna kuchnia i podejście do życia.
Wszystko w dobrym tonie.
www.jedzenie-picie.pl
13:00 – 23:00

Soto Sushi
soto sushi
DWA ADRESY W WARSZAWIE
/ Wstęp wolny / Z w i m 15% zniżki

URSYNóW
al. KEN 84
Serdecznie zapraszamy do Soto Sushi! Przekonajcie się, dlaczego uważamy, że jesteśmy pierwszą restauracją z prawdziwego zdarzenia na warszawskim Ursynowie.

ŚRóDMIEŚCIE
ul. Wilcza 26
Nasza druga restauracja w Warszawie. Znajdziecie tu tradycyjne sushi oraz połączenie ciepłej kuchni tajskiej z japońską.
www.sotosushi.pl
12:00 – 21:00

Restauracja Veg Deli
veg deli
UL. RADNA 14
/ Wstęp wolny / Z w i m 15% zniżki

Zapraszamy na pyszne dania restauracji Veg Deli.
www.facebook.com/vegdeli
12:00 – 23:00

Waniliowa
waniliowa
AL. REYMONTA 15
/ Wstęp wolny / Z w i m 20% zniżki

Zapraszamy do Waniliowej – kulinarnej perełki na Bielanach.
www.waniliowa.pl
15:00 – 6:00

Boogaloo Beach Bar
boogaloo beach bar
WYBRZEŻE GDYŃSKIE 2
/ Wstęp wolny

godz. 22.00–6.00
MYSTIC NIGHTS BY DESPERADOS
Będziemy łamać muzyczne stereotypy i utarte standardy. Będziemy celebrować miejski, imprezowy styl życia i szaleć przez całą noc. Do białego rana. Będziemy łączyć ludzi poszukujących własnej drogi, chcących przeżywać więcej i mocniej.
Importujemy kultowe brzmienia z Berlina, Moskwy – z całego świata. Miksujemy z dźwiękami radości i pogody ducha prosto z Jamajki i Bali. Rozkręcamy noc pełną szaleńczej zabawy.
www.boogaloobar.pl
12:00 – 24:00

Flambéeria – tarte flambée & bar
flambeeria
UL. HOŻA 61 (WEJŚCIE OD UL. E. PLATER)
/ Wstęp wolny / Z w do dowolnie wybranej tarty serwujemy kieliszek wina musującego Glera gratis

Flambéeria to pierwsze w Polsce miejsce specjalizujące się w alzackim klasyku – tarte flambée.
www.flambeeria.pl
OD 12:00

Sezon Strefa Wolnych Myśli
sezon logo 01
BULWAR FLOTYLLI WIŚLANEJ, PŁYTA DESANTU CZERNIAKOWSKIEGO
/ Wstęp wolny

GODZ. 12.00 – 14.00
SEZON FOR KIDS, WARSZTATY DLA DZIECI NAD WISŁĄ
Sezon promuje warsztaty dla najmłodszych. Zapraszamy wszystkie kreatywne Dzieciaki i ich rodziców. Dzieci świetnie się bawią pod okiem animatorów z Mysich Harców a rodzice mają pełen chillout w słońcu.

GODZ. 16.00 – 21.00
CARRERA HOUSE, LETNI SEZON
Sobota przyniesie nam kolejną odsłonę Carrera Hours letni Sezon. W godzinach 16:00-21:00 Sezon zamieni się w letnie miasteczko z niespodziankami i wszystko dzięki współpracy z marką carrera Okulary.

GODZ. 21.00 – 6.00
PANOWIE Z TWARDEJ
Panowie z Twardej. Kuriozalni, ekscentryczni, jedyni, niepowtarzalni, piękni i młodzi. Zbyszek Draska i Feliks Petarda, to sprawdzona imprezowa marka, która porwie Was zarówno do tańca, jak i do spędzania kreatywnie czasu.

www.facebook.com/SezonWisla
OD 12:30

Wolne Chwile
wolne chwile
WYBRZEŻE GDYŃSKIE 2
/ Wstęp wolny

GODZ. 12.30 – 14.30
RODZINNE WOLNE CHWILE, WARSZTATY DLA DZIECI Z MYSIMI HARCAMI
Zapraszamy wszystkie kreatywne Dzieciaki i ich rodziców. Dzieci świetnie się bawią pod okiem animatorów z Mysich Harców a rodzice mają pełen chillout w słońcu.

GODZ. 21.00 – 6.00
DJ A SCORE
Dj A.Score od dzieciństwa mieszkaniec miasta stołecznego Warszawy. Producent, didżej, emitent, dostawca…. Regularnie pojawiał się na antenie Czwórki i Kampusa, prezentując swoje mixy.

Zniżki na Kartę Warszawiaka – info na miejscu

www.facebook.com/wolnechwileklub
20:30 – 22:00

Dziki Lokator
dziki lokator
UL. MIĘDZYNARODOWA 67, Muszla Koncertowa w Parku Skaryszewskim
/ Wstęp wolny

GODZ. 12.30 – 14.30
KLIMATYCZNY WIECZÓR W DZIKIM LOKATORZE
Zapraszamy na koncert z nowym autorskim materiałem Jagody Kret i Miłosza Olenieckiego, oczywiście w klimacie chillout.

Zniżki na Kartę Warszawiaka – info na miejscu

www.facebook.com/dzikilokator
11:00 – 13:00

Puzzle
logo puzzle
BULWAR JANA KARSKIEGO
/ Wstęp wolny

LALA-BAJKA, WARSZTATY TEATRALNO-PLASTYCZNE DLA DZIECI
Obudźmy wyobraźnię i pobawmy się w teatr! Wyruszamy w poszukiwaniu przygód w świecie utkanym z marzeń i fantazji wcielając się w role wybranych bohaterów. Razem odkrywajmy i twórzmy! Te warsztaty to wyjątkowa okazja by rozwijając twórczy potencjał i zdolności manualne dziecka. Podczas proponowanych zabaw uczestnicy zapoznają się z elementami technik charakterystycznych dla teatru ruchu i pantomimy, ale przede wszystkim stworzą własne lalki teatralne i spróbują swych sił w ich animacji.

Zniżki na Kartę Warszawiaka – info na miejscu

www.facebook.com/puzzlewisla
20:30 – 22:30

Trzy Kolory
trzy kolory
UL. CZERSKA 14
/ Wstęp wolny

TRZY KOLORY W CAŁKOWICIE NOWEJ ODSŁONIE – DEGUSTACJA NOWEGO MENU I KONCERT ANI KARWAN
Po krótkim remoncie i intensywnej pracy „Kuchni” zapraszamy na otwarcie Trzech Kolorów w nowej odsłonie 🙂 

Przy muzyce na żywo płynącej wprost od Ani Karwan, Grzecha Piotrowskiego i Sebastiana Wypycha, będziecie mogli skosztować potraw z nowego jesiennego menu przygotowanego przez samego Szefa Kuchni Pawła Zająca 🙂 
A oprócz degustacji dań będziemy serwować znakomite trunki, więc wpadajcie, aby rozkoszować się dźwiękiem i smakiem w całkowicie nowej przestrzeni Trzech Kolorów.

Zniżki na Kartę Warszawiaka – info na miejscu

www.facebook.com/restauracjatrzykolory

 

Tutaj znajdziecie info o pierwszym dniu festiwalu: http://ogarniety.pl/warszawa-jest-trendy-50-imprez-przez-50-godzin-dzien-1/

HK
Latest posts by HK (see all)

Komentarze