Warszawski Dzień Różnorodności

Warszawski Dzień Różnorodności

Jesteście ciekawi, jak żyją inni ludzie? Chcecie poznać i zrozumieć różne style życia, poglądy i zwyczaje? Dowiedzieć się, co podoba się cudzoziemcom/kom w Warszawie, a z jakimi trudnościami spotykają się starsze osoby? Przyjdźcie na Warszawski Dzień Różnorodności!

W sobotę 23 maja plac Konstytucji stanie się miejscem otwartym dla wszystkich; miejscem spotkania warszawiaków i warszawianek. Zabierzcie swoich znajomych, przyjaciół, bliskich i rodziny, by posłuchać niezwykłych historii opowiadanych przez równie niezwykłych ludzi, których każdego dnia mijacie w metrze, tramwaju czy na ulicy.

Na gości Warszawskiego Dnia Różnorodności czekają liczne atrakcje.

– Warsztaty artystyczne, muzyczne i… architektoniczne prowadzone przez organizacje pozarządowe. To punkt obowiązkowy dla fanów i fanek rękodzieła, zdobnictwa etnicznego, a także kultury i pieśni żydowskich.

– Gry i zabawy, podczas których dzieci dowiedzą się więcej o innych kulturach, przekonają się, że nie tylko chłopcy grają w piłkę nożną, oraz poćwiczą żonglerkę wraz z graczami Etnoligi.

– Aktywności dla starszych mieszkańców i mieszkanek Warszawy, którzy znajdą inspirację do kreatywnego spędzania czasu oraz okazję, by porozmawiać z podróżnikami, którzy ruszyli w świat już na emeryturze.

– Warsztaty dla przyszłych mam: metody wiązania chusty do noszenia dzieci czy masaż Shantala to tylko przykładowe atrakcje.

– Żywa Biblioteka, podczas której będzie można porozmawiać z niezwykłymi ludźmi, poznać ich historie i spojrzenie na świat.

– W czasie wydarzenia zaprezentują się również organizacje na co dzień zajmujące się wspieraniem osób o odmiennego pochodzenia etnicznego i narodowościowego, w różnym wieku, reprezentujących różne orientacje seksualne, przekonania religijne, a także niepełnosprawności.

Program:

10:00-11:15 Fundacja Nasz Wybór organizuje warsztaty architektoniczne pozwalające zapoznać się z wystrojem tradycyjnego ukraińskiego domu.
11:30-13:15 Otwarta Rzeczpospolita przeprowadzi warsztaty dla dzieci „O tolerancji z najmłodszymi”
13:30-15:00 Chór Clil organizuje warsztaty piosenki żydowskiej
15:00-16:45 United Way organizuje malowanie toreb, konkurs, happening artystyczny, wystawę obrazów osób niepełnosprawnych, laureatów konkursu „Świat Nikiforów”
17:00-18:30 Bez!miar wyświetli film i przeprowadzi dyskusja o asekualizmie
18:45-20:00 Teraz Senior zorganizuje pokaz zdjęć ze swoich wypraw oraz dyskusję panelową z uczestnikami wypraw (4-5 osób) ze slajdami.

Dwa spośród wydarzeń edukacyjnych, które odbywają się w czasie Warszawskiego Dnia Różnorodności wymagają zapisów. Są to organizowane przez Otwartą Rzeczpospolitą/Africa Remix warsztaty „O tolerancji z najmłodszymi” oraz organizowane przez United Way warsztaty artystyczne. Zapisy na pierwsze z nich są możliwe poprzez adres maliowy damian.wutke@poczta.onet.eu, na drugie natomiast poprzez adres l.kraskiewicz@unitedway.pl.

23 maja, godz 10:00 – 23:00
pl. Konstytucji
Wstęp wolny!

Grzybu

Komentarze