Warszawski Weekend Książki Niedorosłej

Warszawski Weekend Książki Niedorosłej

Warszawski Kolektyw Księgarzy Kameralnych znowu w akcji! 20 listopada obchodzimy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Wierzymy, że poza niezbywalnymi prawami do wolności, nietykalności i miłości dzieci mają też prawo do czytania książek.

W przedostatni weekend listopada zajmiemy się więc książką niedorosłą. W 15 księgarniach w Warszawie odbędą się spotkania, warsztaty, wykłady dla rodziców, koncerty, wystawy i czytania. Wszystko po to, by pokazać jak ważna jest literatura w życiu młodszych dorosłych. Patronat merytoryczny nad działaniem objęła Polska Sekcja IBBY/Polish Section of IBBY.

WYDARZENIA W RAMACH WEEKENDU:

☛ PIĄTEK 18 LISTOPADA

18.00 Kluboksięgarnia Radio Telewizja Anna Karczewska i Iga Zakrzewska – Morawek porozmawiają o książce „Świat według Żunia” czyli o książce niedorosłej w świecie osoby niskorosłej.

☛ SOBOTA 19 LISTOPADA

Cały dzień w Tarabuk: „Cuda wianki – wystawa ilustracji Marianny Oklejak nagrodzonej przez PS IBBY w konkursie na najpiękniejszą książkę roku 2015
11.00 Jak Wam się podoba / Sklep z książkami „Laureaci Bologna Ragazzi Award. Wykład dla dorosłych” czytelników
11.00 Kluboksięgarnia Radio Telewizja „Robimy książkę” warsztaty dla dzieci w wieku od 5 do 10 lat.
11.30 Badet kluboksięgarnia dziecięca. „Bozie: poznajemy religie”
12.00 Księgarnia Dwie Siostry „Elementarz pierwsza klasa – warsztaty plastyczne z Darią Solak.”
12.00 Bagatela na pięterku. Spotkanie z poetą Jakubem T. Wolskim autorem książki „Bajki dla Zuzi i Gajki.”
13.00 Tarabuk w Teatrze Lalka. „Pięć Sprytnych Kun” Justyny Bednarek. Mariola Mindak z Fundacji Tarabuk wtajemniczy dzieci w przygodę Kuny Purchawki i razem z nimi przyrządzi sałatkę Patrycji.
14.00 Spotkanie z twórczyniami książki – przewodnika po Warszawie dla dzieci „Warszawa/ Warsaw”
15.30 „Zacheta” Ksiegarnia Artystyczna/”Zacheta” Art Bookshop „Jak zachęcić dzieci do czytania i samemu się przy tym świetnie bawić?”

☛ NIEDZIELA 20 LISTOPADA

11.00 Jak Wam się podoba / Sklep z książkami „Co wyskoczy z książki. Warsztaty pop-upów”
12.00 MiTo. „Kobiety i mężczyźni. Dziecięca debata filozoficzna.”
12.30 Tarabuk. Warsztaty twórcze z autorką książki „Cuda wianki” Marianną Oklejak. Dzieci od lat 4. Obowiązują zapisy.
13.00 Bagatela na Pięterku. Pan Poeta czyta dzieciom.
15.00 Wilabuki. Spotkanie z przedstawicielami Polskiej Sekcji IBBY dotyczące współczesnych konkursów książki dla dzieci i młodzieży i nagrodzonych i wyróżnionych książek dla dzieci w Polsce. Co warto wyłowić z konkursu? Z możliwością obejrzenia nagrodzonych książek, porozmawiania o tym, jak z nich korzystać w czytaniu z dzieckiem (książki obrazowe).
17.00 Badet Ursynów. Spotkanie z Yvette Żółtowską-Darską autorką książki „Neymar. Chłopak, który urodził się, by grać w piłkę”.

Przez cały weekend w Księgarnia Dwie Siostry będzie trwała urodzinowa wystawa miniatur młodych polskich ilustratorów związanych z Wyd. Dwie Siostry: Dominiki Czerniak, Joanny Grochockiej, Darii Solak i Adama Wójcickiego. Zachęcamy do podziwiania i kupowania! Na wystawie będzie można także zobaczyć oryginały rysunków holenderskiego mistrza ilustracji Thé Tjong-Khinga.

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze