Warszawskie Dni Kawaleryjskie

Warszawskie Dni Kawaleryjskie

Warszawskie Dni Kawaleryjskie odbędą się w Łazienkach Królewskich w Warszawie już po raz czwarty. Specjalnie dla mieszkańców stolicy, kawalerzyści przygotowali szereg atrakcji. Wystarczy wybrać się na spacer do Łazienek Królewskich w weekend 6/7 maja, by cofnąć się w czasie do lat 30. i poczuć klimat przedwojennej Warszawy.

Szczególnie zapraszamy na:
1 maja g. 14.00 Pokaz wyszkolenia kawalerii
5 maja g. 21.00 Kino letnie w Amfiteatrze – film „Śluby ułańskie”
6 maja g. 10-15 Spotkania historyczne we współpracy z Instytutem Historycznym UW
6 maja g.14.30 Pokaz wyszkolenia kawalerii ochotniczej (konno) oraz kawalerii zmechanizowanej (Giżycka Brygada Zmechanizowana)
6 maja g. 16.30 Uroczystości na Tarasie Pałacu na Wyspie poprzedzone pokazem musztry i zakończone koncertem orkiestry WP

W sobotę 6 maja w Łazienkach Królewskich zostaną rozegrane najbardziej widowiskowe konkurencje Eliminacji Mistrzostw Polski Militari, czyli władanie bronią białą – lancą i szablą. Specjalnie na tę okazję zawodnicy z całej Polski przyjeżdżają do Warszawy, by móc wystartować w miejscu historycznego hipodromu.
Punktem kulminacyjnym obchodów trzynastego już święta pułkowego będzie pokaz galowy, który Szwadron Toporzysko w barwach Pułku 3 Strzelców Konnych zaprezentuje w Łazienkach Królewskich w sobotę 6 maja o godzinie 14:30. Następnie goście będą mieli okazję obejrzeć pokaz 1 Batalionu Zmechanizowanego Szwoleżerów Mazowieckich z Orzysza.

O 16:30 na Tarasie Pałacu na Wyspie odbędzie się uroczysty apel wraz z ceremonią wręczenia sztandaru dla 1 Batalionu Zmechanizowanego. Apel poprzedzi pokaz musztry w wykonaniu Szwoleżerów z Orzysza, a zakończy koncert Orkiestry Reprezentacyjnej WP.

Dzień zakończą uroczysty capstrzyk wraz z apelem poległych, który odbędzie się na dziedzińcu Klasztoru OO. Bernardynów ul. Czerniakowska 2/4 i uroczysty raut z okazji Święta Pułkowego.

Niedzielę 7 maja szwoleżerowie rozpoczną od mszy świętej w Katedrze Polowej WP przy ulicy Długiej w Warszawie. Już od g. 13:00 na Hipodromie Łazienek Królewskich rozgrywana będzie ostatnia konkurencja – skoki przez przeszkody.

Tegoroczne Warszawskie Dni Kawaleryjskie zakończy dekoracja zwycięzców w Eliminacji Mistrzostw Polski Militari, która rozpocznie się na hipodromie w Łazienkach o godzinie 16:00.

Grzybu

Komentarze