Warszawskie Dni Seniora 2018

Warszawskie święto seniorów organizowane jest co roku na przełomie września i października z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych, który świętujemy pierwszego października. To szczególny moment mobilizacji i działania różnego typu podmiotów z sektora publicznego, prywatnego i pozarządowego na rzecz warszawskich seniorów.

W 1990 roku Zgromadzenie Ogólne ONZ ustanowiło dzień 1 października – Międzynarodowym Dniem Osób Starszych – tej okazji, już po raz szósty, będziemy obchodzić w naszym mieście Warszawskie Dni Seniora. Wydarzenia, dedykowane seniorom rozpoczną się 22 września imprezą w Parku im. Józefa Polińskiego, a zakończą 1 października obradami Obywatelskiego Parlamentu Seniorów w Muzeum Polin. A w przeddzień tego wydarzenia, tradycyjnie, w Ogrodzie Saskim – Jarmark Kreatywności.

Koniec września będzie dobrym czasem – spotkań z ciekawymi ludźmi, odkrywania nowych pasji, uczestnictwa w interesujących wydarzeniach kulturalnych. Każdy znajdzie dla siebie coś, co go zaciekawi. Kilkaset propozycji atrakcyjnego spędzenia czasu powinno spełnić najróżnorodniejsze oczekiwania.

Duże zainteresowanie Warszawskimi Dniami Seniora w minionych latach pozwoliło nam lepiej poznać potrzeby stołecznych seniorów. Dzięki temu instytucje, organizacje pozarządowe oraz firmy, które włączyły się w organizację tegorocznej edycji, przygotowały jeszcze ciekawszą ofertę.

Zapraszamy do udziału w kolejnych Warszawskich Dniach Seniora prosząc jednocześnie o pomoc w upowszechnieniu programu wydarzeń, które są przed nami. 

Grzybu

Komentarze