Warsztaty filmowe IX Praskiego Festiwalu Filmów Młodzieżowych

Warsztaty filmowe IX Praskiego Festiwalu Filmów Młodzieżowych

Ekipa Praskiego Festiwalu Filmów Młodzieżowych zorganizowała genialne warsztaty filmowe! Prelegenci odpowiedzą na każde z Twoich pytań, rozwieją wątpliwości, zabawią dobrym żartem, a przede wszystkim odkryją przed Tobą tajemnice sztuki filmowej.

Zapraszamy każdego kto jest zdeterminowany do działania lub dopiero szuka motywacji. Chcemy doprowadzić do spotkania osób o podobnych marzeniach i problemach. Wspólnie pogłębimy pasje i zaprezentujemy talenty! Ludzi gotowych na zawarcie nowych znajomości i zdobycie (lub rozwijanie) ciekawych umiejętności.
Na bezpłatne warsztaty może przyjść każdy, niezależnie od wieku, płci, miejsca zamieszkania i statusu majątkowego. W sposób szczególny zapraszamy do młodzież biorącą udział w różnorodnych konkursach filmowych, która chciałaby zdobyć informacje niezbędne do szkolenia własnego warsztatu filmowego.
Pamiętaj wygrywa tylko ten, kto ma jasno określony cel i nieodparte pragnienie, aby go osiągnąć!
Najlepszy czas na działanie jest teraz!

Harmonogram warsztatów IX PFFM:

Tytuł warsztatu: Młodzi w filmie
Kiedy: 22 marca (wtorek), godz. 17.00
Gdzie: Praska Światoteka ul. Szwedzka lok. 82 (róg Stalowej)
Prowadzący: Anna Tatarska
Czy dzisiejsi nastolatkowie mają dostęp do filmów, które opowiadają o nich? Czy gdy oglądają filmy, widzą siebie samych na ekranie, czy poznają bohaterów i historie z którymi potrafią się utożsamić? Czy historie, które wydają im się bliskie muszą pochodzić z tego samego kręgu kulturowego, czy można znaleźć bratnią duszę w filmie z drugiego końca świata? Wreszcie, czy możliwość identyfikacji z bohaterem filmowym jest dla nich ważna – czy film inspiruje?

Tytuł warsztatu: Film dokumentalny – świat rzeczywisty, czy przedstawiony?
Kiedy: 23 marca (środa), godz. 10.00
Gdzie: Kino Praha ul. Jagiellońska 26
Prowadzący: Dorota Chrobak (Akademia Dokumentalna)
Celem warsztatów jest rozbudzenie i ukierunkowanie zainteresowania filmami dokumentalnymi, a przede wszystkim udostępnienie odpowiednich narzędzi do ich krytycznej analizy i świadomego wykorzystywania w pracy naukowej i zawodowej. Podczas warsztatów podejmiemy refleksję nad funkcją filmu dokumentalnego jako narzędzia do badań historycznych i społecznych oraz postawimy pytania o odpowiedzialność i zaangażowanie twórcy, o obiektywizm bądź subiektywizm perspektyw, o kategorię prawdy, o możliwość i sposoby pracy z materiałami archiwalnymi i wreszcie o oczekiwania i wymagania, jakie przed widzem stawia współczesne kino dokumentalne. Zwrócimy też uwagę na różnorodność form wypowiedzi, zabiegów stylistycznych i estetycznych oraz rozwiązań formalnych stosowanych przez twórców.

Tytuł warsztatu: Kulturalna Krytyka
Kiedy: 23 marca (środa), godz. 11.30
Gdzie: Kino Praha ul. Jagiellońska 26
Prowadzący: Piotr Szygalski i Andrzej Rossa
Wojna i pokój. Filmowiec wśród dziennikarzy, dziennikarz wśród filmowców – możliwości, zagrożenia, konieczności, konteksty. Anegdoty, żarty, sympatie, antypatie, spory, namiętności.

Tytuł warsztatu: Młodzi twórcy na świecie
Kiedy: 23 marca (środa), godz. 12:30
Gdzie: Kino Praha ul. Jagiellońska 26
Prowadzący: Anna Tatarska
Jak radzą sobie młodzi twórcy w różnych zakątkach świata? Gdzie zgłosić film, jak sprzedać pomysł, jak zdobyć pieniądze? Kto potrafi okazać się dobrą wróżką? O rozmaitych pomysłach i patentach na rozwijanie filmowej kariery wśród filmowców, którzy dziś odnoszą sukces w branży opowie Anna Tatarska.

Tytuł warsztatu: Prawa autorskie
Kiedy: 23 marca (środa), godz. 13:30
Gdzie: Kino Praha ul. Jagiellońska 26
Prowadzący: Fundacja Legalna Kultura
Warsztaty Legalnej Kultury to kompendium wiedzy na temat praw autorskich i legalnych źródeł, o których każdy młody filmowiec wiedzieć powinien. Spotkanie będzie składało się z 2 części
Część I:
1. Działania Fundacji i strony www.
2. Zapoznanie z wiedzą na temat bogactwa Bazy Legalnych Źródeł.
3. Jak sprawnie odróżnić źródła legalne od nielegalnych.
4. Prezentacja ciekawych stronach internetowych oraz materiałów pomocnych w nauce.
5. Prezentacja działu prawnego, gdzie każdy może bezpłatnie zadać prawnikowi pytanie związane z prawem autorskim oraz na Przewodnika po prawie autorskim.
Część II:
1. Przybliżenie najważniejszych pojęć dotyczących ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
2. Odpowiedzi na pytania uczestników warsztatów.

Tytuł warsztatu: Proces preprodukcji filmu reklamowego
Kiedy: 23 marca (środa), godz. 15:00
Gdzie: Kino Praha ul. Jagiellońska 26
Prowadzący: Artur Waczko
Znaczenie pomysłu oraz jego konstrukcji w procesie komunikacji. Wpływ założeń strategicznych i kreatywnych na scenariusz filmu reklamowego. Różnice pomiędzy procesem przygotowania filmu reklamowego i fabularnego.

praski festiwal

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze