Weekend modowy i dizajnerski 2-3 grudnia 2017

Weekend modowy i dizajnerski 2-3 grudnia 2017
fot. um.warszawa.pl

W grudniu stolica gościć będzie największe niezależne targi mody i designu, na których zaprezentują się lokalne marki odzieżowe i wnętrzarskie. Pojawią się też specjalne oferty na prezenty z akcentem warszawskim oraz ulgi dla posiadaczy Karty warszawiaka.

– Okres przedświąteczny to jedyny tak intensywny moment w roku, kiedy można zapoznać się, również osobiście, z interesującymi przedsiębiorcami z branż kreatywnych. Miasto aktywnie włącza się w projekty, które wyznaczają kreatywne trendy w polskim projektowaniu – mówi Michał Olszewski, zastępca Prezydent m.st. Warszawy.

Podczas najbliższego weekendu, 2-3 grudnia w stolicy odbędą się równolegle dwa wydarzenia, Targi HUSH na PGE Narodowym oraz Targi Rzeczy Ładnych przy pl. Trzech Krzyży. Na obie imprezy obowiązuje jeden bilet i dodatkowo 50 proc. zniżka na przejazd pomiędzy wydarzeniami samochodami mytaxi.
Kolejna edycja HUSH Warsaw to m.in. tradycyjnie oryginalność, sporo nowych konceptów, dobra lektura i prezentacje projektantów współpracujących z m.st. Warszawa.

Nasi projektanci
Miasto, które od kilku lat konsekwentnie wspiera biznesy kreatywne, na HUSHu zaprezentuje obiekty wyłonione w konkursach, wykorzystywane do promocji stolicy na międzynarodowych targach inwestycyjnych i turystycznych. Wśród nich znajdą się m.in. perfumy od Mo 61, szale, krawaty, apaszki, poszetki z domu mody Herse, obiekty upcyklingowe z REC.ON, wykonane z materiałów pochodzących ze zużytych części samochodowych. Pokażą się również Est by Es – marka założona w 2009 roku przez Gosię Sobiczewską, idealna dla osób lubiących nonszalancki styl i wygodę, Niebagatela (drewniane oprawki do okularów), Look At Me z kolekcją talerzy dekoracyjnych ilustratorki Magdy Pilaczyńskiej i t-city, które produkuje koszulki tworzone z myślą o miłośniczkach i miłośnikach miast. Wśród warszawskich motywów mają m.in. Kamienne Schodki, arkadę mostu Poniatowskiego i secesyjną Marszałkowską. Ponadto Warsaw Slow Design zaprezentuje słynne podkładki z wzorami warszawskich posadzek ceramicznych z kamienic przy Pięknej, Pańskiej, Szpitalnej. Na stoisku miasta część ekspozycji będą tworzyć prace wykonane podczas programów edukacyjnych Muzeum Warszawskiej Pragi „Projektowanie oparte na rzemiośle” (mokasyny Eweliny Czaplickiej-Ruduchy, espadryle ze skóry roślinnej Marka Głogowskiego, rodzina butów uniwersalnych Elizy Chojnackiej i Gabrieli Szałańskiej).

Pierwszy weekend grudnia to również dziesiąta edycja Targów Rzeczy Ładnych, która odbędzie się w budynku Ethos (pl. Trzech Krzyży 10/14). Podczas wydarzenia zaprezentuje się ponad 200 marek i projektantów, w tym aż 50 debiutantów. Targom towarzyszyć będzie szereg imprez dodatkowych, atrakcje dla dzieci, aukcja charytatywna oraz cztery czasowe wystawy, które oglądać będzie można również po zakończeniu wydarzenia, w tym prezentację laureatów trzeciej edycji Nagrody Architektonicznej Prezydenta m.st. Warszawy.
W sobotę, 2 grudnia swoje podwoje otworzy Dom Braci Jabłkowskich goszczący Grand Bazar, czyli cykliczne targi mody z Polski i zagranicy. Odwiedzający będą mogli zakupić ubrania od ponad 150 projektantów, a do tego przebierać w dodatkach, biżuterii, kosmetykach oraz akcesoriach wypełniających 3 poziomy zabytkowej przestrzeni domu towarowego przy Brackiej.

Dwa tygodnie później
W weekend, 16-17 grudnia to samo miejsce, Dom Braci Jabłkowskich stanie się centrum designu. Gwiazdkowa edycja targów Wzory to już dwudzieste wydarzenie skierowane do tych, którzy szukają unikatowych, ręcznie robionych prezentów dla dorosłych i dla dzieci. Na stoisku startupów wystawią się partnerzy stołecznego programu Karta warszawiaka, m.in. HOLDIS ze swoimi stolikami z blatami w kształcie miast, dizajnerskie kubki z motywami miejskimi firmy Hellowawa, puzzle firmy Lokalny czy praliny marki Baton Warszawski. Dostępne będą również inne produkty, nawiązujące dizajnem do historii i współczesności Warszawy. Z Kartą warszawiaka będzie można otrzymać na nie do 30 proc. zniżki.

Podczas trzeciego weekendu w Pałacu Kultury i Nauki, odbędą się targi Mustache Yard Sale. W 26. odsłonie tego wydarzenia udział zapowiedziało prawie 400 wystawców z całej Polski. Mustache to święto mody i designu, ale też okazja do prezentacji gastronomicznych, a wszystko to w rytm muzyki serwowanej przez najlepszych stołecznych d-jów. Uzupełnieniem oferty stoisk z ubraniami i dodatkami będą liczne atrakcje, a wśród nich: zajęcia dla dzieci, spotkania ze stylistami, bezpłatne zabiegi, strefa slow food, muzyka, giełdy płyt, książki i albumy, modowe kino, strefy dla mężczyzn i wiele innych.

Co, gdzie, kiedy
• HUSH Warsaw, PGE Narodowy, 2-3 grudnia, w godz. 11.00-19.00 i 11.00-18.00, wstęp 10 zł – bilety upoważniają również do wejścia na Targi Rzeczy Ładnych
• Targi Rzeczy Ładnych, budynek Ethos, pl. Trzech Krzyży 10/14, 2-3 grudnia, w godz. 11.00-19.00, wstęp 7 zł – bilety upoważniają również do wejścia na HUSH Warsaw
• Grand Bazar, Dom Towarowy Braci Jabłkowskich, ul. Bracka 25, 2 grudnia, 11.00-19.00, wstęp bezpłatny
• Mustache Yard Sale, Pałac Kultury i Nauki, 16-17 grudnia, w godz. 12.00 – 19.00, wstęp bezpłatny
• Wzory, Dom Towarowy Braci Jabłkowskich, ul. Bracka 25, 16-17 grudnia, w godz. 11.00-19.00, wstęp 10 zł (6 zł z aplikacją Going)

Grzybu

Komentarze