Wianki nad Wisłą – utrudnienia na drogach

Zamknięta estakada z ul. Jagiellońskiej na Trasę Toruńską

W sobotę, 20 czerwca odbędzie się wieleka impreza na Podzamczu, Wianki nad Wisłą 2015. Jakie w związku z tym pojawią się urudnienia?

Przede wszystkim na czas imprezy wyłączona z ruchu zostanie Wisłostrada w obydwu kierunkach, pomiędzy ulicą Sanguszki a Mostem Śląsko-Dąbrowskim.

Od soboty 20 czewca, od 18:00 do godz. 4:00 w niedzielę, zamkniete będą obydwie jezdnie ul. Wybrzeże Gdańskie na odcinku od ul. R. Sanguszki do Mostu Śląsko-Dąbrowskiego.

Objazd ulicami: Z. Krasińskiego, gen. W. Andersa, Marszałkowska, Al. Jerozolimskie. Zorganizowane zostaną specjalne miejsca parkingowe. Parkingi zlokalizowane będą na skrajnych dwóch pasach ruchu Wisłostrady (w obu kierunkach) na odcinku od ul. R. Sanguszki do ul. Z. Krasińskiego.

Także zostana wprowadzone zmiany w komunikacji miejskiej:

Po zamknięciu ruchu na Wisłostradzie, od 20 czerwca od godz. 18.00 na trasy objazdowe zostaną skierowane autobusy linii 118 i 185. Po zakończeniu imprezy na ulice wyjadą dodatkowe tramwaje linii 1 (Most Gdański –Annopol i Most Gdański – Banacha), 28 (Most Gdański – Os. Górczewska), 23 (Pl. Bankowy – Nowe Bemowo) i 26 (Pl. Bankowy – Os. Górczewska). Dłużej i częściej będą kursowały tramwaje linii 3 (Gocławek – Annopol). Ponadto w nocy z 20 na 21 czerwca z Dworca Wileńskiego odjadą dodatkowe autobusy linii 509 (w kierunku Nowodworów i Gocławia) oraz 527 (w kierunku Osiedla Derby). Częściej będzie kursowało metro.

HK
Latest posts by HK (see all)

Komentarze