Wieczór Tańca nad Wisłą: Lirycal Jazz – lekcja i praktyka

Wieczór Tańca nad Wisłą: Lirycal Jazz - lekcja i praktyka

Poniedziałkowe wieczory w Pomost 511 dedykowane są tańcowi! Początkujący będą mogli przyjrzeć się technikom tańca, postawić pierwsze kroki, a obserwatorzy będą mogli rozkoszować się widokiem tańczących profesjonalistów. Taniec oczarowuje, Wisła oczarowuje… to są najprzyjemniejsze poniedziałki tego lata!

W poniedziałek 18.07 zapraszamy na LIRYCAL JAZZ prowadzony przez Warszawskie Studio Tańca!

Główna zasada odróżniająca LIRYCAL JAZZ od innych odmian tańca jazzowego, to dominujące w muzyce tonacje molowe, czyli melodie chwytające za serce.

JAZZ – zawdzięcza swoją dynamikę i rytmiczność pochodzeniu. Technika ta w swoich początkach była sposobem spędzania wolnego czasu przez Amerykanów afrykańskiego pochodzenia i przed latami 50-tymi XX wieku głównie przez nich uprawiana. Ten wdzięczny dla sceny muzycznej styl został wypromowany dopiero na fali popularności musicali. Dominuje w nim ruch oparty na izolacjach poszczególnych partii ciała. Jazz jest bardzo silnie związany z muzyką, podkreśla akcenty, bawi się synkopami. Ma obecnie wiele odmian zaczynając od modern-jazz, który do afrykańskich korzeni jazzu dorzuca jeszcze karaibskie wpływy; broadway jazz, który bawi się konwencją wypracowaną na scenach 42. ulicy w Nowym Jorku czy lyrical jazz, który podkreśla jego ekspresyjne walory. Jazz świetnie też funkcjonuje w innych zestawieniach takich jak funky-jazz, latino-jazz dzięki swojej charakterystycznej estetyce. Tancerze jazzowi wyrabiają sobie niezwykłą szybkość w ruchu, umiejętność sprawnego przenoszenia ciężaru ciała, to również mistrzowie pionu, dzięki opanowaniu którego mogą kręcić najtrudniejsze piruety.

Warszawskie Studio Tańca – miejsce, gdzie każdy może rozwijać się tanecznie – zarówno początkujący jak i profesjonaliści. W Studio prowadzone są zajęcia z technik balet klasyczny, barre au sol, modern, jazz, współczesny i inne na poziomie dla początkujących jak i zaawansowanych. Wyznają zasadę, że na naukę tańca nigdy nie jest za późno.

Pomost 511 i Warszawskie Studio Tańca zapraszają!
poniedziałek
zajęcia 19:30 – 20:30

Wstęp wolny!

Po lekcji parkiet jest Wasz, aby poszpanować nowymi umiejętnościami. 🙂

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze