Wielka Zbiórka Książek w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym

Wielka Zbiórka Książek w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym

„Czytanie to najpiękniejsza zabawa jaką ludzkość sobie wymyśliła”  W.Szymborska

W dniach 4-31 maja 2015 roku w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym odbędzie się Wielka Zbiórka Książek, która jest częścią w kampanii społecznej Zaczytani Fundacji Rozwój. 

Zebrane książki zostaną przekazane do warszawskich szpitali dziecięcych, przychodni pediatrycznych i domów dziecka, w których powstaną Biblioteki Małego Pacjenta. Jedną z placówek, do której trafią książki jest Samodzielny Publiczny Dziecięcy Szpital Kliniczny Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego mieszczący się przy ul. Marszałkowskiej i Działdowskiej.

Organizatorzy pragną by dzięki akcji:
każde dziecko, które zostanie przyjęte na oddział dziecięcy otrzymało książkę, którą będzie mogło zabrać do domu
w jak największej ilości szpitali powstawały biblioteki z wartościowymi książkami, dzięki którym dzieci i młodzież będzie mogła oderwać się choć na chwilę od choroby
rozbudzić miłość do czytania i książek

Akcję wspierają: Pierwsza Dama Anna Komorowska, Rzecznik Praw Dziecka, Rzecznik Praw Pacjenta, Business Centre Club, Kulczyk Foundation.

Organizatorzy gorąco zachęcają do przynoszenia książek dla najmłodszych pacjentów do Centrum Biblioteczno – Informacyjnego do pokoju 110 ( I piętro) w godzinach 10-16 od 4 do 31 maja oraz w niedzielę 24 maja do namiotu Biura Informacji i Promocji podczas Pikniku Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

1 – 31 maja

Warszawski Uniwersytet Medyczny Centrum Biblioteczno – Informacyjne, ul. Żwirki i Wigury 63

HK
Latest posts by HK (see all)

Komentarze