Wielki piknik historyczny w Parku Moczydło

Wielki piknik historyczny w Parku Moczydło

Zapraszamy na wyjątkowy piknik historyczny do Parku Moczydło. Pełna emocjonujących widowisk impreza odbędzie się 14 maja i przeniesie nas do czasów dawnej Polski, kiedy na Woli odbywały się wolne elekcje.

Piknik „Królewska Wola. Tutaj wybierano królów” odbędzie się w Parku Moczydło już po raz trzeci. – Goście imprezy będą mogli obserwować z bliska bardzo realistyczne rekonstrukcje historyczne, wziąć udział w grach, zabawach i konkursach czy spróbować staropolskiej kuchni – wymienia Krzysztof Strzałkowski, Burmistrz Dzielnicy Wola. – Wspólnie przeniesiemy się do czasów króla Jana III Sobieskiego, które są motywem przewodnim tegorocznego pikniku – dodaje.

Impreza odbędzie się w godzinach 13.00 – 22.00 i będzie wypełniona atrakcjami dla całych rodzin, a o odpowiedni klimat imprezy zadbają profesjonalne grupy rekonstrukcyjne. Zgromadzeni goście będą mogli podziwiać m. in. pokazy szermierskie i kawaleryjskie oraz obserwować bardzo realistyczną inscenizację Bitwy pod Wiedniem.

Miłośnicy historii z pewnością chętnie odwiedzą wioskę rzemieślników oraz jarmark staropolski, na którym będzie można spróbować tradycyjnych przysmaków czy kupić unikalne pamiątki.

Przez cały dzień na uczestników będą czekały konkursy, gry i zabawy dla całej rodziny. Wystąpi także grupa teatralna, która zaprezentuje spektakl podobny do tych, które wystawiano na dworze króla Jana III Sobieskiego. Imprezę zakończy bardzo efektowny teatr ognia. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

W programie:

· inscenizacja historyczna „Bitwa pod Wiedniem 1683”

· historyczne obozowiska wojsk polskich i tureckich

· teatr królewski Jana III Sobieskiego

· wioska rzemieślników historycznych

· jarmark staropolski

· zabawy i konkursy z nagrodami dla całych rodzin

· pokazy kawalerii historycznej

· teatr ognia

HARMONOGRAM IMPREZY

· 13:00 Otwarcie imprezy. Herold przedstawia program i atrakcje, oznajmia publiczności jak zachowywać się w obecności królewskiej.
· 13:30 Chorągwiarze – pokaz gwardii królewskiej
· 14:00 Pokaz tańców dawnych
· 14:30 Pokazy kawaleryjskie
· 15:00 Pokazy szermierki historycznej
· 15:30 Sokolnictwo – jak polował Król Sobieski cz. 1
· 16:00 Królewski przegląd wojsk Rzeczypospolitej
· 16:30 Pokazy kawaleryjskie
· 17:00 Turniej łuczniczy
· 17:30- Zabawy dworskie
· 18:00 Inscenizacja „Bitwa pod Wiedniem”
· 19:00 Sokolnictwo – cz 2
· 19:30 Konkurs historyczny
· 20:00 Teatr królewski
· 20:30 Fireshow – teatr ognia

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze