Winylowe Targi w Hybrydach powracają!

Winylowe Targi w Hybrydach powracają!

Już 30. września w klubie Hybrydy odbędzie się kolejna edycja najstarszej i najbardziej rozpoznawalnej giełdy płytowej w kraju.

Początki giełdy sięgają lat 80., czyli czasów kiedy to zachodnie płyty winylowe były towarem deficytowym, a giełda w Hybrydach była jednym z niewielu miejsc gdzie takowe można było nabyć. Działalność giełdy została zawieszona w latach 90. ze względu na zalewające rynek pirackie płyty cd. W 2010 roku grupa winylowych pasjonatów podjęła kroki mające na celu wskrzeszenie słynnej giełdy, był to okres gdy płyty winylowe nie były aż tak popularne jak obecnie, jednak idea giełdy się przyjęła a z roku na rok popularność winyli wzrastała. Obecnie analog stał się najpopularniejszym nośnikiem muzyki a giełdy płytowe organizowane są w każdym większym mieście Polski.

Najbliższe targi płyt winylowych w Hybrydach zapowiadają się na rekordową pod względem ilości wystawców oraz liczby oferowanych analogów. Organizatorzy szacują, że weźmie w niej udział ponad 30 wystawców z całej Polski, którzy zapewnią odwiedzającym kilkanaście tysięcy czarnych krążków. Swą obecność zapowiedziały sklepy płytowe takie jak Płyty Gramofonowe czy Vinyl Tamka, wytwórnie płytowe i wielu prywatnych kolekcjonerów. Na giełdzie znaleźć będzie można bardzo szeroki przekrój gatunków muzycznych takich jak rock, jazz, blues, pop, soul, hip-hop czy muzyka alternatywna.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą kupić, wymienić lub sprzedać swe czarne krążki.

30. września 2017r.
Klub Hybrydy ul. Złota 7/9.
Start godz. 14.
Wstęp wolny.

Grzybu

Komentarze