Włoski weekend w Hali Gwardii

Włoski weekend w Hali Gwardii

WEEKEND WŁOSKI W HALI GWARDII – PROGRAM:

9 LUTEGO (PIĄTEK)

Godz. 17.00-21.00 – degustacje, pokazy robienia pizzy classica i rzymskiej prowadzone przez najlepszych pizzaioli z Pizza Lunga i ich przyjaciół.

Godz. 21.00 – Italo Disco

10 LUTEGO (SOBOTA)

Godz. 12.00-16.00 – animacje dla dzieci z Accademia Dei Piccoli. W programie baloniki dla dzieci, rzucanie w nos Pinokia zrobionego z pudełek oraz kącik zabaw, w którym dzieci będą mogły tworzyć własne makaronowe kompozycje, karnawałowe maski czy makaron z nitek.
Zajęcia poprowadzą animatorzy Accademia Dei Piccoli.
Accademia Dei Piccoli to dwujęzyczne polsko-włoskie przedszkole, w którym dzieci poprzez zabawę i zajęcia w języku polskim, włoskim i angielskim poznają otaczającą je rzeczywistość. Dzieci uczą się języka mieszkańców słonecznej Italii od rodowitych Włochów, co gwarantuje praktyczną i naturalną jego znajomość. Przedszkole oferuje także w programie zajęcia w języku angielskim. Przedszkole przyjmuje dzieci w wieku od 2 do 6 lat.

Godz. 11.00-17.00 – degustacje, pokazy robienia pizzy classica i rzymskiej prowadzone przez najlepszych pizzaioli z Pizza Lunga i ich przyjaciół.
Dodatkowo, prowadzone będą warsztaty dla dzieci z dekorowania mini pizzy – dzieci dekorują placki pod okiem animatora
z Accademii Dei Piccoli i później zjadają swoje kulinarne dzieła sztuki 😉

Godz. 14.00 i godz. 17.00 – warsztaty winiarskie z Miro Pianca, założycielem Le Barbatelle, firmy zajmującej się promocją włoskich win na terenie Polski. Miro Pianca pochodzi z Conegliano, czyli stolicy Prosecco i win musujących – Spumanti. W 1875 roku, jego prapradziadek – Antonio Carpené założył pierwszą we Włoszech Szkołę Enologii (winoznawstwa), działającą po dziś dzień.
To w niej właśnie rozwinęła się metoda wytwarzania wina musującego Prosecco – powszechnie znana jako Charmat. Antonio Carpené założył również pierwszą winnicę produkującą musujące Prosecco.
Udział w warsztatach jest bezpłatny i odbywa się na podstawie zapisów mailem: zgloszenie@cbrevents.pl, w tytule maila proszę wpisać datę i nazwę warsztatów.

Godz. 20:00 – koncert zespołu Mist oraz drugi koncert niespodzianka po części koncertowej zagra dla was DJ Yoonior

11 LUTEGO (NIEDZIELA)

Godz. 12.00-16.00 – animacje dla dzieci z Accademia Dei Piccoli. W programie baloniki dla dzieci, rzucanie w nos Pinokia zrobionego z pudełek oraz kącik zabaw, w którym dzieci będą mogły tworzyć własne makaronowe kompozycje, karnawałowe maski czy makaron z nitek.
Zajęcia poprowadzą animatorzy Accademia Dei Piccoli.

Godz. 11.00-17.00 – degustacje, pokazy robienia pizzy classica i rzymskiej prowadzone przez najlepszych pizzaioli z Pizza Lunga. Dodatkowo, prowadzone będą warsztaty dla dzieci z dekorowania mini pizzy – dzieci dekorują placki pod okiem animatora
z Academii Dei Piccoli i później zjadają swoje kulinarne dzieła sztuki:)

Godz. 14.00 i godz. 17.00 – warsztaty winiarskie z Miro Pianca, założycielem Le Barbatelle.
Udział w warsztatach jest bezpłatny i odbywa się na podstawie zapisów e-mailem: zgloszenie@cbrevents.pl, w tytule maila proszę wpisać datę i nazwę warsztatów.

Godz. 15.00 – Włochy pełne smaków ! panel dyskusyjny z udziałem Marco Ghia, szefa kuchni Akademii Kulinarnej Whirlpool, Emiliano Castagna, współwłaściciela Akademii Kulinarnej Whirlpool i Katarzyny Szcześniak oraz Stefano Zaccaria właścicieli delikatesów włoskich La Dispensa.

Niedzielę umili Luigi Pagano, artysta z Neapolu, który od 20 lat śpiewem i grą na gitarze przybliża Polakom włoskie, mniej lub bardziej, znane przeboje.

Grzybu

Komentarze