Wodewil Warszawski za darmo z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru.

Wodewil Warszawski za darmo z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru.

Z OKAZJI MIĘDZYNARODOWEGO DNIA TEATRU ZAPREZENTUJEMY „WODEWIL WARSZAWSKI” – WIDOWISKO Z WARSZAWSKIMI SZLAGIERAMI. OKĘCKA SALA WIDOWISKOWA. WSTĘP WOLNY

———-
ŁUKASZ DREWNIAK / TEATRALNY.PL, TVP KULTURA
„Teatr wcale nie zmienił się aż tak bardzo, wciąż może działać tak samo, wzbudzać te same emocje widza, pod warunkiem, że uruchomi się sceniczną machinę młodości i żaru. Ktoś powiedział: „Nie lubię takiego teatru, nigdy nie sądziłem, że z własnej woli będę oglądał dzieło z pogranicza operetki, wodewilu i komedii salonowej, a jednak śmieję się na niej, oczu nie mogę oderwać, biję brawo”. Otóż to, wizja Dembskiego jest tak szalona, tak na przekór modom, tak bezinteresowna, że nie sposób jej nie ulec.”
——–

Roztańczone i rozśpiewane widowisko muzyczne z piosenkami starej Warszawy i z muzyką na żywo teraz przy Krakowskim Przedmieściu Na scenie czternastu aktorów i ośmioosobowy zespół muzyczny.

Scenariusz spektaklu został skonstruowany w oparciu o komiczną operetkę Feliksa Szobera „Podróż po Warszawie”. Jednak sporą jego część stanowią teksty własne. Historyjka o dziewczynach, które przyjeżdżają do stolicy w celu znalezienia dla siebie bogatych mężów jest tylko pretekstem do pokazania, jak Warszawa zmienia się i wciąga każdego dnia. Pojawią się przedwojenne szlagiery takie jak „Andzia”, ale także mniej znane utwory rozbrzmiewające niegdyś wśród warszawskich podwórek.

Wodewil to forma, która zawsze przedstawiała wydarzenia bardzo aktualne. Tak jest również w widowisku Pijanej Sypialni. W finale sceną zawładną Gaga Esler, Joanna Dark – Roomowska i.. Hania Walczyk.

CZAS TRWANIA SPEKTAKLU
70 MINUT (bez przerwy)

27.03 (czwartek, godz. 19:00

LINK DO FRAGMENTÓW SPEKTAKLU:
https://www.youtube.com/watch?v=mliV_CqsmZM
————————–———

TWÓRCY „WODEWILU WARSZAWSKIEGO”
REŻYSER: Stanisław Dembski
SZEF MUZYCZNY: Daniel Zieliński
CHOREOGRAFIA: Izabela Massalska
SCENARIUSZ: Karolina Lichocińska i Stanisław Dembski

WYSTĄPIĄ AKTORZY I ORKIESTRA TEATRU PIJANA SYPIALNA

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze