WOŚP w Warszawie dobiegł końca

Oto lista wykonawców i harmonogram 25. Finału WOŚP

Ponad 62 mln zł pozyskała już WOŚP w trakcie 25. Finału. W tym roku fundacja przeznaczy pieniądze na sprzęt medyczny dla dzieci i seniorów. Podana kwota to przewidywana wysokość zbiórki. Pieniądze cały czas rosną i będa liczone jeszcze przez kilka tygodni. Ostateczne informacje o tym, ile zebrano, mają być przedstawione 8 marca.

Owsiak zakończył imprezę około godziny 00.15. Pamiętajcie, że działanie WOŚP, to nie jeden dzień w roku, ale praca przez cały rok, której Finał jest zwieńczeniem. Przekazał, że w poniedziałek o godz. 15 planowana jest konferencja prasowa. Kwota o której mowa zazwyczaj jest wyższa po zliczeniu wszystkich pieniędzy z puszek i aukcji.

Finał WOŚP to także koncerty i różnego rodzaju imprezy które odbywały się wczoraj w całym kraju – od samego rana w całej Polsce, jak również w wielu miejscach na świecie na ulice wyruszyło tysiące wolontariuszy z puszkami i serduszkami. Warszawa miała chyba najlepiej na pl. Defilad, gdzie postawiono orkiestrowe miasteczko z atrakcjami, a od godziny 14 do 22 liczne zespoły uświetniały dzień swoją muzyką.

Prof. Bohdan Maruszewski z zarządu Fundacji WOŚP przypomniał, że sprzęt kupowany za pieniądze zbierane podczas Finałów pracuje przez cały rok. Dodał, że w tym roku WOŚP chce także zwracać uwagę Polaków na transplantologię i będzie apelować również o hojność w tej kwestii – by ofiarowywali swoje organy po śmierci.

Owsiak apelował również o rozważne przekazywanie 1 proc. podatku – nie tylko na WOŚP, ale również na rzecz innych organizacji pożytku publicznego. – Rozejrzyjcie się, wokół was są na pewno organizacje, które świetnie działają – zachęcał. Podkreślił, że WOŚP za pieniądze z 1 proc. kupiła m.in. samochody dla hospicjów.

Zobacz obraz na Twitterze

– Cieszymy się, że wszystkie profesjonalne media nas pokazują. (…) Jeżeli w Polsce dzieje się rzecz, w której uczestniczą miliony ludzi, trzeba być specjalistą, żeby tego nie pokazać – powiedział Owsiak. – W Polsce skaczemy pięknie, to fantastyczne. Trzymamy kciuki za naszych skoczków narciarskich. To powód do ogromnej dumy. Do Polski przyjechali Amerykanie – to fantastycznie, dzięki temu nasze granice będą jeszcze bardziej stabilne i mocne, witamy ich. Ale w Polsce miliony ludzi pięknie się bawią – dodał.  Szef WOŚP podziękował służbom mundurowym, które, jak podkreślił, bardzo pomagają pilnując porządku w całej Polsce. Jak dodał, nie było sygnałów o żadnych niepokojących wydarzeniach w związku z Finałem.

Jak co roku, policjanci czuwali nad bezpieczeństwem Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Komenda Główna Policji radziła darczyńcom, by zwracali uwagę na identyfikatory wolontariuszy, a kwestującym – by zbierali pieniądze w uczęszczanych, oświetlonych miejscach. W Warszawie, nieopodal sceny na placu Defilad, przy jednym z wejść do stacji metra Centrum, pikietę zorganizowali przeciwnicy aborcji – ustawiło się tam kilka osób z banerami, na których były zdjęcia abortowanych płodów i hasła przypominające, że Jerzy Owsiak poparł „czarny protest” – naszym zdaniem trzeba naprawdę nie mieć wyczucia żeby na rodzinny event przyłazić z takimi transparentami.

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze