To Wy wybierzecie wzór nowego neonu „Zieleniaka” na Woli.

Który neon zostanie znakiem rozpoznawalnym „Zieleniaka”? Już dzisiaj rusza głosowanie w którym udział biorą cztery projekty. Plebiscyt odbywa się na stronie Urzędu Dzielnicy Ochota.

Otrzymaliśmy cztery propozycje wyglądu neonu dla „Zieleniaka”. Od tej chwili uruchamiamy ankietę, która pomoże Państwu wybrać ten projekt, który najbardziej przypadnie do gustu – mówią urzędnicy – Głosować będzie można do północy 10 lutego. Czasu nie jest wiele, ale termin oddania „Zieleniaka” do użytku jest coraz bliższy, a neon trzeba jeszcze wyprodukować i zamontować.

Wyniki zostaną ogłoszone dzień później, czyli 11 lutego. Jeśli ktoś jeszcze nie wie – „Zieleniak” to nowa nazwa odnowionego targowiska przy Grójeckiej, na skrzyżowaniu z Banacha. Pod koniec 2014 r. na terenie targowiska przy ul. Grójeckiej przeprowadzono sondaż „Jaką nazwę dla nowego targowiska przy ul. Grójeckiej?”. Aż 41 procent badanych zaproponowało nazwę „Zieleniak” lub wariacje związane z tą nazwą (Zieleniak na Banacha, Nowy Zieleniak). Taką nazwę często podawały starsze osoby mieszkające na Ochocie, które na bazarku robią zakupy od wielu lat. Wiele osób wspominało, iż to miejsce zaczęło działać pod tą nazwą jeszcze przed wojną.

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze