Wybieramy wzór karty miejskiej dla uczniów
Blisko 400 prac, a na nich setki obrazów kolorowej i pełnej życia Warszawy. Uczniowie nadesłali mnóstwo wspaniałych pomysłów na wzór szkolnej karty miejskiej. Jury wybrało te, które wezmą udział w głosowaniu internautów.
Zwycięskie malunki ozdobią karty, dzięki którym od września uczniowie podstawówek i gimnazjów będą bezpłatnie podróżować miejską komunikacją.
Spośród nadesłanych prac komisja konkursowa wybrała sześć: trzy w kategorii „szkoła podstawowa” i trzy w kategorii „gimnazjum”. Ich autorzy to (podani alfabetycznie, wg kategorii):
Szkoła podstawowa:
1. Maciej Cylkowski – praca przedstawia mieszkańców oraz Zamek Królewski, most Siekierkowski i Wisłę, Stadion Narodowy, palmę, PKIN i Syrenkę.
2. Magdalena Czartoryska – Sziler – na pracy Warszawa to cały świat, a w niej Syrenka, PKiN, drzewa i budynki.
3. Iga Pogórska – widzimy zielony brzeg Wisły z Syrenką, palmą, oraz małpką z warszawskiego zoo.
Gimnazjum:
4. Sebastian Długosz – to czarno-biała praca przedstawiająca Warszawę, miasto historii, które dzisiaj się rozbudowuje.
5. Antonina Stanecka – minimalistyczny wzór wykorzystujący najbardziej popularny symbol Warszawy – Syrenkę.
6. Zuzanna Sypuła – na tle panoramy miasta, syrenki i PKiN, autorka prezentuje młodą twarz Warszawy.
Teraz decyzja należy do mieszkańców (zarówno dorosłych, jak i uczniów), to oni w głosowaniu internetowym wybiorą ostatecznych zwycięzców – czyli dwa wzory, po jednym w każdej kategorii. Znajdą się one na ok. 150 tysiącach kart miejskich dla uczniów.
Który z projektów ozdobi spersonalizowaną kartę miejską młodych warszawiaków? Głosować można do 2 kwietnia, do północy na: www.um.warszawa.pl/mkm
Wyniki konkursu ogłoszone zostaną w pierwszej połowie kwietnia.
Według założeń konkursu, prace musiały nawiązywać do tematyki warszawskiej, przedstawiać stolicę, taką jaka jest widziana dziś, ale także marzenia, oczekiwania i wizje na jej temat. Wśród najczęściej pojawiających się motywów w pracach znalazły się: syrenka, Pałac Kultury i Nauki, Stadion Narodowy, Wisła, zamek królewski oraz wszelkiego rodzaju budynki. Popularne były również środki komunikacji publicznej – tramwaje czy autobusy. Pojawiły się także ciekawe przedstawienia warszawskich symboli – syrenka robot czy na deskorolce, a na kilku pracach zapowiedziane zostały odwiedziny kosmitów.
Film z prac jury: youtu.be/fp9voGR9d0c
- Koncert „Wspólna Niepodległa” na 11 listopada - 7 listopada 2024
- STAND – UP w Lolku! - 20 października 2024
- Festiwal Klasyka Warszawy 2024 - 9 października 2024