Wykład ” Wszystko co chcielibyście wiedzieć o śmiechu, ale boicie się zapytać”

Wykład " Wszystko co chcielibyście wiedzieć o śmiechu, ale boicie się zapytać"

Marylin Monroe powiedziała kiedyś, że jeżeli potrafisz rozśmieszyć kobietę, możesz z nią zrobić wszystko. Skoro ponad połowa ludzi żyjących na świecie to kobiety, to jest to wystarczający powód by zainteresować się tym tematem. 

Problem w tym, że z żartami jest inaczej niż z ulubionymi piosenkami. Kiedy słyszycie w radiu ulubiony kawałek, to podkręcacie głośność i śpiewacie razem z wykonawcą. Jeżeli ktoś zacznie opowiadać dowcip, który znacie, zaraz powiecie – „Wiesz co, ten znam, już go słyszałem. Możemy wrócić do słuchania radia?”. Jeśli przyjdziecie na wykład, dowiecie się jak zadbać o umysł i pobudzić swoją kreatywność, aby móc samemu tworzyć dowcipy, a także jak je opowiadać i jak walczyć ze stresem przed występem, aby efektywnie wykorzystać swoje poczucie humoru.

Każdy występ, każdy napisany tekst i każda sytuacja, z jaką spotkamy się w życiu, będzie lepiej odebrana, jeśli zostanie okraszona odrobiną humoru. Po tym spotkaniu będziecie wiedzieć wszystko na temat śmiechu!

Maciek Adamczyk – komik, improwizator, konferansjer i radiowiec – człowiek, któremu płacą za mówienie do dużej grupy ludzi. Od sześciu lat staje przed publicznością i nigdy nie dostał pomidorem, przez co wydaje mu się, że dobrze robi to, co robi. Występował dla LG, Seata i Comedy Central. Prowadził konferencje IT, coachingowe, start-up’owe oraz występował na weselach, co pokazuje, że potrafi przygotować występ pod zamawiającego. Potajemnie interesuje się gospodarką, ekonomią, biznesem, ale nie mówi o tym na głos, bo w jego środowisku zostałby uznany za dziwaka. W jego słowniku wyraz „niemożliwe” istnieje, bo nie da się ukryć, że taki wyraz istnieje. Maciek po prostu z niego nie korzysta.

Sebastian Rejent – komik, miłośnik komedii stand-upowej i pracy twórczej. Uwielbia stać na scenie, równie mocno, jak poruszać się po niej. Pisał, występował, współpracował m.in. z Comedy Central, Grupą ATM, agencją artystyczną Antrakt i agencją reklamową Saatchi & Saatchi. Od lat, niczym w skeczu Monty Pythona, szuka żartu idealnego. Jeszcze mu się to nie udało, natomiast już trzykrotnie żartem sprawił, że ktoś się posikał ze śmiechu… i nie było to dziecko. Sukces. Uprawia ciężką sztukę stand-upową; robi to dla ludzi i dla siebie, jednak woli dla ludzi. Poza sceną zgłębia tajniki komedii i wykorzystuje je, by pomagać innym. Na warsztatach, które prowadzi, uczy innych jak używać swojego poczucia humoru w teatrze życia codziennego. Sebastian nigdy nie zgadza się z ludźmi, którzy twierdzą, że czas spędzony na śmiechu jest czasem straconym, bo to by oznaczało, że Sebastian marnuje czas setkom osób dziennie.

18 maja, godz 19:00
Sala Główna SGH
Wstęp wolny!

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze