Wystawa Textifood : Moda i Design inspirowane Matką Naturą

Wystawa Textifood : Moda i Design inspirowane Matką Naturą

Wystawa TEXTIFOOD stworzona na Wystawę Światową EXPO 2015 w Mediolanie, której hasłem przewodnim było „Wyżywić planetę, Energia dla życia”. Twórcy wystawy, to Lille3000, agencja kulturalna stworzona przez francuskie miasto Lille, po wydarzeniu „Lille-Europejska stolica kultury” w 2004r.

Wystawa o powierzchni 1000m2 przedstawia liczne projekty artystyczne – odzież, akcesoria, przedmioty – które są owocami ścisłej współpracy pomiędzy naukowcami i projektantami w dziedzinie recyklingu i ponownego wykorzystania zasobów naturalnych w przemyśle włókienniczym i modzie.

Te wyjątkowe projekty stworzone z innowacyjnych włókien naturalnych i sztucznych (wykonanych np. z pomarańczy, skorupiaków, rybich łusek, mleka, kawy czy lotosu) skłaniają do refleksji na temat odpowiedzialnego wykorzystywania zasobów naturalnych.

Wystawa TEXTIFOOD z pogranicza sztuki, innowacyjności i zrównoważonego rozwoju adresowana jest do uczniów, studentów, specjalistów, jak również do szerokiej publiczności.

Wystawa zostanie zaprezentowana w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie w dniach od 3 do 30 listopada 2016 r (oprócz 11/11) w godz. 9:00 – 18:00 każdego dnia. WSTĘP WOLNY

Palac Kultury i Nauki, Plac Defilad 1, IV Pietro, Sala Skłodowskiej

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze